نظام پرستاری تهران: ۱۱۰ پرستار در کشور بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند | ایران اینترنشنال

نظام پرستاری تهران: ۱۱۰ پرستار در کشور بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند

سازمان نظام پرستاری تهران اعلام کرد از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور ۱۱۰ پرستار جان باخته و ۹۰ هزار نفر نیز به آن مبتلا شده‌اند. 

فرشید الازمنی،‌ معاون اجرایی این سازمان،‌ روز چهارشنبه ۲۰ اسفندماه گفت تهران و اهواز بیشترین آمار فوت پرستاران را در بحران کرونا داشته‌اند.

الازمنی افزود از ابتدای شیوع کرونا ۱۱۰ پرستار در کل کشور جان باخته و ۹۰ هزار نفر نیز به آن مبتلا شده‌اند. به گفته او، این آمار در تهران حاکی از ۲۶ فوت و ۱۶ هزار مبتلا بوده است.

این مقام نظام پرستاری اشاره کرد از شهرداری تهران خواسته شده که به دلیل احتمال ناقل بودن، پرستاران از طریق حمل و نقل عمومی تردد نکنند. او در همین زمینه خواستار اعطای سهمیه طرح ترافیک به پرستاران شد تا بتوانند با خودروی شخصی تردد کنند.

همزمان با تشدید شیوع کرونا در ایران، دولت برنامه‌های محدودیت و منع تردد در استان‌های مختلف را اعلام کرده که بر اساس آن مسافرت به سه استان شمالی که در میان مقاصد محبوب گردشگران نوروزی قرار دارد ممنوع شده است. استان خوزستان نیز به دلیل شیوع بحرانی ویروس جهش‌یافته از روز شنبه در قرنطینه قرار گرفته است.

روز چهارشنبه سعید نمکی، وزیر بهداشت، با اشاره به تشدید شیوع ویروس کرونا و بحران بیماری در خوزستان گفت «طوفانی سهمگین‌تر از ویروس ووهان» پیش روی این استان خواهد بود. 

رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت در یک گفت‌وگوی تلویزیونی اعلام کرده که ۲۰ استان کشور در خطر بیشتری در ارتباط با همه‌گیری قرار دارند.

تاکنون وزارت بهداشت آمار کل مبتلایان در کشور را یک میلیون و ۷۰۶ هزار و ۵۵۹ نفر اعلام کرده، اما این در حالی است که تاکنون تنها حدود ۱۱ میلیون و ۴۰۲ هزار آزمایش تشخیص کووید در کشور انجام شده است.

از سویی نگرانی‌ها درباره سفرهای نوروزی و امکان شیوع بیشتر ویروس ادامه دارد. وزیر بهداشت هشدار داده اگر چند استان وضعیتی مانند خوزستان پیدا کنند، نمی‌توان روی تاب‌آوری نظام سلامت حساب کرد.

تازه چه خبر؟
منصور شریف، مدیرعامل شرکت البرز شرقی، خبر داد که جسد میلاد روشنایی و اصغر افضلی، دو کارگر معدن طزره دامغان، پس از شش روز جست‌وجو پیدا شد. این دو...More
در پی ضرب و شتم دانش‌آموزان معترض به امتحانات حضوری توسط پلیس در چند شهر ایران، تشکل‌های صنفی فرهنگیان در سه استان کشور آن را «رذیلانه» خوانده و...More
دفتر جامعه جهانی بهائی در ژنو از تشدید آزار و اذیت‌ بهائیان ایران در هفته‌های گذشته ابراز نگرانی کرد. این دفتر بازداشت ۲۰ بهائی در شیراز و بهارستان...More
پس از اعلام حمایت دولت آمریکا، اتحادیه اروپا هم از بررسی پیشنهاد لغو حق مالکیت معنوی واکسن‌های کرونا استقبال کرد. اورزولا فون‌ درلاین، ‌رییس کمیسیون...More
خبرگزاری رسمی قطر گزارش داد علی شریف العمادی، وزیر دارایی این کشور، به دلیل اتهامات مربوط به اختلاس و سوء استفاده از قدرت بازداشت شده است. این...More