موج چهارم کرونا؛ وزارت بهداشت اطلاعیه‌اش درباره لزوم تعطیلی دو هفته‌ای را تکذیب کرد | ایران اینترنشنال

موج چهارم کرونا؛ وزارت بهداشت اطلاعیه‌اش درباره لزوم تعطیلی دو هفته‌ای را تکذیب کرد

معاونت بهداشت وزارت بهداشت صدور اطلاعیه‌ای از سوی این معاونت درباره پیشنهاد تعطیلی دوهفته‌ای سراسری و احتمال افزایش جان باختگان به ۶۰۰ نفر در روز را تکذیب کرد.

 در این اطلاعیه تاکید شده که همه اخبار و توصیه‌ها درباره کرونا توسط معاون بهداشت وزارت بهداشت و سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا  اعلام می شود.

این تکذیبیه در حالی صادر شده که این اطلاعیه در خبرگزاری‌های رسمی از جمله خبرگزاری دولتی ایرنا منتشر شده بود.

در این اطلاعیه آمده بود در صورت اجرا نشدن پیشنهاد تعطیلی سراسری دو هفته‌ای، آمار جان باختگان کرونا به ۶۰۰ نفر خواهد رسید.

این اطلاعیه همچنین پیشنهاد داده بود که ستاد ملی کرونا بلافاصله دو هفته تعطیلی کامل سراسری و محدودیت جدی تردد شامگاهی و اعمال جرایم سنگین برای هرگونه مراسم اعلام کند.

مقام‌های بهداشتی تعدادی از استان‌های ایران نیز خواستار تعطیلی دو هفته‌ای شده‌اند.

در همین حال حجت الله غلامی، سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت که پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر تعطیلی دو هفته‌ای اصفهان به ستاد ملی کرونا اعلام شده است.

ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت نیز اعلام کرد که وضعیت شیوع کرونا از «پلکانی» به «آسانسوری» و اکنون به وضعیت «موشکی» رسیده است. 

او گفت که بر اساس برخی از پیش‌بینی‌ها تعداد جان‌باختگان به ۳۰۰ تا ۶۰۰ نفر خواهد رسید.

حریرچی در یک برنامه تلویزیونی گفت که وزارت بهداشت مخالف سفرهای نوروزی بوده اما مقام‌های دیگر به دلایل اقتصادی با این تصمیم مخالفت کرده‌اند.

او در پاسخ به سوال مجری برنامه اعلام کرد که نمی تواند اعلام کند کدام مقامات با سفرهای نوروزی موافق بوده‌اند.

از روز ۱۸ فروردین ۲۵۷ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۲۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۵۱ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۱ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

پیش از سفرهای نوروزی تعداد شهرستان‌های قرمز و نارنجی که اینک به ۳۸۶ شهرستان رسیده، جمعا ۴۰ شهرستان بود.

تعدادی از دیگر مقام‌های جمهوری اسلامی نیز از افزایش جان باختگان خبر داده‌اند. در همین حال محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران، از افزایش سه برابری جان باختگان کرونا در این شهر خبر داد.

به گفته هاشمی، تعداد جان باختگان به کمتر از ۲۰ نفر در روز رسیده بود اما اکنون به بالای ۵۰ و نزدیک به ۶۰ نفر رسیده‌ است.

تازه چه خبر؟
بنابر گزارش‌ها، در جریان تجمع عصر جمعه شهروندان اهواز در بلوار ساحلی این شهر چند نفر بازداشت شدند. پایگاه خبری امتداد تعداد بازداشت‌شدگان را چهار مرد...More
بیش از ۸۰۰ دانشجو در بیانیه‌ای ضمن حمایت از اعتصاب کارگران صنعت نفت اعلام کردند که نفوذ خصوصی‌سازی ضربات جبران‌ناپذیری به کارگران و بخش‌های گوناگون...More
هیات منصفه دادگاهی در آمریکا، علیه یک شهروند کانادایی-ایرانی‌ به اتهام صادرات غیرقانونی به ایران اعلام جرم کرد. هیات منصفه یک دادگاه فدرال در...More
نمایندگی کمک‌رسانی سازمان ملل در افغانستان اعلام کرد در حمله نیروهای «ضد دولتی» به دفتر این نمایندگی در هرات، دست‌کم یک نگهبان کشته شد. این حمله که...More
تیم فوتبال پرسپولیس با پیروزی ۲-۰ مقابل پیکان برای پنجمین بار متوالی قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شد. مهدی ترابی (۹) و احمد نورالهی در دقیقه ۲۲ گل‌...More