نماینده تهران: نمایندگان سابق خانه‌های سازمانی را تخلیه نمی کنند  | ایران اینترنشنال

نماینده تهران: نمایندگان سابق خانه‌های سازمانی را تخلیه نمی کنند 

نماینده تهران در مجلس اعلام کرد بعضی از نمایندگان مجلس دهم خانه‌های سازمانی مجلس در سعادت‌آباد را تخلیه نمی‌کنند.

زهره سادات لاجوردی گفت: «مجلس تعدادی واحد مسکونی در منطقه سعادت‌آباد در اختیار جمعی از نمایندگان مجلس دهم قرار داده بود که تا پایان دوران نمایندگی در آنجا ساکن باشند که تعدادی از این نمایندگان با وجود پایان دوران نمایندگی‌شان این واحدهای مسکونی را ترک نمی‌کنند».

او اعلام نکرد چند نماینده در این خانه‌ها ساکن هستند. این سخنان در حالی بیان شده که پیش از این گزارش‌هایی درباره فروش برخی از خانه های سازمانی مجلس به نمایندگان مجلس هفتم منتشر شده بود.

محمدجواد ابطحی، نماینده خمینی‌شهر در مجلس هشتم، در خرداد ماه گفته بود ۴۰ نماینده مجلس هفتم که برای مجلس هشتم انتخاب نشده بودند این خانه ها را تخلیه نمی‌کردند. 

به گفته ابطحی، این خانه‌های ۳۰۰ یا ۳۵۰ متری «به قیمت ناچیز» به این نمایندگان سابق مجلس واگذار شد و همین واحد‌ها «اکنون با قیمت حداقل ۱۰ میلیارد تومان معامله می‌شود».

علیرضا سلیمی، عضو هیات رئیسه مجلس یازدهم، نیز گفت که «تخلیه نکردن خانه‌های سازمانی مجلس و خرید آن واحد‌های مسکونی با رانت نمایندگی، باعث شده است که قوه مقننه خانه سازمانی نداشته باشد».

با این حال اسدالله عباسی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس دهم، گفت که این خانه ها به مزایده گذاشته شده و تعدادی از نمایندگان هم خریداری کردند.

موضوع خانه‌های مسکونی نمایندگان مجلس و یا پرداخت هزینه رهن خانه به نمایندگان در دوره‌های مختلف خبرساز شده است.

مجلس یازدهم به نمایندگان ۲۵۰ میلیون تومان هزینه رهن خانه پرداخت کرده است.

به جز خانه‌های مجلس موضوع تخلیه نکردن ساختمان‌های در اختیار مقامات سابق نیز در دوره‌‌های مختلف خبرساز بوده است.

مقامات دولت محمود احمدی نژاد پس از پایان دوره ریاست جمهوری خود از تخلیه برخی از ساختمان‌های در اختیار خود امتناع کرده بودند.

سال ۹۶ اعلام شد نهاد ریاست جمهوری با حکم دادستانی یک ساختمان در کنار خانه محمود احمدی نژاد در نارمک را که محل استقرار محافظان او بوده، تخلیه کرده است.

در سال ۹۲ نیز وزارت دادگستری دولت حسن روحانی دو طبقه از ساختمان لادن در محله ونک تهران که محل استقرار تعدادی از مدیران سابق بود، را تخلیه کرد.

دولت محمود احمدی نژاد نیز از محمد خاتمی، رییس جمهورسابق، خواسته بود ساختمانی در خیابان سعدآباد که به عنوان دفتر خود استفاده می کرد را تخلیه کند. پس از آن یکی از ساختمان‌های بنیاد حفظ و نشر آیت الله خمینی در اختیار خاتمی قرار گرفت تا از آن به عنوان دفتر خود استفاده کند.

تازه چه خبر؟
پایگاه خبری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از بازداشت تعدادی از شهروندان ساکن اردبیل خبر داد که برای حمایت از جمهوری آذربایجان در تجمع...More
حسن نصرالله ، دبیرکل حزب‌الله لبنان روز سه‌شنبه گفت که اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل درباره سایت‌های موشکی این گروه کذب است. نصرالله...More
کاخ کرملین در بیانیه‌ای خبر داد ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه، در گفت‌وگو با نیکول پاشینیان ، نخست وزیر ارمنستان، از طرفین درگیری در ناگورنو قره‌...More
نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان آمریکا گفت پس از پنجاه دقیقه گفت‌وگو با استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا و برنامه‌ریزی برای گفتگوی بیشتر در روز...More
بریتانیا و کانادا اعلام کردند تحریم‌هایی را علیه الکساندر لوکاشنکو، رییس‌جمهور بلاروس، و همچنین فرزند و شش مقام ارشد دولت او اعمال می‌کنند. دومینیک...More