پاسخ وزارت خارجه آلمان به ایران اینترنشنال: در حال پیگیری وضعیت ناهید تقوی هستیم | ایران اینترنشنال

پاسخ وزارت خارجه آلمان به ایران اینترنشنال: در حال پیگیری وضعیت ناهید تقوی هستیم

 

وزارت خارجه آلمان در پاسخ به ایران اینترنشنال اعلام کرد که هیچ گزارش رسمی از طرف جمهوری اسلامی درباره بازداشت ناهید تقوی، شهروند ۶۶ ساله ایرانی‌-‌آلمانی دریافت نکرده است.

این وزارتخانه در پاسخ خود نوشت که از بازداشت ناهید تقوی با خبر است اما هیچ اطلاعات یا تاییدیه رسمی در این باره دریافت نکرده است.

وزارت خارجه آلمان تاکید کرد که به پیگیری‌های خود برای روشن شدن وضعیت ناهید تقوی ادامه می‌دهد و به او کمک کنسولی ارائه خواهد کرد.

براساس گزارش‌ها ناهید تقوی، شهروند دوتابعیتی ۶۶ ساله، روز ۲۵ مهرماه در منزلش در تهران بازداشت شد.

خانم تقوی که معمار است از سال ۱۹۸۳ میلادی در شهر کلن آلمان زندگی می‌کند.

مریم کلارن، دختر ناهید تقوی که ساکن آلمان است، در توییترش نوشت که در هفت روزی که از بازداشت مادرش می‌گذرد هیچ اطلاعی از وضعیت او و حتی از زنده بودنش ندارد.

او تاکید کرد که خواستار توضیح [دولت ایران]، مداخله [دولت آلمان] و آزادی مادرش است.

خانواده ناهید تقوی نیز گفته‌اند که برای تحویل داروهای او به زندان مراجعه کردند، اما مقام‌های زندان داروهای او را نپذیرفتند.

جمهوری اسلامی به ویژه در سال‌های اخیر تعدادی از شهروندان دوتابعیتی از جمله نازنین زاغری را بازداشت و از این موضوع در مذاکرات با آمریکا و کشورهای اروپایی استفاده کرده است.

پیشتر، در اردیبهشت‌ماه،  ناتالی امیری خبرنگار شبکه یک آلمان، از پایان ماموریت خود در تهران خبر داده بود. او پس از خروج از ایران گفت دلیل پایان کارش نگرانی از بازداشت به عنوان گروگان بود.

 مسعود مصاحب، شهروند ایرانی-اتریشی نیز از سال گذشته در ایران زندانی است. 

ارس امیری، فعال فرهنگی و دانشجوی دانشگاه کینگستون در بریتانیا، احمدرضا جلالی، پزشک و پژوهشگر مقیم سوئد و همچنین سیامک و محمدباقر نمازی، شهروندان ایرانی‌- آمریکایی، از جمله زندانیان دوتابعیتی در ایران هستند.

تازه چه خبر؟
در سومین روز از اعتراضات کشاورزان هندی، روز یکشنبه هزاران کشاورز در اعتراض به طرح دولت برای اصلاحات کشاورزی در حومه دهلی‌نو، پایتخت این کشور، تجمع...More
سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، اعلام کرد وضعیت بیماری کرونا در کشور «به ویژه در شهرستان‌هایی که آبان‌ماه محدودیت در آنها اعمال شد، رو به بهبود است»...More
بنابر گزارش‌ها از افغانستان، انفجار خودرو بمب‌گذاری شده در یک پایگاه نظامی در ولایت غزنی، روز یکشنبه به کشته شدن شماری از نیروهای ارتش این کشور منجر...More
روزنامه جمهوری اسلامی، در سرمقاله شماره یک‌شنبه خود با عنوان «زمان پالایش از درون است»، عملیات منجر به کشته شده محسن فخری‌زاده را «بسیار دقیق» توصیف...More
همزمان با برگزاری جلسه‌ای غیرعلنی در مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر اطلاعات برای بررسی حمله منجر به کشته شدن محسن فخری‌زاده، علی ربیعی سخنگو و از...More