نماینده ماهشهر:‌ فاضلاب وارد خانه مردم خوزستان شده و امکان رعایت بهداشت ندارند | ایران اینترنشنال

نماینده ماهشهر:‌ فاضلاب وارد خانه مردم خوزستان شده و امکان رعایت بهداشت ندارند

 

با ادامه جریان آب ناشی سیلاب در شهرهای خوزستان، گزارش‌ها حاکی از گرفتاری مردم در خانه‌ها به دلیل آب‌گرفتگی و نیاز آن‌ها به جیره‌‌های غذایی است. همزمان نماینده ماهشهر اعلام کرد در چندین شهر فاضلاب وارد خانه‌های مردم شده و امکان رعایت بهداشت ندارند.

روز پنجشنبه ۱۳ آذرماه در حالی همچنان جریان سیلاب و آب‌گرفتگی ناشی از بارش‌ها در چندین شهر خوزستان ادامه یافته که محمد سبزه‌زاری،‌ مدیرکل هواشناسی استان،‌ هشدار داده یک سامانه بارشی جدید از روز شنبه وارد خوزستان می‌شود و دما نیز کاهش خواهد یافت.

این در شرایطی است که بر اساس تصاویر منتشرشده در رسانه‌های اجتماعی بسیاری از ساکنان شهرهای گرفتار سیلاب یا در خانه‌های خود گیر افتاده‌اند و یا وضعیت سکونت آن‌ها در اقامتگاه‌های موقت مساعد نیست.

خبرگزاری مهر روز چهارشنبه نوشت که شهروندان به دلیل عدم امکان ترک منزل خود در حال دریافت جیره‌‌های غذایی هستند.

از سوی دیگر حبیب آقاجری، نماینده ماهشهر در مجلس،‌ به مهر گفته است:‌ «تجهیزات،‌ امکانات و وسایل زندگی خصوصا وسایل برقی شهروندان به خاطر آب‌گرفتگی از بین رفته است.»

او افزود آب بارندگی با فاضلاب ترکیب و وارد خانه‌های مردم شده است.

پیشتر رییس مرکز بهداشت غرب اهواز نیز به همین مساله اشاره کرده و در مورد شیوع بیماری‌های عفونی و میکروبی میان شهروندان هشدار داده بود.

اکنون به گفته نماینده ماهشهر، مردم در شهرهای امیدیه،‌ هندیجان،‌ ماهشهر،‌ بندر امام و چمران مشکل «جدی» فاضلاب و آب شرب دارند.

آقاجری هشدار داد: «این وضعیت موجود دیگر رعایت بهداشتی برای مردم منطقه نگذاشته و در این شرایط کرونایی آب فاضلاب وارد زندگی مردم شده است.»

این در حالی است که مقام‌های ارشد استان از جمله غلامرضا شریعتی،‌ استاندار، همچنان از جذب بودجه و اعتبار برای رسیدگی به آسیب‌دیدگان سخن می‌گویند.

در ویدیوهایی که در رسانه‌های اجتماعی از مصاحبه شهروندان در شهرهای گرفتار سیلاب منتشر می‌شود، آن‌ها از «تبعیض» و «محرومیت» گلایه می‌کنند.

پیشتر شهردار اهواز گفته بود که جریان آب سطحی در این شهر «مشکلی دیرینه» است که با وجود تجویز اختصاص چهار هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی اعتباری برای آن داده نشد و فاز عملیاتی صورت نگرفت.

اکنون به نظر می‌رسد با تخریب وسایل برقی و گرمایشی شهروندان و گرفتاری آن‌ها در خانه‌هایشان،‌ موج جدید بارش از شنبه مشکلات موجود را تشدید کند.

تازه چه خبر؟
حامد ترکاشوند، از مدیران ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، از تشکیل یک هزار و ۴۰۰ گروه جهادی امر به معروف و نهی از منکر در کشور خبر داد. مدیرکل...More
پروین محمدی، فعال کارگری، نائب رئیس هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و عضو هیات موسس شورای کارگری بازنشستگان تامین اجتماعی، به دلیل سخنرانی در...More
فرهاد ابول‌نژادیان، رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز، گفت که بیمارستان‌های خوزستان به شدت تحت فشار افزایش شمار بیماران مبتلا به کرونا قرار...More
اداره‌کل حفاظت محیط زیست مازندران اعلام کرد که شمار تلفات مشکوک پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله از ۱۹ هزار قطعه گذشت. بنابر اعلام اداره‌کل حفاظت محیط...More
توزیع حدود چهار میلیون دُز واکسن کووید-۱۹ ساخت شرکت جانسون‌اندجانسون شامگاه یک‌شنبه در آمریکا آغاز شد و این واکسن تک‌دُزی قرار است از روز سه‌شنبه به...More