مناطق درگیر با سیل در ایران به ۱۹ استان افزایش یافت | ایران اینترنشنال

مناطق درگیر با سیل در ایران به ۱۹ استان افزایش یافت

با تداوم بارش‌های شدید در ایران، تعداد استان‌هایی که درگیر خسارات و مشکلات ناشی از سیل و آبگرفتگی شده‌اند، افزایش یافته و همچنین تعداد تلفات انسانی بر اثر سیل در استان‌های جنوب ایران به ۹ نفر رسید.

محمدباقر محمدی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر روز سه‌شنبه به ایرنا گفت که تعداد استان‌های آسیب‌دیده از حوادث جوی در دو روز گذشته به ۱۹ استان افزایش یافته است.

آذربایجان شرقی، اصفهان، بوشهر، تهران، خراسان جنوبی، زنجان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کرمان، گلستان، هرمزگان، گیلان، مازندران، مرکزی، همدان، خوزستان و یزد، استان‌هایی هستند که در روزهای اخیر دچار آبگرفتگی و سیل شده‌اند.

با این حال، بیشترین آسیب‌های ناشی از سیل در نیمه جنوبی ایران گزارش شده و و طغیان رودخانه‌ها، خسارت‌هایی را به خانه‌های مردم و ساختمان‌ها وارد کرده است.

به گزارش ایرنا، اکنون برخی از مسیرهای ارتباطی در استان سیستان و بلوچستان بسته شده و توفان و بارندگی در زرآباد حدود ۳۰ میلیون تومان به شبکه‌های توزیع برق این شهرستان خسارت وارد کرده است.

در هرمزگان نیز خانه مسکونی ۶۹ خانوار در روستاهای مختلف شهرستان سیریک دچار آبگرفتگی شده که به نوشته ایرنا، این خانه‌ها دیگر قابل سکونت نیست. 

در بوشهر نیز همچنان تنها مسیر ساحلی گناوه - بوشهر- ریگ و جاده روستایی کردلان- درویشی در محدوده شهرستان دشتی به دلیل آبگرفتگی مسدود است.

براساس برآورد اولیه، سیل اخیر در استان بوشهر ۳۸ میلیارد تومان به بخش راه‌ این استان خسارت وارد کرده است.

افزایش خسارت‌ها در استان بوشهر به این دلیل است که رودخانه‌های جنوب کهگیلویه و بویراحمد و استان فارس به سمت استان بوشهر سرازیر می‌شوند.

اما در مرکز ایران نیز سیل باعث خسارت حدود صد میلیارد تومانی به حوزه کشاورزی، مسکن و راه‌های ارتباطی استان یزد شده است.

بیشترین حجم خسارت ناشی از سیلاب در این استان، در شهرستان ابرکوه و سپس در شهرستان‌های خاتم و تفت گزارش شده است.

همچنین بیشترین میزان بارندگی استان فارس در شهر کازرون ثبت شده است، اما سیل روزهای اخیر در مجموع به ۱۴ شهرستان استان فارس خسارت وارد کرد.

تازه چه خبر؟
محمود احمدی‌نژاد در نامه‌ای به حسن روحانی، ضمن دفاع از عملکرد دولت خود، دولت روحانی را «ضعیف‌ترین، فرسوده‌ترین و ناکارآمدترین کابینه بعد از انقلاب»...More
بنابر گزارش‌ها، در جریان تجمع عصر جمعه شهروندان اهواز در بلوار ساحلی این شهر چند نفر بازداشت شدند. پایگاه خبری امتداد تعداد بازداشت‌شدگان را چهار مرد...More
بیش از ۸۰۰ دانشجو در بیانیه‌ای ضمن حمایت از اعتصاب کارگران صنعت نفت اعلام کردند که نفوذ خصوصی‌سازی ضربات جبران‌ناپذیری به کارگران و بخش‌های گوناگون...More
هیات منصفه دادگاهی در آمریکا، علیه یک شهروند کانادایی-ایرانی‌ به اتهام صادرات غیرقانونی به ایران اعلام جرم کرد. هیات منصفه یک دادگاه فدرال در...More
نمایندگی کمک‌رسانی سازمان ملل در افغانستان اعلام کرد در حمله نیروهای «ضد دولتی» به دفتر این نمایندگی در هرات، دست‌کم یک نگهبان کشته شد. این حمله که...More