نقض سخنان سخنگو از سوی مرکز رسانه قوه قضاییه: جاسوس سپاه قدس زمان کشتن سلیمانی در زندان بود | ایران اینترنشنال

نقض سخنان سخنگو از سوی مرکز رسانه قوه قضاییه: جاسوس سپاه قدس زمان کشتن سلیمانی در زندان بود

ساعتی پس از آن‌که سخنگوی قوه قضاییه گفت فردی که محل‌های تردد قاسم سلیمانی،‌ فرمانده پیشین سپاه قدس، را افشا کرده بود قرار است به زودی اعدام شود؛ مرکز رسانه‌ قوه قضاییه اعلام کرد پرونده این فرد ارتباطی با کشتن سلیمانی ندارد و او در آن زمان زندانی بوده است.

اسماعیلی روز سه‌شنبه ۲۰ خردادماه در نشست خبری هفتگی اعلام کرد: «اخیرا فردی به نام سید محمود موسوی مجد که هم به سرویس موساد وصل شده و هم در سیا و در قبال اخذ دلارهای آمریکایی برای آن‌ها در حوزه‌های مختلف امنیتی و به ویژه در حوزه نیروهای مسلح اطلاعاتی را جمع‌آوری کرده و در اختیار سرویس‌های بیگانه قرار داده بود به اعدام محکوم شد.»

او اشاره کرد که این فرد «محل استقرار» و «ترددهای» سلیمانی را که در عراق کشته شد، در اختیار «سرویس‌های بیگانه» قرار داده بود.

ساعتی پس از پایان این نشست خبری مرکز رسانه‌ قوه قضاییه اطلاعیه‌ای در این زمینه منتشر کرد و نوشت «تمام مراحل قضایی پرونده جاسوسی سیا و موساد» مدت‌ها قبل از کشته شدن سلیمانی انجام شده بود.

این اطلاعیه اضافه کرد پرونده موسوی مجد ارتباطی با اقدام آمریکا در کشتن سلیمانی در عراق ندارد.

مرکز رسانه قوه قضاییه درباره این فرد نوشته است: «یکی از عناوین مجرمانه‌اش لو دادن محل تردد و اسکان فرماندهان نظامی» از جمله سلیمانی در ادوار گذشته بوده است.

بنا بر اعلام این مرکز، زمان بازداشت موسوی مجد مهر ماه سال ۱۳۹۷،‌ بیش از یک سال قبل از کشته شدن سلیمانی،‌ بوده است.

بر اساس همین اطلاعیه، این متهم از زمان بازداشت آزاد نشده است. این به معنای زندانی بودن او در زمان عملیات کشتن سلیمانی در عراق بوده و در تناقض با اظهارات اسماعیلی قرار دارد.

به گفته اسماعیلی، حکم اعدام این فرد در شعبه ۱۹ دیوان عالی کشور تایید شده و «به زودی» اجرا می‌شود.

سخنگوی قوه قضاییه و مرکز رسانه‌ای این نهاد توضیح بیشتری درباره جایگاه این فرد در سپاه پاسداران ارائه نداده‌اند.

پیشتر شبکه اسکای‌نیوز عربی به نقل از مقام‌های امنیتی نوشته بود که مسئولان عراق در جریان تحقیق درباره کشته شدن سلیمانی شماری از افراد را بازداشت کردند.

فرمانده پیشین سپاه قدس ۱۳ دی‌ماه سال گذشته لحظاتی پس از ورود به فرودگاه بغداد و حین جابجایی با یک کاروان خودرو به همراه ابومهدی مهندس، جانشین فرمانده نیروهای شبه‌نظامی حشد شعبی، با شلیک موشک‌های لیزری پهپاد آمریکا مورد حمله واقع و کشته شد.

 

تازه چه خبر؟
وب‌سایت «آرگوس مدیا» گزارش داد به فایل مکالمات میان گارد ساحلی امارات متحده عربی و کارکنان کشتی «آسفالت پرنسس» دسترسی پیدا کرده و بر اساس آن ۵ یا ۶...More
با ادامه آتش‌سوزی‌ها ترکیه، یک مقام محلی در این کشور گفت که حریق در نزدیکی یک نیروگاه در جنوب غرب این کشور مهار شده و این نیروگاه فعالیتش را از سر...More
حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، اعلام کرد نیروهای این گروه شبه‌نظامی تحت حمایت جمهوری اسلامی اکنون در ایران به سر می‌برند تا بنزین، گازوئیل و...More
مصطفی نیلی، وکیل دادگستری از صدور احکام زندان برای پنج متهم سیاسی از جمله ناهید تقوی و مهران رئوف دو زندانی دوتابعیتی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب...More
علیرضا زالی، رییس ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: «کمبود سرم موضوعی جدی است و در ۴۸ ساعت گذشته فشار زیادی بابت کمبود سرم به بیمارستان‌ها وارد شده...More