نخستین اعترافات تلویزیونی زم علیه یک «مدافع حرم» زندانی و متهم به جاسوسی | ایران اینترنشنال

نخستین اعترافات تلویزیونی زم علیه یک «مدافع حرم» زندانی و متهم به جاسوسی

صدا و سیمای جمهوری اسلامی شامگاه پنج‌شنبه بخش تازه و البته بسیارکوتاهی از اعترافات روح‌الله زم را منتشر کرد که در آن وی علیه محمدحسین رستمی یکی از نیروهای موسوم به «مدافع حرم» که اکنون به اتهام جاسوسی بازداشت و به ده سال زندان محکوم شده است، سخنانی بیان کرد و گفت که از او خبر دریافت کرده و برایش پول ارسال کرده است.

زم در این اعترافات گفت که با فردی به نام محمدحسین رستمی که در سوریه بود ارتباط داشتم. در تماس‌هایی که داشتم از او درباره «سطح دسترسی» سوال کردم و او  متقابلا  تاکید کرد که از «سطح درستی» بالایی برخوردار است.

زم گفت: « بعد از این بود که محمدحسین رستمی چهار یا پنج خبر برایم فرستاد، دقیق یادم نیست چندتا و منهم برایش از طریق صرافی پول فرستادم.»

در بخشی از این تصاویر پخش شده در صدا و سیمای جمهوری اسلامی درحالی که زم بر صندلی نشسته است و در کنارش پرچم ایران و سپاه پاسداران قرار دارد و صدایی به عنوان صدای محمدحسین رستمی پخش شد که به روح‌الله زم می‌گفت: «هنوز پول به دستم نرسیده است» و در مکالمه دیگری خطاب به زم می‌گوید: «پول جور کن روح‌الله، پول، پول.»

روح‌الله زم بعد از پخش این صدا گفت که این آخرین مکالمه من با رستمی قبل از بازداشت اوست و «من خودم یاد هست دو سه بار به او پول دادم.»

بعد از این تصاویر، صدایی که احتمالا صدای یکی از اعضای تیم بازجویی از زم است، خطاب به او گفت: «مشخصات محور عملیاتی را می‌خواستی،  زمان عملیات را می‌خواستی و نقطه عملیات را می‌خواستی که بگذاری در کانالت. این به درد کی می‌خورد.»

فردی که در این فیلم از او نام برده شد محمدحسین رستمی است. رستمی مدیر سایت عماریون، یکی از سایت‌هایی است که برای مقابله با مخالفان و منتقدان جمهوری اسلامی در فضای مجازی راه اندازی شد.

رستمی از چهره‌هایی بود که از او به‌عنوان «نیروی ارزشی و حزب‌اللهی» نامبرده می‌شد و حتی به شکل داوطلبانه راهی سوریه شده بود اما ۱۴ مهر ۱۳۹۵ بازداشت و به اتهام ارتباط با اسرائیل ده سال زندان محکوم شد.

در تصاویر پخش شده از صدا و سیما در کنار اعترافات زم، تاکید شد که رستمی به عنوان «مدافع حرم» در سوریه حضور داشت و در ارتباط با زم، اطلاعات مربوط به عملیات نظامی سپاه پاسداران در سوریه را برای زم ارسال می‌کرد.

در زمان بازداشت رستمی در آبان سال ۱۳۹۵ کانال آمدنیوز خبر داده بود که «رستمی با اتهامات واهی» به هشت سال زندان محکوم شده است و اعلام کرده بود که او که «فرزند یکی از کارمندان رده بالای وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران است» و به خاطر «پیگیری یکی از سرداران ارشد سپاه پاسداران» به دست «سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شده» و به زندان افتاده است.

تازه چه خبر؟
نمایندگان رهبر جمهوری اسلامی در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان و اردبیل اقدام جمهوری آذربایجان «در بازپس گیری اراضی» قره‌باغ را «...More
علی نیکزاد، نایب رییس مجلس شورای اسلامی، می‌گوید در جلسه‌ای با حضور رییس سازمان خصوصی‌سازی تصمیم گرفته شد قرارداد واگذاری شرکت نیشکر هفت‌تپه به امید...More
همزمان با هشدار وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی درباره ضرورت کاهش حضور دانش‌آموزان در مدارس،‌ حسن روحانی،‌ رییس ‌جمهور ایران، خواستار اعمال «...More
تصمیم کمیسیون برگزاری مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای افزودن تمهیداتی جدید با هدف «حفظ نظم» با واکنش دونالد ترامپ روبه‌رو شد. رییس...More
رییس‌ جمهور ایران و معاون اول او در پیام‌هایی به مناسبت سالروز تاسیس جمهوری خلق چین از «قرارداد ۲۵ ساله» بین دو کشور تمجید کرده و آن را «گامی بزرگ» و...More