واکنش هیات دولت به شعار علیه روحانی در مراسم بیست و دوم بهمن اصفهان:صبر دولت هم پایانی دارد | ایران اینترنشنال

واکنش هیات دولت به شعار علیه روحانی در مراسم بیست و دوم بهمن اصفهان:صبر دولت هم پایانی دارد

هیات دولت با انتشار بیانیه‌ای، سر دادن شعار علیه روحانی در مراسم بیست و دوم بهمن اصفهان را «ایجاد چندپارگی و نفرت‌پراکنی» و «رویداد نفرت‌برانگیر هتاکی» توصیف کرد و هشدار داد که هر صبری، پایانی دارد.

بیانیه هیات دولت پس از آن منتشر شد که روز چهارشنبه در جریان مراسم بیست و دوم بهمن اصفهان، گروهی از موتورسواران شرکن کننده در این مراسم شعار «مرگ بر روحانی» سر دادند.

این اقدام با واکنش‌های دو جناح سیاسی جمهوری اسلامی مواجه شد و اسحاق جهانگیری، معاون اول حسن روحانی، نیز در نامه‌ای به ابراهیم رییسی، خواهان برخورد با این گروه شد و گفت که این رفتار‌های مجرمانه ریشه در تعلیق تبعیض‌آمیز اجرای مجازات در موارد مشابه دارد

بیانیه هیات دولت نیز که با عنوان «بیانیه هیات دولت درباره اقدامات مشکوک و ضد منافع کشور» در پایگاه اطلاعات رسانی دولت دوازدهم منتشر شد، واکنشی به سر دادن شعار «مرگ بر روحانی» که روز چهارشنبه در جریان برگزاری مراسم بیست و دوم بهمن در اصفهان است.

هیات دولت در بیانیه خود تاکید کرد که «اگر قرار بر این است که با فحاشی از تریبون‌ها و مجال دادن آشکار به هتاکان، صورت مساله برای منافع زودگذر و تبلیغات چندماهه تغییر کند، دولت دوازدهم هم اجازه نخواهد داد روایت‌های مجعول و فرصت‌طلبی‌های مبتنی بر دروغ، قضاوت عمومی را متاثر سازد.»

در بخشی از بیانیه هیات دولت آمده که «دولت در غوغای کارگزاران تحریم و هیاهوی کاسبان سیاسی و اقتصادی‌اش، سکوت کرده است اما همه می‌دانند که هر صبری، پایانی دارد.»

هیات دولت دوازدهم همچنین در این بیانیه تحریم‌های آمریکا را «جنگ اقتصادی» خواند و طیفی از منتقدان حکومتی دولت را نیز «کاسبان سیاسی و اقتصادی‌» تحریم و جنگ اقتصادی توصیف کرد.

این بیانیه با اشاره به اینکه «دولت انتخاب کرد که خود در ایام جنگ اقتصادی، صبورانه سکوت کند اما اجازه نمی‌دهد که «حقیقت» قربانی شود، افزود که « اجازه نخواهد داد روایت‌های مجعول و فرصت‌طلبی‌های مبتنی بر دروغ، قضاوت عمومی را متاثر سازد».

بیانیه هیات دولت سر دادن شعار علیه حسن روحانی را «ایجاد چندپارگی و نفرت‌پراکنی» در زمانی خواند که «کشور نیازمند انسجام» است و هشدار داد که «تقدم منافع جناحی بر منافع ملی در بزنگاه کنونی، دستاوردهای صبر راهبردی ایران» را در خطر قرار می‌دهد».

در بخشی از این بیانیه تاکید شده که هیات دولت «رویداد نفرت‌برانگیر هتاکی به رییس‌جمهور را نقض مکرر توصیه‌های مقام معظم رهبری و سرپیچی از قانون و حرکتی به نفع بیگانه می‌داند و پیگیری اتفاقات اخیر را تلاشی برای اعاده حق، نه فقط برای دولت که برای نظام و ملت تلقی می‌کند.»

مصطفی تاجزاده، از چهره‌های اصلاح‌طلب، در واکنش به سر دادن شعار علیه روحانی ، در توییتی نوشت که «دو هفته از توصیه[خامنه‌ای] به ترک بدگویی و بدزبانی نگذشت گروهی داعش‌مسلک در ۲۲بهمن شعار دادند مرگ بر روحانی». او افزود که «نمی‌دانم رهبر و منصوبانش باز هم سکوت خواهند کرد یا آن را به‌صراحت محکوم می‌کنند، اما می‌دانم از این روحانی تا آن روحانی فاصله زیادی نیست».

این درحالی است که عباس مقتدایی خوراسگانی، نماینده اصفهان، با بیان اینکه درباره شعار علیه حسن روحانی در راهپیمایی  بیست و دوم در این شهر با برنامه‌ریزی قبلی بوده یا نه، گفت که «شاید این موضوع در قالب شوخی» بوده است.

عباس آخوندی، وزیر پیشین راه و شهرسازی، اما با بیان اینکه این شعار «نشان پدیده چند دولتی است و از کنار آن نباید به‌سادگی گذشت»، گفت: «چنانچه خلیفه‌کشی باب شود، این راه را پایانی نیست.»

تازه چه خبر؟
نجیب میقاتی، نخست‌وزیر مکلف لبنان، قرار است روز سه‌شنبه ۲۷ ژوییه (۵ مرداد) رایزنی با احزاب سیاسی این کشور را به‌منظور تشکیل دولت، آغاز کند. میقاتی،...More
کیمیا علیزاده، تکواندوکار ایرانی که با تیم پناهندگان در المپیک توکیو حاضر شد، از کسانی که از او حمایت کردند سپاسگزاری کرد و در واکنش به توهین‌های...More
بحران شیوع کرونا در تهران به گفته نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در این استان، به حدی بی‌سابقه رسیده است، به‌طوری که اکنون حدود ۱۰ هزار...More
فرمانداری زابل اعلام کرد که با توجه به طوفان شدید گرد و خاک، تمامی ادارات شهرستان زابل در استان سیستان و بلوچستان روز سه‌شنبه پنجم مرداد ماه تعطیل شد...More
علی مرادزاده، رییس اتحادیه مشاوران املاک مشهد، از پدیده «انبارخوابی» خبر داد و دلیل آن را افزایش روز افزون کرایه‌خانه و بیکاری‌های ناشی از کرونا...More