معاون وزیر رفاه: پیش از شیوع کرونا ۱۴۰ هزار کودک از تحصیل محروم بودند | ایران اینترنشنال

معاون وزیر رفاه: پیش از شیوع کرونا ۱۴۰ هزار کودک از تحصیل محروم بودند

احمد میدری، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اعلام کرد پیش از شیوع کرونا ١۴٠ هزار کودک از تحصیل محروم بودند که ١٠ هزار نفر از آنان به تحصیل بازگردانده شدند.

او گفت با همکاری بنیاد برکت حمایت‌ از دانش آموزان برای بازگرداندن آنان به تحصیل در شهرستان‌های بهارستان، خرمشهر و بشاگرد اجرا شده است.

میدری ۱۲ مهر ماه گفته بود نمی‌توانیم آدرس حدود ۶۰ هزار کودک را پیدا کنیم تا علت ترک تحصیل آنان را بفهمیم.

به گفته میدری، ۳۵ هزار کودک دیگر دارای معلولیت ذهنی هستند و ۱۰ هزار نفر نیز به دلیل فقر ترک تحصیل کرده‌اند.

مقام های دولت پیش از این نیز تعداد دانش آموزان محروم از تحصیل را حدود ۱۴۰ هزار نفر اعلام کرده بودند.

با این حال فرشید یزدانی، مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق کودکان، این آمار را حدود یک میلیون نفر ذکر کرده و گفته بود که همه کودکان بین شش تا ۱۸ سال را باید در این آمار محاسبه کرد.

به گفته یزدانی، آمار وزارت آموزش و پرورش براساس تعداد دانش‌آموزانی است که مشخصات آن‌ها در سامانه مدارس ثبت شده و در سال جدید ثبت‌نام نکرده‌اند نه افرادی که در سن تحصیل هستند و اصلا در مدارس ثبت نام نکرده‌اند.

میدری آماری درباره کودکان محروم از تحصیل پس از شیوع کرونا ارائه نکرده است.

او پیش از این گفته بود گروه قابل توجهی از کودکان دسترسی به گوشی هوشمند ندارند و مشخص نیست که آیا ترک تحصیل کرده اند یا آموزش نیمه‌حضوری دارند.

در ماه‌های گذشته رسانه های ایران از افزایش ترک تحصیل پس از شیوع کرونا در ایران خبر داده اند.

از جمله رضوان حکیم‌زاده، معاون آموزش و پرورش، گفته بود که ۸۹ هزار نفر از دانش آموزان در پایه اول در مدارس ثبت نام نکرده‌اند.

در همین حال مهدی اسماعیلی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ایران، روز ۱۳ شهریور گفته بود براساس آمار رسمی وزارت آموزش و پرورش حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز به سامانه آموزشی شاد و اینترنت دسترسی ندارند.

وزارت آموزش و پرورش پیشتر تعداد کل دانش آموزان ثبت نام شده در ایران را ۱۴ میلیون و ۴۶۸ هزار و ۷۴۴ نفر اعلام کرده بود.

بر همین اساس و با توجه به اظهارات عضو کمیسیون آموزش مجلس، حدود ۲۴ درصد دانش آموزان کشور دو روز مانده به بازگشایی مدارس به سامانه آموزش مجازی «شاد» دسترسی ندارند.

تازه چه خبر؟
محمد الوندی، رییس پارک ملی کرخه در استان خوزستان، از آتش‌سوزی بخشی از این جنگل در شهرستان شوش خبر داد و گفت آتش‌سوزی هنوز ادامه دارد. الوندی دوشنبه...More
یائیر لاپید، وزیر خارجه جدید اسرائیل، سیاست‌های خود را در مسئولیت جدیدش تشریح کرد و درباره برجام گفت که پیش از این نیز با این توافق مخالفت کرده بود و...More
سران پیمان نظامی ناتو در پایان نشست خود در بروکسل ضمن انتقاد از جاه‌طلبی‌های چین، رفتار جسورانه این کشور را چالشی جدی در برابر نظام جهانی خواندند...More
سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، اعلام کرد مجوز مصرف اضطراری واکسن ایرانی «کووایران برکت» صادر شده است. نمکی روز دوشنبه در استان مرکزی گفت: «امروز می‌...More
علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، در واکنش به وعده‌های برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: «فکر می‌کنند واکسن بستنی است.» رئیسی...More