واکنش مقامات ایران نسبت به تجمع اعتراضی دراویش | ایران اینترنشنال

واکنش مقامات ایران نسبت به تجمع اعتراضی دراویش

 

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن روحانی رئیس جمهور ایران در جلسه روز چهارشنبه دوم اسفندماه هیأت دولت در واکنش به حوادث اخیر خیابان پاسداران تهران گفت:«برخوردهای خشونت‌آمیز و اهانت‌آمیز با پلیس به‌هیچ وجه تحمل نخواهد شد».

روحانی تاکید کرد:«همه عقاید و افکار مورد احترام است اما رفتارهای خشونت‌آمیز از طرف هر گروهی به شدت محکوم است».

 

 

وزیر کشور : تخلف عده‌ای را نباید به حساب کل دراویش گذاشت

عبدالرضارحمانی فضلی وزیر کشور نیز در مورد حوادث اخیر خیابان پاسداران تهران در روزهای اخیر گفت، «اعضای جامعه دراویش، افرادی منطقی هستند و نباید تخلف عده‌ای محدود  را به حساب کل جامعه دراویش گذاشت».

وزیر کشور نیز  روز چهارشنبه دوم اسفندماه در پایان جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران تاکید کرد:« با اغتشاشگران نباید هیچ گفت‌وگویی صورت گیرد و ‌برخورد همراه با خویشتنداری نیروهای انتظامی با اغتشاشگران به مفهوم انفعال نهادهای امنیتی در قبال آنان نیست».

محسنی اژه‌ای:‌ رفتارهای خیابان پاسداران الهام گرفته از ماهواره‌های معاند بود

غلامحسین محسنی‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه مدعی شده که رفتارهای رخ داده در خیابان پاسداران، الهام گرفته از برخی جریان‌های بیرون از ایران و تحریکات شبکه‌ها و ماهواره‌های معاند بوده است».

به گزارش خبرگزاری مهر، روز چهارشنبه دوم اسفندماه، محسنی‌‌اژه‌ای در خصوص حوادث اخیر خیابان پاسداران افزود که «فردی به اتهام سرقت مورد بازخواست قرار گرفت اما عده‌ای با قلدری برخلاف قانون قصد داشتند در مقابل پلیس ایستادگی کنند».

محسنی‌اژه‌ای،  ضمن اینکه حوادث اخیر خیابان پاسداران را «اقدامات عوامل مخل آرامش و امنیت مردم» دانسته و‌ آن را «مشابه جریانات تکفیری و داعشی» خوانده

خواستار «مجازات مجرمان» شد.

 

  • علاءالدین بروجردی: جمهوری اسلامی مشکلی با دراویش ندارد ولی در دعوا حلوا پخش نمی‌کنند

علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام کرده،« جمهوری اسلامی ایران مشکلی با دراویش ندارد ولی در دعوا حلوا پخش نمی‌کنند».
به گزارش ایسنا، علاءالدین بروجردی در حاشیه جلسه علنی چهارشنبه ۲ اسفند مجلس با اشاره به درگیری‌های اخیر میان دراویش و پلیس در خیابان پاسداران گفت: «این موضوع از مصادیق بارز سوء‌استفاده از مماشات پلیس ما است. نیروی ناجا حداکثر خویشتنداری را در مقابل افرادی که واقعا مخل امنیت مردم بودند، انجام داده است».
وی در مورد مجروح شدن احتمالی دراویش گنابادی در این حادثه گفت: «در دعوا حلوا پخش نمی کنند‍. آنها عامل اصلی واقعه اخیر بودند. البته ما به عنوان نظام جمهوری اسلامی ایران مشکلی با دراویش نداریم. آنها ده‌ها سال است که در جامعه ما حضور دارند، خانقاه دارند و در جامعه ما فعالیت می‌کنند. اما موضوع اخلال در امنیت حد و مرز ندارد. حال  می‌خواهد درویش باشد یا غیردرویش».
بروجردی همچنین اضافه کرد: «ما با دراویش مشکلی نداریم و امنیت رهبر آنها و بقیه این افراد به عهده تامین کننده امنیت جامعه است».

 

تازه چه خبر؟
حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رییس جمهوری اسلامی، از مخالفت ستاد ملی مدیریت کرونا با حضور حسن روحانی در مجلس شورای اسلامی برای جلسه رای اعتماد به...More
حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رییس جمهوری اسلامی، از مخالفت ستاد ملی مقابله کرونا با حضور حسن روحانی در مجلس شورای اسلامی برای نشست رای اعتماد به...More
خبرگزاری رویترز از قول مقام‌های عربستان سعودی از دستگیری اعضای یک گروه تروریستی خبر داد که آموزش‌های خود را از سپاه پاسداران جمهوری اسلامی دریافت...More
چند روز پس از آنکه وزیر کشاورزی ایران قیمت هر شانه تخم مرغ را حدود ۲۶ هزار تومان اعلام کرد، خبرگزاری‌ها از تهران گزارش داده‌اند که ‌بهای هر شانه از...More
ارتش عراق روز دوشنبه اعلام کرد در پی اصابت راکت‌های کاتیوشا به خانه‌ای در بغداد پنج عضو یک خانواده، شامل سه کودک و دو زن،‌کشته شدند. خبرگزاری رویترز...More