مناطق درگیر با سیل در ایران به ۱۹ استان افزایش یافت | ایران اینترنشنال

مناطق درگیر با سیل در ایران به ۱۹ استان افزایش یافت

با تداوم بارش‌های شدید در ایران، تعداد استان‌هایی که درگیر خسارات و مشکلات ناشی از سیل و آبگرفتگی شده‌اند، افزایش یافته و همچنین تعداد تلفات انسانی بر اثر سیل در استان‌های جنوب ایران به ۹ نفر رسید.

محمدباقر محمدی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر روز سه‌شنبه به ایرنا گفت که تعداد استان‌های آسیب‌دیده از حوادث جوی در دو روز گذشته به ۱۹ استان افزایش یافته است.

آذربایجان شرقی، اصفهان، بوشهر، تهران، خراسان جنوبی، زنجان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کرمان، گلستان، هرمزگان، گیلان، مازندران، مرکزی، همدان، خوزستان و یزد، استان‌هایی هستند که در روزهای اخیر دچار آبگرفتگی و سیل شده‌اند.

با این حال، بیشترین آسیب‌های ناشی از سیل در نیمه جنوبی ایران گزارش شده و و طغیان رودخانه‌ها، خسارت‌هایی را به خانه‌های مردم و ساختمان‌ها وارد کرده است.

به گزارش ایرنا، اکنون برخی از مسیرهای ارتباطی در استان سیستان و بلوچستان بسته شده و توفان و بارندگی در زرآباد حدود ۳۰ میلیون تومان به شبکه‌های توزیع برق این شهرستان خسارت وارد کرده است.

در هرمزگان نیز خانه مسکونی ۶۹ خانوار در روستاهای مختلف شهرستان سیریک دچار آبگرفتگی شده که به نوشته ایرنا، این خانه‌ها دیگر قابل سکونت نیست. 

در بوشهر نیز همچنان تنها مسیر ساحلی گناوه - بوشهر- ریگ و جاده روستایی کردلان- درویشی در محدوده شهرستان دشتی به دلیل آبگرفتگی مسدود است.

براساس برآورد اولیه، سیل اخیر در استان بوشهر ۳۸ میلیارد تومان به بخش راه‌ این استان خسارت وارد کرده است.

افزایش خسارت‌ها در استان بوشهر به این دلیل است که رودخانه‌های جنوب کهگیلویه و بویراحمد و استان فارس به سمت استان بوشهر سرازیر می‌شوند.

اما در مرکز ایران نیز سیل باعث خسارت حدود صد میلیارد تومانی به حوزه کشاورزی، مسکن و راه‌های ارتباطی استان یزد شده است.

بیشترین حجم خسارت ناشی از سیلاب در این استان، در شهرستان ابرکوه و سپس در شهرستان‌های خاتم و تفت گزارش شده است.

همچنین بیشترین میزان بارندگی استان فارس در شهر کازرون ثبت شده است، اما سیل روزهای اخیر در مجموع به ۱۴ شهرستان استان فارس خسارت وارد کرد.

تازه چه خبر؟
حامد ترکاشوند، از مدیران ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، از تشکیل یک هزار و ۴۰۰ گروه جهادی امر به معروف و نهی از منکر در کشور خبر داد. مدیرکل...More
پروین محمدی، فعال کارگری، نائب رئیس هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و عضو هیات موسس شورای کارگری بازنشستگان تامین اجتماعی، به دلیل سخنرانی در...More
فرهاد ابول‌نژادیان، رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز، گفت که بیمارستان‌های خوزستان به شدت تحت فشار افزایش شمار بیماران مبتلا به کرونا قرار...More
اداره‌کل حفاظت محیط زیست مازندران اعلام کرد که شمار تلفات مشکوک پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله از ۱۹ هزار قطعه گذشت. بنابر اعلام اداره‌کل حفاظت محیط...More
توزیع حدود چهار میلیون دُز واکسن کووید-۱۹ ساخت شرکت جانسون‌اندجانسون شامگاه یک‌شنبه در آمریکا آغاز شد و این واکسن تک‌دُزی قرار است از روز سه‌شنبه به...More