نظام پرستاری تهران: ۱۱۰ پرستار در کشور بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند | ایران اینترنشنال

نظام پرستاری تهران: ۱۱۰ پرستار در کشور بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند

سازمان نظام پرستاری تهران اعلام کرد از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور ۱۱۰ پرستار جان باخته و ۹۰ هزار نفر نیز به آن مبتلا شده‌اند. 

فرشید الازمنی،‌ معاون اجرایی این سازمان،‌ روز چهارشنبه ۲۰ اسفندماه گفت تهران و اهواز بیشترین آمار فوت پرستاران را در بحران کرونا داشته‌اند.

الازمنی افزود از ابتدای شیوع کرونا ۱۱۰ پرستار در کل کشور جان باخته و ۹۰ هزار نفر نیز به آن مبتلا شده‌اند. به گفته او، این آمار در تهران حاکی از ۲۶ فوت و ۱۶ هزار مبتلا بوده است.

این مقام نظام پرستاری اشاره کرد از شهرداری تهران خواسته شده که به دلیل احتمال ناقل بودن، پرستاران از طریق حمل و نقل عمومی تردد نکنند. او در همین زمینه خواستار اعطای سهمیه طرح ترافیک به پرستاران شد تا بتوانند با خودروی شخصی تردد کنند.

همزمان با تشدید شیوع کرونا در ایران، دولت برنامه‌های محدودیت و منع تردد در استان‌های مختلف را اعلام کرده که بر اساس آن مسافرت به سه استان شمالی که در میان مقاصد محبوب گردشگران نوروزی قرار دارد ممنوع شده است. استان خوزستان نیز به دلیل شیوع بحرانی ویروس جهش‌یافته از روز شنبه در قرنطینه قرار گرفته است.

روز چهارشنبه سعید نمکی، وزیر بهداشت، با اشاره به تشدید شیوع ویروس کرونا و بحران بیماری در خوزستان گفت «طوفانی سهمگین‌تر از ویروس ووهان» پیش روی این استان خواهد بود. 

رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت در یک گفت‌وگوی تلویزیونی اعلام کرده که ۲۰ استان کشور در خطر بیشتری در ارتباط با همه‌گیری قرار دارند.

تاکنون وزارت بهداشت آمار کل مبتلایان در کشور را یک میلیون و ۷۰۶ هزار و ۵۵۹ نفر اعلام کرده، اما این در حالی است که تاکنون تنها حدود ۱۱ میلیون و ۴۰۲ هزار آزمایش تشخیص کووید در کشور انجام شده است.

از سویی نگرانی‌ها درباره سفرهای نوروزی و امکان شیوع بیشتر ویروس ادامه دارد. وزیر بهداشت هشدار داده اگر چند استان وضعیتی مانند خوزستان پیدا کنند، نمی‌توان روی تاب‌آوری نظام سلامت حساب کرد.

تازه چه خبر؟
حسین رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی تهران، از محدودیت تردد وسایل نقلیه در ساعاتی از روزهای سه‌شنبه و پنج‌شنبه هفته جاری در محدوده‌های برگزاری دو مراسم...More
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران محکومیت این بانک، بانک المستقبل و مسئولان آن را در بحرین برای پولشویی«به وضوح بی‌ارزش‌» خواند و خواستار توقف اقدامات...More
دادگاهی در اربیل حکم اعدام سە نفر از کسانی کە در قتل یک عضو حزب دمکرات کردستان دست داشتند را صادر کرد. سهراب اسداللە یکی از وکلای این پروندە بە ایران...More
امیرسالار داوودی، وکیل و فعال حقوق بشر که حکم ۳۰ سال زندان او به تازگی تایید شده، در نوشته‌ای که در اختیار ایران اینترنشنال قرار گرفته نوشت دلیل اصلی...More
ده‌ها نفر از زندانیان سیاسی سابق با نوشتن نامه‌ای درباره شرایط نگهداری بازداشتی‌های اعتراضات خوزستان و امکان بروز فاجعه برای آن‌ها در زندان هشدار...More