نامه «جمعیت امام علی» به روحانی: اجازه ندهید داغ ننگ انحلال بر پیشانی دولت بماند | ایران اینترنشنال

نامه «جمعیت امام علی» به روحانی: اجازه ندهید داغ ننگ انحلال بر پیشانی دولت بماند

 

خیریه «جمعیت امام علی» در نامه‌ای از حسن روحانی خواست که اجازه ندهد «داغ ننگ» انحلال این مجموعه بر پیشانی دولت او بماند.

در این نامه از رییس جمهوری ایران خواسته شده که شخصا در تصمیم وزارت کشور درباره انحلال این جمعیت دخالت کرده و این مشکل را حل کند.

جمعیت امام علی همچنین خواستار آن شد که از هزاران عضو داوطلب این مجموعه «دلجویی شده و مراتب اعاده حیثیت از این نهاد مردمی فراهم شود».

جمعیت امام علی روز یکشنبه سوم اسفند خبر داده بود که وزارت کشور خواستار انحلال این نهاد خیریه توسط مراجع قضایی شده است.

 

 

دو روز بعد اما علی ربیعی، سخنگوی دولت، گفت که وزارت کشور تنها مسئول ابلاغ صورت‌جلسه انحلال جمعیت امام علی است و این تصمیم در شورای ملی توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد گرفته شده است.

این سخنان در حالی بیان شده که تمام اعضای  شورای ملی توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم‌نهاد نمایندگان وزارتخانه ها و نهادهای دولتی هستند.

روز چهارم اسفند نیز دبیرخانه شورای ملی توسعه و حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد دلیل صدور دستور برای انحلال جمعیت امام علی را مخالفت این جمعیت با تغییر ساختار خود ذکر کرده بود.

پیش از این نیز اعلام شده بود که وزارت کشور از جمعیت امام علی خواسته ساختار خود را از مجمع عمومی امناء به ساختار مجمع عمومی اعضا تغییر دهد.

هزار عضو داوطلب جمعیت امام علی روز ۱۳ مرداد تلاش وزارت کشور برای تغییر ساختار این نهاد را اقدامی در جهت از بین بردن استقلال آن خوانده بودند.

فشار برای تغییر ساختار جمعیت امام علی پس از بازداشت شارمین میمندی‌نژاد، موسس این جمعیت، در تیر ماه آغاز شد.

جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی، سازمان غیردولتی و دانشجویی است که از سال ۷۸ فعالیت خود را آغاز کرد. این جمعیت در زمینه امور خیریه و کمک به نیازمندان و حمایت از کودکان فعالیت می‌کند.

تازه چه خبر؟
محمود میرلوحی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، گفت که گفت‌و‌گوها در کلاب‌هاوس به نفع جریان اصلاح‌طلب و برای انتخابات «یک فرصت و نعمت» است. او در عین حال در...More
دانمارک سه عضو گروه «حرکت نضال» که سال گذشته در این کشور بازداشت شده بودند را به عناوین مربوط به فعالیت‌های تروریستی در ایران متهم کرد. دادستان عمومی...More
امارات متحده عربی از مذاکره‌کنندگان دولت جو بایدن در پرونده هسته‌ای ایران خواست از قدرت نفوذی که دولت دونالد ترامپ در برابر تهران ایجاد کرده است،...More
مهرداد جمال ارونقی، معاون گمرک، خبر داد که صبح روز پنجشنبه، ۴۰۰ هزار دوز واکسن چینی سینوفارم وارد ایران شده است. او اعلام کرد که این واکسن «اهدایی»...More
شبه‌نظامیان حوثی‌ تحت حمایت ایران در یمن گفتند با پهپاد و موشک به نقاطی در شهر جازان در جنوب عربستان سعودی، از جمله تاسیسات آرامکو حمله کرده‌اند...More