وزیر سابق ارشاد: مسئولان هوای شبکه‌های برون‌مرزی صداوسیما را داشته باشند | ایران اینترنشنال

وزیر سابق ارشاد: مسئولان هوای شبکه‌های برون‌مرزی صداوسیما را داشته باشند

 

محمد حسینی،‌ وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ ضمن اشاره به مشکل کمبود بودجه و تحریم‌ بین‌المللی شبکه‌های برون‌مرزی جمهوری اسلامی خواستار حمایت مالی دولت و مجلس از این شبکه‌های تلویزیونی شد.

پیشتر ایران‌اینترنشنال گزارش داده بود که پس از توقف پخش برخی از شبکه‌های برون‌مرزی جمهوری اسلامی به دلیل مشکلات مالی، معاون سازمان صداوسیما در نامه‌ای به رییس آن خواستار تخصیص بودجه اضافه شده بود.

محمد حسینی روز چهارشنبه ۱۵ مردادماه در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفت: «الان که کشور در تنگنای مشکلات اقتصادی است،‌ باید هوای رسانه‌هایی که حیثیت و وجهه بین‌المللی جمهوری اسلامی را حفظ کرده‌اند، داشته باشند.»

او در ارتباط با مشکلات مالی این شبکه‌ها خواستار توجه و تخصیص اعتبار از سوی دولت،‌ سازمان برنامه و بودجه و مجلس شد.

پیشتر معاون برون مرزی صداوسیما ضمن تایید بدهی‌های شبکه‌های برون‌مرزی از حذف شبکه‌هایی از جمله پرس‌تی‌وی، العالم، آی‌فیلم انگلیسی و عربی از روی ماهواره  خبر داده بود.

این مقام صداوسیما همچنین در نامه‌ای به رییس این سازمان خواستار تامین بودجه اضافه برای بستن قرارداد با ۵۰۰ نفر از کارکنان سازمان شده و گفته بود فعالیت این افراد در «پخش برون مرزی» تاثیر دارد.

محمد حسینی در ادامه گفت‌وگوی خود همچنین به نقش شبکه پرس‌تی‌وی در رقابت با «غول‌های رسانه‌ای» دنیا اشاره کرد و گفت: «اگر صدای ما به گوش دوستداران جمهوری اسلامی نرسد» موجب می‌شود آن‌ها دچار «رخوت و یاس» شوند.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد ایران اشاره کرد که این شبکه تلویزیونی مواضع جمهوری اسلامی و «همراهانش» را برای «دوستداران» حکومت ایران اعلام می‌کند. 

این عضو سابق هیات دولت اشاره کرد پرس‌تی‌وی در سال‌های فعالیت‌ خود توانسته کسانی که نگاه نقادانه در غرب دارند را با خود همراه کند و با شبکه‌ای از این افراد در کشورهای مختلف در تماس باشد.

حسینی افزود: «از این جهت امیدواریم که روز به روز این شبکه تقویت شود.»

صداوسیما، از بزرگترین سازمان‌های زیانده ایران محسوب می‌شود. بودجه رسمی این سازمان حدود یک هزار و ۷۴۵ میلیارد تومان است.

تازه چه خبر؟
مصطفی نیلی، وکیل دادگستری، از تصمیم مقامات زندان تهران بزرگ برای انتقال زندانیان سیاسی از جمله معترضان آبان ماه و تهدید به استفاده از گارد زندان خبر...More
آمریکا ۱۳ نهاد سوری و شش نفر از جمله رییس بانک مرکزی سوریه را در لیست جدید تحریم‌های خود قرار داد. در همین راستا مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، هشدار...More
عربستان سعودی اعلام کرد جامعه بین‌الملل باید در برابر ایران موضعی قاطع اتخاذ کند. کابینه این کشور روز چهارشنبه ۹ مهرماه اعلام کرد از موضع پادشاهی این...More
در حالی که تنش‌های بین‌المللی به دلیل درگیری میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان شدت گرفته است، فرانسه و ترکیه، دو کشور متحد ناتو، بر اثر این مساله...More
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، نسبت به روابط اقتصادی ایتالیا با چین ابراز نگرانی کرده و فناوری مخابرات تلفن همراه چین را تهدیدی برای امنیت ملی...More