واکنش احمدی‌نژاد،‌ ابتکار،‌ مولاوردی و شبستری به اظهارات فتاح درباره اشغال املاک بنیاد مستضعفان | ایران اینترنشنال

واکنش احمدی‌نژاد،‌ ابتکار،‌ مولاوردی و شبستری به اظهارات فتاح درباره اشغال املاک بنیاد مستضعفان

در پی اظهارات پرویز فتاح،‌ رییس بنیاد مستضعفان،‌ درباره اشغال املاک این نهاد از سوی سازمان‌ها و مسئولان جمهوری اسلامی معصومه ابتکار، شهیندخت مولاوردی،‌ محمود احمدی‌نژاد و محسن مجتهد شبستری واکنش نشان دادند.

ابتکار،‌ معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده، یکشنبه ۱۹ مرداد در توییتر ضمن تایید دریافت مبلغ پنج میلیارد تومان از سوی موسسه «مطالعات و تحقیقات زنان» برای خرید ساختمان، نوشت روح‌الله خمینی و علی خامنه‌ای،‌ رهبران پیشین و فعلی جمهوری اسلامی، تایید کرده بودند که ملک متعلق به بنیاد مستضعفان در اختیار این موسسه قرار بگیرد.

او همچنین داشتن «مسئولیت اجرایی» خود و مولاوردی، معاون پیشین رییس‌جمهور، ‌در این موسسه را رد کرد.

فتاح در گفت‌وگوی تلویزیونی خود اشاره کرده بود املاکی از این سازمان پیشتر در اختیار مرکز مطالعات و تحقیقات زنان بوده است.

در وبسایت این موسسه نام ابتکار و مولاوردی به عنوان اعضای هیات امنا ثبت شده است. 

هم‌زمان مولاوردی نیز در واکنش به گفت‌وگوی فتاح اظهارات او را «مغلطه» خواند و به «غیرانتفاعی» بودن موسسه و عدم نفع مالی برای اعضای آن اشاره کرد.

 

احمدی‌نژاد: ساختمان را با قرارداد گرفتیم

از سوی دیگر دفتر احمدی‌نژاد،‌ رییس‌جمهور سابق، نیز در اطلاعیه‌ای به بخشی دیگر از سخنان فتاح واکنش نشان داد.

این اطلاعیه اعلام کرد احمدی‌نژاد «هیچ‌گاه درخواستی برای در اختیار گرفتن ساختمان به بنیاد مستضعفان نداده و دفتر ولنجک را خالی خواهد کرد.»

در ادامه اشاره شده که در اختیار گرفتن این ملک در سال ۱۳۹۲ و «با دستور رییس وقت بنیاد مستضعفان» طی قراردادی به دفتر احمدی‌نژاد داده شد.

این اطلاعیه همچنین اضافه کرده احمدی‌نژاد در سال ۱۳۹۶ به خامنه‌ای پیشنهاد فروش همه دارایی‌های بنیاد مستضعفان و توزیع آن میان مردم را داده بود.

فتاح در گفت‌وگوی خود اشاره کرد محل سکونت احمدی‌نژاد حدود هزار و ۸۰۰ متر مربع است و در منطقه ولنجک قرار دارد. 

او ارزش ملک در اختیار احمدی‌نژاد را ۲۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

 

عضو مجمع تشخیص: بخشی از کاخ مرمر در اختیارمان است

در واکنش به قسمتی از اظهارات فتاح درباره اشغال کاخ مرمر از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام و تخریب بخش‌هایی از آن محسن مجتهد شبستری، عضو این نهاد، تایید کرد هنوز بخش‌هایی از بنا در اختیار مجمع است.

شبستری گفت: «در حال حاضر قسمت عمده کاخ مرمر از حاکمیت مجمع تشخیص خارج شده است.»

او درباره سایر بخش‌های این بنا و احتمال تبدیل آن به موزه اظهار بی‌اطلاعی کرد و افزود: «بهتر است از اشخاصی نظیر محسن رضایی یا صادق لاریجانی در این زمینه سوال کنید.»

شبستری علاوه بر آن در زمینه ساخت ساختمان ۹ طبقه شخصی که در اختیار مجمع قرار دارد ابراز بی‌اطلاعی کرد.

فتاح در گفت‌وگوی تلویزیونی خود درباره کاخ مرمرگفته بود: «این بنا سال‌ها در تملک آقای هاشمی رفسنجانی و سپس در دست تشخیص مصلحت بود و زمانی که دولت قصد بهره‌برداری دیگری از این ملک را داشت با همکاری آقای روحانی کاخ مرمر باز پس گرفته و با همکاری سازمان میراث فرهنگی قرار شد این بنا تبدیل به موزه شود.»

او به تخریب کاخ مرمر در این مدت اشاره کرد و ادامه داد: «هنوز هم آثار دردناکی در این کاخ خودنمایی می‌کند، زیرا در این کاخ آسانسور نصب کرده‌اند، حمام و جکوزی برقرار کرده‌اند و ...»

تازه چه خبر؟
خبرگزاری رویترز از قول مقام‌های عربستان سعودی از دستگیری اعضای یک گروه تروریستی خبر داد که آموزش‌های خود را از سپاه پاسداران جمهوری اسلامی دریافت...More
چند روز پس از آنکه وزیر کشاورزی ایران قیمت هر شانه تخم مرغ را حدود ۲۶ هزار تومان اعلام کرد، خبرگزاری‌ها از تهران گزارش داده‌اند که ‌بهای هر شانه از...More
ارتش عراق روز دوشنبه اعلام کرد در پی اصابت راکت‌های کاتیوشا به خانه‌ای در بغداد پنج عضو یک خانواده، شامل سه کودک و دو زن،‌کشته شدند. خبرگزاری رویترز...More
در پی بالا گرفتن انتقادهای شخصیت‌های عراقی از یادداشت اخیر حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان، او روز دوشنبه در یادداشت جدیدی از آیت‌الله علی...More
وزیر ماهیگیری و شیلات دولت یمن بار دیگر شناورهای ایرانی را متهم کرد که در آب‌های سرزمینی یمن به صید غیرقانونی می پردازند. فهد سلیم کفاین، وزیر شیلات...More