واکنش آموزش و پرورش خوزستان به جان باختن چهارمین معلم بر اثر کرونا در ایذه: کسی حق تعطیلی مدرسه را ندارد | ایران اینترنشنال

واکنش آموزش و پرورش خوزستان به جان باختن چهارمین معلم بر اثر کرونا در ایذه: کسی حق تعطیلی مدرسه را ندارد

فریبا حبیبی، معلم مدرسه ولی‌پور روستای بلوطک شیخان در ایذه بر اثر کرونا جان باخت. او چهارمین معلمی است که در روزهای اخیر در ایذه بر اثر ابتلا به کرونا جان‌باخته است با این حال آموزش و پرورش خوزستان و شهرستان ایذه در قبال هشدار و نگرانی معلمان، تاکید کرد که کسی حق تعطیلی مدارس به ویژه مدارس روستایی را ندارد.

بابک نوری‌زاده، رییس روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان خوزستان، با تایید خبر جان‌باختن فریبا حبیبی، گفت: «متاسفانه یکی دیگر از همکاران خود را پس از یک دوره بستری چهار روزه در یکی از بیمارستان اهواز از دست دادیم.»

فریبا حبیبی چهارمین معلم ایذه‌ای است که بر اثر کرونا جان‌باخت. به گفته رییس آموزش و پرورش ایذه از آغاز سال تحصیلی خدارحم موسوی و فرهاد نوروزی دو معلم بازنشسته و محمد نیازپور معلم شاغل نیز بر اثر کرونا جان‌باخته بودند.

به گفته رییس روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان خوزستان، در حال حاضر با توجه به مصوبه شورای معاونین آموزش و پرورش خوزستان مقرر شده است تا مدرسه ولی‌پور روستای بلوطک شیخان ظرف چهل‌وهشت ساعت ضدعفونی شود و به مدت چهارده روز در هر دو نوبت، آموزش غیرحضوری برای دانش‌آموزان برگزار شود.

شیوع کرونا در مدارس ایذه از چند هفته پیش رو به افزایش بوده است و پیشتر نیز حسین آقاملاپور، مدیر آموزش و پرورش ایذه از جان‌باختن سه معلم ایذه‌ای بر اثر ابتلا به کرونا خبر داده بود.

با این حال، مدیر آموزش و پرورش ایذه چهار روز قبل گفت که «ابتلای این معلمان ارتباطی با حضور در مدارس نداشته چون خدارحم موسوی و فرهاد نوروزی بازنشسته بودند و محمد نیازپور که هنوز شاغل بود خارج از مدرسه به کرونا مبتلا شده بود.»

همان روز حسین آقاملاپور، مدیر آموزش و پرورش ایذه، گفت که «۲۰ معلم دیگر ایذه نیز به کرونا مبتلا شدند که دوران بیماری را سپری کرده و اکنون سالم و سلامت هستند و سه دانش‌آموز اهل روستای چهار تنگ ایذه نیز به کرونا مبتلا شدند که ابتلای آنها خارج از محیط مدرسه و به همراه خانواده بوده است.»

آموزش و پرورش خوزستان تاکید دارد که کلاس‌ها به ویژه در مدارس روستایی به شکل حضوری برگزار شود.

 این اداره ابلاغ کرده است که تنها معلمانی که «بیماری زمینه‌ای دارند» به شورای معاونین آموزش و پرورش معرفی شوند تا از حضور در مدارس معاف شوند که به گفته رییس روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان خوزستان تاکنون فقط «چهار یا پنج معلم دارای بیماری زمینه‌ای» شناسایی شده‌اند.

این درحالی است که خبرگزاری ایلنا از قول معلمان روستاهای ایذه از شیوع کرونا در مدارس روستایی گزارش داد.

این خبرگزاری از قول معلمان روستای خونگ اژدر ایذه، نوشت که روز پنج‌شنبه یکی از دانش آموزان مدرسه این روستا، به کرونا مبتلا شده است و «ما این موضوع را به رییس آموزش‌وپرورش ایذه، گزارش دادیم ولی به ما تاکید شد کسی حق تعطیلی مدرسه را ندارد».

معلمان با نگرانی و هشدار نسبت به ابتلای شمار بیشتری از دانش‌آموزان و معلمان به کرونا گفتند که «مدیر مدرسه شرایط را برای رییس  اداره آموزش‌وپرورش و مسئول آموزش متوسطه تشریح کرده ولی دستور بر ادامه کار داده شده است.»

خبرگزاری ایلنا از قول معلمان ایذه نوشت: «چرا جان ما و دیگر همکاران و دانش آموزان برای کسی ارزش ندارد؟ آیا ما باید بمیریم تا خطر جدی گرفته شود؟»

به نوشته این خبرگزاری معلمان ایذه همچنین خواهان شرایط برابر میان مدارس شهری و روستایی هستند و گفتند که «با این شرایط ما باید هر لحظه منتظر مرگ خود یا یکی از همکارانمان باشیم».

تازه چه خبر؟
اولین محموله از دوزهای واکسن ویروس کرونا ساخت شرکت فایزر از بلژیک به ایالات متحده منتقل شد. بنابر گزارش‌ها، انتقال اولین دوزهای واکسن فایزر به آمریکا...More
بوریس‌جانسون، نخست وزیر بریتانیا با پیشنهاد طرحی برای اعمال محدودیت‌های سختگیرانه در سراسر بریتانیا که بعد از پایان قرنطینه سراسری در روز چهارشنبه...More
ابراهیم پرسا، رییس پلیس فتای استان گلستان، از بازداشت یک نفر به اتهام «راه‌اندازی صفحه مدلینیک در اینستاگرام» خبر داد. این مقام نیروی انتظامی گفت که...More
بریتانیا و فرانسه توافق‌نامه جدیدی امضا کرده‌اند که هدف از آن مهار تعداد مهاجرانی است که با قایق‌های کوچک از کانال مانش عبور می‌کنند. پریتی پاتل وزیر...More
روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت که ارتباط برخی از گزینه‌های جو بایدن برای پست‌های عالی‌رتبه دولت آینده آمریکا با دو شرکت خصوصی، نگرانی‌های...More