وکیل اسماعیل عبدی پنجمین درخواست آزادی مشروط این معلم زندانی را به قوه قضاییه ارسال کرد | ایران اینترنشنال

وکیل اسماعیل عبدی پنجمین درخواست آزادی مشروط این معلم زندانی را به قوه قضاییه ارسال کرد

وکیل اسماعیل عبدی از ارسال پنجمین درخواست آزادی مشروط عضو زندانی کانون صنفی معلمان به قوه قضاییه خبر داد.

 حسین تاج، وکیل اسماعیل عبدی از اعضای زندانی کانون صنفی معلمان ایران، از ارسال درخواست آزادی مشروط اسماعیل عبدی به قوه قضاییه خبر داد و گفت: «درخواست آزادی مشروط عبدی برای اظهارنظر به دفتر معاون قوه قضاییه، غلامحسین محسنی اژه‌ای ارسال شده است.»

این وکیل دادگستری گفت: «اسماعیل عبدی که تاکنون چهارسال از مجموع پنج سال ایام حبس خود را گذرانده و ۲۸ ماه است که حائز شرایط اولیه استفاده از آزادی مشروط است.»

این وکیل با بیان این‌که «چهار بار با درخواست آزادی مشروط  اسماعیل عبدی مخالفت شده است»،  گفت:« این بار به نظر می‌رسد که نظر موافق مسئولان ذی‌ربط در نامه‌ای که جهت اظهارنظر معاون قوه قضاییه ارسال شده، انعکاس یافته است و امیدوارم که این‌بار با درخواست آزادی این معلم که بیشتر میزان حبس خود را گذرانده است، موافقت شود.»

اسماعیل عبدی، معلم ریاضیات، عضو ارشد کانون صنفی معلمان ایران و دبیرکل پیشین این کانون، است که پس از برگزاری چند تجمع سراسری و مسالمت‌آمیز با هدف بیان خواسته‌های صنفی و درخواست آزادی معلمان زندانی که در سراسر کشور با عنوان «تجمع سکوت» در سال‌های نود و سه و نود و چهار برگزار شد از سوی دادستانی تهران احضار شد و روز ششم تیر سال ۱۳۹۴  پس از مراجعه به دادستانی بازداشت شد.

بازداشت عبدی در آستانه سفر او برای شرکت در هفتمین کنگره سازمان جهانی معلمان در کشور کانادا انجام شد و دبیرکل وقت کانون صنفی معلمان ایران پیش از بازداشت، ممنوع الخروج نیز شده بود.

اسماعیل عبدی در این دوره بازداشت از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ابوالقاسم صلواتی محاکمه و به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال و به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی به پنج سال حبس تعزیری و در مجموع به شش سال زندان محکوم شد. عبدی پس از آنکه هفته‌ها در زندان اوین دست به اعتصاب غذا شد، پس از ده ماه  در ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ با قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

دو روز بعد از  آن‌که شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر حکم صادره‌ای سوی صلواتی را تایید کرد، در صبح چهارشنبه نوزدهم آبان ۱۳۹۵ شش مامور بدون ارائه کارت شناسایی وارد خانه اسماعیل عبدی در شهر کرج شده، او را بازداشت و برای تحمل حکم شش سال حبس به زندان اوین تهران منتقل کردند.

قوه قضاییه از زمان زندانی کردن اسماعیل عبدی به مدت خرداد سال‌جاری(۱۳۹۸) با هرگونه مرخصی اسماعیل عبدی مخالفت کرد و تنها در  هجدهم خرداد سال‌جاری با اخذ وثیقه اجازه مرخصی چند روزه به دبیرکل پیشین کانون صنفی معلمان ایران را داد.

به گفته حسین تاج، وکیل اسماعیل عبدی، قوه قضاییه تاکنون «چهار بار با درخواست آزادی مشروط  اسماعیل عبدی» مخالفت کرده است.

این وکیل دادگستری روز چهارشنبه گفت که امیدوار است قوه قضاییه با پنجمین درخواستش برای آزادی مشروط اسماعیل عبدی موافقت کند.

تازه چه خبر؟
علی نیکزاد، نایب رییس مجلس شورای اسلامی، می‌گوید در جلسه‌ای با حضور رییس سازمان خصوصی‌سازی تصمیم گرفته شد قرارداد واگذاری شرکت نیشکر هفت‌تپه به امید...More
همزمان با هشدار وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی درباره ضرورت کاهش حضور دانش‌آموزان در مدارس،‌ حسن روحانی،‌ رییس ‌جمهور ایران، خواستار اعمال «...More
تصمیم کمیسیون برگزاری مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای افزودن تمهیداتی جدید با هدف «حفظ نظم» با واکنش دونالد ترامپ روبه‌رو شد. رییس...More
رییس‌ جمهور ایران و معاون اول او در پیام‌هایی به مناسبت سالروز تاسیس جمهوری خلق چین از «قرارداد ۲۵ ساله» بین دو کشور تمجید کرده و آن را «گامی بزرگ» و...More
در ادامه روند صعودی بهای ارز در بازار غیررسمی ایران، بهای هر دلار به ۳۰ هزار تومان رسید و سکه طلا نیز ۱۵ میلیون تومان خرید و فروش شد. به گزارش وب‌...More