موج چهارم کرونا؛ وزارت بهداشت اطلاعیه‌اش درباره لزوم تعطیلی دو هفته‌ای را تکذیب کرد | ایران اینترنشنال

موج چهارم کرونا؛ وزارت بهداشت اطلاعیه‌اش درباره لزوم تعطیلی دو هفته‌ای را تکذیب کرد

معاونت بهداشت وزارت بهداشت صدور اطلاعیه‌ای از سوی این معاونت درباره پیشنهاد تعطیلی دوهفته‌ای سراسری و احتمال افزایش جان باختگان به ۶۰۰ نفر در روز را تکذیب کرد.

 در این اطلاعیه تاکید شده که همه اخبار و توصیه‌ها درباره کرونا توسط معاون بهداشت وزارت بهداشت و سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا  اعلام می شود.

این تکذیبیه در حالی صادر شده که این اطلاعیه در خبرگزاری‌های رسمی از جمله خبرگزاری دولتی ایرنا منتشر شده بود.

در این اطلاعیه آمده بود در صورت اجرا نشدن پیشنهاد تعطیلی سراسری دو هفته‌ای، آمار جان باختگان کرونا به ۶۰۰ نفر خواهد رسید.

این اطلاعیه همچنین پیشنهاد داده بود که ستاد ملی کرونا بلافاصله دو هفته تعطیلی کامل سراسری و محدودیت جدی تردد شامگاهی و اعمال جرایم سنگین برای هرگونه مراسم اعلام کند.

مقام‌های بهداشتی تعدادی از استان‌های ایران نیز خواستار تعطیلی دو هفته‌ای شده‌اند.

در همین حال حجت الله غلامی، سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت که پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر تعطیلی دو هفته‌ای اصفهان به ستاد ملی کرونا اعلام شده است.

ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت نیز اعلام کرد که وضعیت شیوع کرونا از «پلکانی» به «آسانسوری» و اکنون به وضعیت «موشکی» رسیده است. 

او گفت که بر اساس برخی از پیش‌بینی‌ها تعداد جان‌باختگان به ۳۰۰ تا ۶۰۰ نفر خواهد رسید.

حریرچی در یک برنامه تلویزیونی گفت که وزارت بهداشت مخالف سفرهای نوروزی بوده اما مقام‌های دیگر به دلایل اقتصادی با این تصمیم مخالفت کرده‌اند.

او در پاسخ به سوال مجری برنامه اعلام کرد که نمی تواند اعلام کند کدام مقامات با سفرهای نوروزی موافق بوده‌اند.

از روز ۱۸ فروردین ۲۵۷ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۲۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۵۱ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۱ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

پیش از سفرهای نوروزی تعداد شهرستان‌های قرمز و نارنجی که اینک به ۳۸۶ شهرستان رسیده، جمعا ۴۰ شهرستان بود.

تعدادی از دیگر مقام‌های جمهوری اسلامی نیز از افزایش جان باختگان خبر داده‌اند. در همین حال محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران، از افزایش سه برابری جان باختگان کرونا در این شهر خبر داد.

به گفته هاشمی، تعداد جان باختگان به کمتر از ۲۰ نفر در روز رسیده بود اما اکنون به بالای ۵۰ و نزدیک به ۶۰ نفر رسیده‌ است.

تازه چه خبر؟
مایک پنس، معاون پیشین رییس جمهور آمریکا، در بیانیه‌ای که پس از ترخیص از بیمارستانی در ایالت ویرجینیا صادر کرد، از جراح ایرانی‌‌الاصل خود تشکر کرد. به...More
دولت آمریکا روز پنجشنبه در ارتباط با دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ این کشور، حملات سایبری، قلدری در برابری اوکراین و سایر اقدامات «...More
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شریف در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه نسبت به اخذ اعترافات «نادرست» و «تحت اجبار» از علی یونسی و امیرحسین مرادی، دو...More
کاظم جلالی، سفیر ایران در مسکو، خبر داد که قرارداد خرید ۶۰ میلیون دوز واکسن روسی اسپونتیک نهایی شده و از ابتدای خرداد وارد مرحله اجرایی می‌شود. او...More
محمود میرلوحی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، گفت که گفت‌و‌گوها در کلاب‌هاوس به نفع جریان اصلاح‌طلب و برای انتخابات «یک فرصت و نعمت» است. او در عین حال در...More