وزش باد شدید و طوفان در هشت استان ایران؛ یک کودک هفت‌ساله جان باخت | ایران اینترنشنال

وزش باد شدید و طوفان در هشت استان ایران؛ یک کودک هفت‌ساله جان باخت

 

همزمان با وزش باد شدید و طوفان در هشت استان ایران، سازمان هواشناسی درباره باد و بارندگی در چند نقطه کشور در روزهای جمعه و شنبه هشدار داد. 

این سازمان اعلام کرد که روزهای جمعه و شنبه در برخی نقاط شرق و جنوب شرق وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و شمال خلیج فارس مواج است. 

بر اساس پیش‌بینی هواشناسی، در روز جمعه وزش بادهای شدید در خراسان جنوبی باعث خواهد شد که دید در این منطقه به یک کیلومتر برسد.  

سازمان هواشناسی همچنین افزود دما بین شش تا ۱۲ درجه در روزهای شنبه و یکشنبه کاهش می یابد.

این سازمان از احتمال بارش باران در لرستان، بخش‌های شمالی استان خوزستان چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه بویراحمد، مرکزی، قم، اصفهان، سمنان، خراسان شمالی و خراسان رضوی در روزهای شنبه و یکشنبه خبر داد. 

همزمان به گفته رییس هلال احمر اردکان یزد، طوفان شن در جاده عقدا به نایین باعث مسدود شدن راه و برخورد چندین خودرو شده است. 

روز پنجشنبه در نقاطی از استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، یزد، مرکزی، خوزستان، قزوین و اردبیل وزش باد شدید و طوفان رخ داده است. 

منصور شیشه‌فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان، گفت که وزش باد شدید باعث سقوط هشت تابلوی تبلیغاتی و تابلوی بانک و داربست‌های شهری و ۲۲ درخت شد. 

مقامات دیگر استان‌ها نیز از سقوط تابلوهای تبلیغاتی خبر داده‌اند. 

همچنین محمد علیشاهی، مدیر روابط عمومی اورژانس مشهد، نیز گفت که یک دختر هفت ساله بر اثر طوفان پنجشنبه شب جان باخت و سه کودک دیگر مجروح شدند.

  

تازه چه خبر؟
حسین رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی تهران، از محدودیت تردد وسایل نقلیه در ساعاتی از روزهای سه‌شنبه و پنج‌شنبه هفته جاری در محدوده‌های برگزاری دو مراسم...More
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران محکومیت این بانک، بانک المستقبل و مسئولان آن را در بحرین برای پولشویی«به وضوح بی‌ارزش‌» خواند و خواستار توقف اقدامات...More
دادگاهی در اربیل حکم اعدام سە نفر از کسانی کە در قتل یک عضو حزب دمکرات کردستان دست داشتند را صادر کرد. سهراب اسداللە یکی از وکلای این پروندە بە ایران...More
امیرسالار داوودی، وکیل و فعال حقوق بشر که حکم ۳۰ سال زندان او به تازگی تایید شده، در نوشته‌ای که در اختیار ایران اینترنشنال قرار گرفته نوشت دلیل اصلی...More
ده‌ها نفر از زندانیان سیاسی سابق با نوشتن نامه‌ای درباره شرایط نگهداری بازداشتی‌های اعتراضات خوزستان و امکان بروز فاجعه برای آن‌ها در زندان هشدار...More