جان باختن روزانه ۳۰ نفر در خوزستان؛ استاندار: آمار جان‌باختگان فاجعه است | ایران اینترنشنال

جان باختن روزانه ۳۰ نفر در خوزستان؛ استاندار: آمار جان‌باختگان فاجعه است

ا

ستاندار خوزستان از جان باختن روزانه حدود ۳۰ نفر در این استان خبر داد و این آمار را «فاجعه» خواند.

قاسم سلیمانی دشتکی گفت که «۲۹۰ مورد فوتی در خوزستان فاجعه است.» دشتکی اعلام نکرد که ۲۹۰ نفر در مدت چند روز جان باخته‌اند.

استاندار خوزستان تاکید کرد: «اکنون در خوزستان روزانه ۲۵ تا ۳۰ مورد مرگ ناشی از کرونا داریم، بنابراین باید فکری و کاری شود.»

او همچنین نسبت به شیوع شدیدتر گونه جهش‌یافته بریتانیا در این استان و انتقال آن به استان‌های دیگر ابراز نگرانی کرد.

در حالی آمار جان باختگان روزانه در روزهای اخیر در خوزستان حدود ۳۰ نفر اعلام شده سخنگوی وزارت بهداشت آمار جان باختگان در کل کشور را در روزهای اخیر حدود ۸۰ نفر اعلام کرده است.

در همین حال سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در ایران نیز علام کرد که ویروس جهش‌یافته در اکثر استان‌های ایران گزارش شده و خطر جایگزین شدن آن با ویروس قبلی وجود دارد.

علیرضا رئیسی روز شنبه ۱۶ اسفند گفت که آمار ابتلا به ویروس جهش‌یافته در خوزستان و فوت مبتلایان همچنان بالاست و درباره شیوع گسترده ویروس در استان چهارمحال و بختیاری، از استان‌های مجاور خوزستان نیز نگرانی وجود دارد.

او اعلام کرد که در مورد استان‌های قزوین و همچنین تا حدودی استان البرز نیز باید مراقبت بیشتری انجام شود.

فرهاد ابول‌نژادیان، رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، روز ۱۶ اسفند اعلام کرده بود که ۵۶ درصد نمونه‌های ویروس در این استان جهش یافته است و اگر این اتفاق در چند استان دیگر نیز رخ دهد، «جمع کردن آن برای وزارت بهداشت کار سختی است».

در روزهای گذشته نیز گزارش‌هایی درباره کمبود پرستار و تجهیزات بهداشتی در استان خوزستان منتشر شده است.

در همین حال روز شنبه نیز محمد آرزومند، رییس بیمارستان «امیرالمومنین» اهواز، گفت که ابتلای کادر درمان به کرونا افزایش یافته است.

 شکرالله سلمان‌زاده، رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان، نیز گفته است که با وجود افزایش مبتلایان مراسم عزا و عروسی در استان خوزستان همچنان برگزار می‌شود.

در روزهای گذشته نیز فیلم‌هایی نیز از برگزاری مراسم عزاداری با حضور صدها نفر برگزار شده است.

در همین حال قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار خوزستان، از برگزاری مراسم عزاداری توسط یک نماینده مجلس با جمعیت فراوان انتقاد کرد.

استاندار خوزستان از فرمانداران خواست که از برگزاری این گونه مراسم جلوگیری کنند.

او به نام این نماینده مجلس و جزئیات این مراسم اشاره نکرده است.

روز شنبه همچنین کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، گفت که ایران ۲۱ میلیون دوز واکسن از سهمیه کوواکس خریداری کرده است و تا پایان سال ۱۴۰۰، ۱۸۰ میلیون دوز واکسن فراهم می‌شود.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا پیش از این اعلام کرده بود که یک میلیون دوز واکسن از سهمیه کوواکس بین ۲۸ اسفند امسال تا ۸ فروردین ۱۴۰۰ وارد ایران خواهد شد.

تاکنون ۶۷۰ هزاردوز واکسن روسی و چینی وارد ایران شده که با احتساب دو دوز برای هر نفر می‌توان ۳۳۵ هزار نفر را واکسینه کرد.

تازه چه خبر؟
در دومین جلسه دادگاه حسن میرکاظمی مشهور به حسن رعیت، نام علی اشرف افخمی، رییس سابق بانک صنعت و معدن، به عنوان متهم ردیف شانزدهم پرونده اعلام شد. در...More
پیمان فلسفی، مدیر عامل مرکز حلال جهانی، اعلام کرد که بر اساس آیین نامه حق ماموریت کارکنان دولت، اجازه پرداخت روزانه ۲۲۰ یورو حقوق و مزایا به روحانیون...More
عباس عراقچی از تعویق یک روزه نشست وین خبر داد و دلیل آن را ابتلای یک عضو هیات سیاسی اتحادیه اروپا عنوان کرد. عراقچی گفت که براساس برنامه قبلی قرار...More
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، و آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، درباره چالش‌های مختلف بین‌المللی، از جمله چگونگی پیشبرد مذاکرات احیای...More
دولت جو بایدن به کنگره اطلاع داد که به فروش بیش از ۲۳ میلیارد دلار سلاح، از جمله فروش جنگنده‌های اف-۳۵ و پهپادهای مسلح، به امارات اقدام می‌کند، در...More