وقوع زلزله‌ به بزرگی ۵/۶ در سی‌سخت: دست‌کم ۴۴ نفر مصدوم شدند، تعدادی از منازل تخریب شد | ایران اینترنشنال

وقوع زلزله‌ به بزرگی ۵/۶ در سی‌سخت: دست‌کم ۴۴ نفر مصدوم شدند، تعدادی از منازل تخریب شد

درپی وقوع زلزله‌ای به بزرگی ۵/۶ در ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه شامگاه چهارشنبه در سی‌سخت استان کهگیلویه و بویراحمد، شماری از خانه‌ها در این شهر تخریب شدند و زلزله تاکنون دست‌کم ۴۴  مصدوم، شامل ۴ نفر در سمیرم و ۴۰  نفر در سی‌سخت، برجا گذاشته است.

مرکز لرزه‌نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران بزرگی این زلزله را ۵/۶ و مرکز آن را ۱۱ کیلومتری سی‌سخت و ۲۵ کیلومتری یاسوج استان کهگیلویه و بویراحمد در عمق ۱۹ کیلومتری زمین اعلام کرد. این زلزله در مناطقی از استان اصفهان نیز احساس شد.

امان الله جهانبین، مدیرعامل هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد که درپی وقوع زلزله به بزرگی ۵/۶ در سی‌سخت استان کهگیلویه و بویراحمد، برخی منازل در شهر سی‌سخت تخریب شده‌اند.

مدیرعامل هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد از زمان وقوع زلزله آب و برق مناطق زلزله‌زده قطع شده است.

علی فرد، شهردار سی‌سخت، اما با گذشت دو ساعت از زلزله اعلام کرد که  شمار مصدومان زلزله به ۲۵ نفر رسید اما تاکنون تلفات جانی تاکنون گزارش نشده است. 

شهردار سی‌سخت تاکید کرد که زلزله خسارت مالی زیادی به اماکن اداری و منازل مردم وارد کرده است. 

علی فرد افزود که درپی وقوع زلزله، جاده دسترسی به روستا‌های علی‌آباد، کوخدان، سرمور و دهنو به علت ریزش کوه مسدود شده است.

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور همچنین گفت که در ساعت اول زلزله شمار مصدومان  ۱۰ نفر  گزارش شده است. در ساعت یک بامداد پنج‌شنبه خالدی اعلام کرد که شمار مصدومان زلزله سی‌سخت تاکنون به ۴۴  نفر رسیده است. 

به گفته مجتبی خالدی،سخنگوی اورژانس کشور، یشترین خسارات زلزله  به سی‌سخت وارد شده است و برخی جاده‌های این منطقه نیز بر اثر زلزله مسدود شده است.  او از جمله گفت که یک تونل در محور یاسوج به اصفهان ریزش کرده است.

مرکز لرزه‌نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران شش ساعت پیش از وقوع زلزله ۵/۶، یک زلزله به بزرگی ۲/۸ در این منطقه ثبت کرده بود و پس از آن نیز دست‌کم یک زلزله به بزرگی ۲/۵ رخ داد.

مردم شهرهای سی‌سخت و یاسوج به دنبال وقوع زلزله از منازل خود خارج شده و در میادین، پارک‌ها و حیاط و مناطق روباز خارج از خانه‌های خود مستقر شده‌اند.

 

تازه چه خبر؟
رویترز به نقل از دیپلمات‌های آگاه گزارش داد که بریتانیا قصد دارد روز جمعه در نشست شورای امنیت که پشت‌ درهای بسته برگزار خواهد شد، موضوع حمله پهپادی...More
سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به سخنان وزیر دفاع اسرائیل، گفت: «هر گونه اقدام احمقانه علیه ایران با پاسخی قاطع...More
سخنگوی گمرک ایران شامگاه پنج‌شنبه چهاردهم مرداد ماه از بسته شدن پایانه‌های مرزی میلک و گمشاد در مرز افغانستان خبر داد. روح‌الله لطیفی، سخنگوی گمرک...More
باشگاه بارسلونا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد لیونل مسی با این باشگاه تمدید نخواهد کرد. در بیانیه باشگاه بارسلونا آمده است: «با وجود توافق باشگاه و...More
تعداد فوتی‌های روزانه کرونا به بیشترین میزان خود از زمان شیوع موج پنجم در ایران رسید. بنابر آمار روز پنجشنبه وزارت بهداشت، در شبانه‌روز گذشته ۴۳۴ فرد...More