وقوع زلزله‌ به بزرگی ۵/۱ در استان گلستان؛ دست‌کم ۳۵ نفر در رامیان مصدوم شدند | ایران اینترنشنال

وقوع زلزله‌ به بزرگی ۵/۱ در استان گلستان؛ دست‌کم ۳۵ نفر در رامیان مصدوم شدند

زلزله بامداد دوشنبه که کانون آن چهار کیلومتری رامیان اعلام شد، دست‌کم ۳۵ مصدوم برجا گذاشت و تعدادی از منازل به ویژه منازل روستایی بر اثر آن آسیب دیده و دچار خسارت شدند.

مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور پیشتر تعداد کل مصدومان زلزله‌ را ۳۴ نفر اعلام کرد.

در پی وقوع زلزله‌ای به بزرگی ۵/۱ در استان گلستان، هزاران تن از مردم شهرهای رامیان و گنبد کاووس به خیابان‌ها و پارک‌ها و فضای باز پناه بردند و به دلیل نگرانی از وقوع زلزله احتمالی دیگر ترجیح دادند شب را در بیرون از منازلشان و در فضای باز صبح کنند.

این زلزله‌ای به بزرگی ۵/۱ ساعت ۲ و ۴ دقیقه بامداد مناطقی از استان گلستان را لرزاند و مرکز لرزه‌نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران کانون این زلزله را چهار کیلومتری رامیان در عمق ۹ کیلومتری زمین اعلام کرد.

شدت زلزله به حدی بود که در بیشتر شهرها و مناطق استان گلستان از جمله در گرگان حس شد و به گفته منابع محلی در مناطق روستایی نزدیک به رامیان، برخی منازل بر اثر زلزله دچار آسیب و خسارت شده‌اند.

بنابر گزارش‌ها در مسیر دو روستای الهادی و ویرو ریزش کوه سبب محدودیت تردد برای خودروهای عادی شده است.

به گفته مقام‌های هلال احمر، درپی وقوع این زلزله، تیم‌های امدادی به مناطق متاثر از زلزله در شهرستان رامیان و روستاهای قورچای، الهادی و ویرو اعزام شده‌اند.

فرماندار رامیان به دنبال وقوع این زلزله به استناد گزارش‌های اولیه گفت که دست‌کم پنج نفر از اهالی دو روستای قورچای و ویرو مصدوم شده‌اند.

فرماندار رامیان تاکید کرد که گاز و برق برخی از مناطق روستایی رامیان نیز بر اثر زلزله قطع شد ولی تیم‌های کشیک اقدام به وصل مجدد گاز و برق این مناطق کردند.

به گفته فرماندار رامیان، زلزله سبب ایجاد ترک در برخی واحدهای مسکونی، به ویژه خانه‌های کاه گلی، شده است.

او افزود که در حال حاضر برآورد دقیقی از خسارت زلزله نداریم و با روشن شدن هوا و جمع‌بندی گزارش‌های دریافتی در این باره اطلاع‌رسانی می‌شود.

همزمان اصغر نودهی، رییس هلال احمر گنبدکاووس اعلام کرد که داوطلبان امداد و نجات هلال احمر در اولین دقایق زلزله بامداد دوشنبه به حالت آماده‌باش درآمده‌اند. به گفته نودهی تاکنون از شهر و روستاهای شهرستان گنبدکاووس هیچگونه اعلام خسارتی دریافت نشده است.

رییس هلال احمر گنبدکاووس همچنین از اعزام یک تیم از داوطلبان امداد و نجات هلال احمر به شهرستان رامیان و سد رامیان خبر داد.

 

تازه چه خبر؟
اورژانس یزد اسامی پنج سرباز معلم جان‌باخته در تصادف صبح پنج‌شنبه اتوبوس حامل سربازمعلم‌ها با تریلی در دهشیر یزد را اعلام کرد. بنابر اعلام اورژانس یزد...More
ابراهیم رییسی در جریان گفت‌وگوی تلفنی با امیر قطر، «امنیت جمعی» را به عنوان «دکترین سیاست خارجی» دولت خود در منطقه عنوان کرد. شیخ تمیم بن حمد آل ثانی...More
انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران اعلام کرد که از مسببان سانحه واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیست شکایت کرده است. این انجمن روز پنج‌شنبه از اعزام...More
کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل از احتمال اعدام حسین شهبازی که در زمان وقوع جرم ۱۷ سال داشته، ابراز نگرانی کردند و خواستار خودداری مقامات جمهوری اسلامی...More
همزمان با پیوستن کارگران چند شرکت دیگر به اعتصاب سراسری کارگران شرکت‌های پالایشگاهی، گروهی از خانواده‌ کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸ از اعتصابات سراسری...More