نامه پزشک معتمد خامنه‌ای به روحانی: انتشار اخبار پیشرفت تحقیقاتی درمان کرونا را متوقف کنید | ایران اینترنشنال
اختصاصی ایران اینترنشنال:‌

نامه پزشک معتمد خامنه‌ای به روحانی: انتشار اخبار پیشرفت تحقیقاتی درمان کرونا را متوقف کنید

علیرضا مرندی،‌ رییس فرهنگستان علوم پزشکی و رییس تیم پزشکی رهبر جمهوری اسلامی،‌ با نوشتن نامه‌ای به حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران، از او خواست تا دستور توقف انتشار اخبار تایید نشده مرتبط با درمان کرونا در رسانه‌های خبری را صادر کند.

مرندی در این نامه که یک نسخه از آن روز یکشنبه ۱۷ فروردین‌ماه به دست ایران اینترنشنال رسیده هفته گذشته خطاب به روحانی نوشته است: «ضروری به نظر می‌رسد که نتیجه پیشرفت‌های تحقیقاتی در حوزه درمان بیماری کرونا پس از تایید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی منحصرا از طریق سخنگوی رسمی وزارت بهداشت اعلام گردد.»

پزشک معتمد علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در این نامه انتشار اخبار «کاملا تایید نشده» در حوزه بیماری کرونا را موجب «تشویش اذهان عمومی» دانسته و از روحانی خواسته است دستوری در این زمینه صادر کند.

روحانی در پاسخ به این نامه نوشته است که «صداوسیما و همه رسانه‌ها» طبق این پیشنهاد اقدام کنند. 

محمود واعظی،‌ رییس‌دفتر روحانی، این دستور او را به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس صداوسیما ارسال کرده است. 

مرندی از چهره‌های نزدیک به خامنه‌ای و پزشک مخصوص اوست که از اعضای حلقه مشاوران رهبر جمهوری اسلامی در زمینه مسائل بهداشت و درمان کشور به شمار می‌رود. 

اوایل اسفندماه در حالی که خامنه‌ای یک پیام ویدیویی در زمینه بحران کرونا از اتاقی در دفتر خود ضبط و منتشر کرد، مرندی تنها فردی بود که در کنار او نشسته بود.

مرندی در سال ۱۳۸۸ و با پیشنهاد محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهوری وقت،‌ و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان رییس فرهنگستان علوم پزشکی ایران منصوب شد.

انتصاب او پس از برکناری ایرج فاضل،‌ رییس پیشین این نهاد،‌ در پی انتقاد به احمدی‌نژاد صورت گرفت.

نامه مرندی به رییس دولت در شرایطی است که رییس‌جمهوری ایران می‌تواند از طریق علی جنتی و حسام‌الدین آشنا،‌ دو نماینده خود در «شورای نظارت بر صداوسیما»، نسبت به نظارت و اعمال نظر درباره جهت‌گیری و برنامه‌های این رسانه اقدام کند. 

طی هفته‌های اخیر رسانه‌های نزدیک به حکومت ایران از جمله صداوسیما و خبرگزاری‌های نزدیک به سپاه پاسداران از جمله فارس و تسنیم بارها به نقل از برخی مسئولان حوزه بهداشت،‌ مقام‌های نظامی، موسسات دانشگاهی و افراد اخباری در زمینه کشف داروی کرونا منتشر کرده‌اند.

 

تازه چه خبر؟
پاساژ کورپە واقع خیابان فردوسی سنندج در نخستین ساعات بامداد پنج‌شنبه دچار آتش‌سوزی شد و بخشی از این پاساژ در آتش سوخت. در نخستین ساعات بامداد پنج‌...More
لیندا توماس‌-گرینفیلد، نامزد تصدی پست «نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد»، در جلسه تایید صلاحیت خود در کمیته روابط خارجی سنا گفت: دولت بایدن...More
آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، با تاکید بر نگرانی ایالات متحده در مورد برخورد روسیه با الکسی ناوالنی، از مخالفان سرشناس دولت ولادیمیر پوتین، و به...More
فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد و دارایی، در واکنش به اعتراضات سهام‌داران مالباخته بازار بورس،گفت که دولت از بورس حمایت می‌کند، اما تضمین نمی‌دهد. وزیر...More
هشتگ مربوط به بازداشت گسترده فعالان کرد در چند استان ایران در چند هفته اخیر ترند اول ایران شد. گروهی از کاربران توییتر با #FreeKurdishActivists ضمن...More