مشاور وزیر بهداشت: وضع کرونای ایران از همه‌ کشورهایی که در تلویزیون نشان می‌دهید، بدتر است | ایران اینترنشنال

مشاور وزیر بهداشت: وضع کرونای ایران از همه‌ کشورهایی که در تلویزیون نشان می‌دهید، بدتر است

 

محمد اسماعیل اکبری، مشاور وزیر بهداشت ایران، در یک گفت‌وگوی تلویزیونی هشدار داد وضع ایران از لحاظ شیوع کرونا، از همه کشورهایی که در تلویزیون نشان داده می‌شود، بدتر است.

این اظهارات مشاور وزیر بهداشت در حالی است که صداوسیمای جمهوری اسلامی در پی شیوع کرونا پیوسته از مدیریت کرونا و شرایط کشورهای غربی به ویژه آمریکا انتقاد می‌کند.

اکبری که شامگاه پنجشنبه در گفت‌وگوی ویژه خبری سخن می‌گفت، از برنامه‌های صداوسیما درباره دارو یا واکسن احتمالی کرونا انتقاد کرد.

او گفت: «ما نباید بحث‌های دارو یا شرکت‌های دارویی را در صداوسیما بیاوریم، جای معرفی داروی کرونا پشت میز تلویزیون نیست، وقتی بحث دارو به پشت میز تلویزیون می‌آید، به معنای دلالی داروست یا اینکه دارو اشکال دارد، اثربخشی دارو باید در جای دیگری تعیین تکلیف شود.»

 

 

این مقام وزارت بهداشت با «قدرتمند» خواندن شبکه بهداشت و درمان ایران اضافه کرد که مسئولان بهداشتی «کارشان را بلدند».

پیشتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت نیز در حساب توییتر خود از برنامه‌های صداوسیما درباره نحوه درمان کرونا انتقاد کرده بود.

جهانپور نوشته بود: «مردم شبکه ۳ رو باز می‌کنند، می‌گه داروی امام کاظم برای کرونا خوبه، می‌زنند شبکه ۵ میگه فقط نمک، برمی‌گردند شبکه ۳ میگه نیش زنبور عسل کولاک می‌کنه، می‌رن شبکه افق، اونجا آدرس ناصرخسرو رو می‌ده، بعد اخبار رو می‌بینند، می‌گه فریب این جماعت رو نخورید...»

اکبری همچنین از مسئولان جمهوری اسلامی انتقاد کرد و گفت: «در حال حاضر در مسیری حرکت می‌کنیم که باید هشت ماه پیش انجام می‌دادیم. یعنی همه نظام باید ویروس کرونا را جدی بگیرند.»

تاکید مشاور وزیر بهداشت بر «بدتر» بودن وضعیت شیوع کرونا در ایران نسبت به دیگر کشورها، در حالی است که علیرضا رییسی، معاون بهداشت وزیر بهداشت نیز در همین گفت‌وگوی تلویزیونی پیش‌بینی ‌کرد که «در روزهای آینده تعداد مبتلایان بالا خواهد رفت».

روز جمعه دوم آبان ماه، سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۱۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران به ۵۵۶ هزار و ۸۹۱ نفر رسید. او افزود در این مدت ۳۳۵ بیمار دیگر جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان به ۳۱ هزار و ۹۸۵ نفر رسید

بر اساس آمار اختصاصی رسیده به ایران اینترنشنال تنها در مهرماه سه هزار و ۷۱۵ نفر در تهران بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

با افزایش شیوع کرونا در ایران، محدودیت‌ها در برخی از استان‌های ایران از جمله یزد تمدید شده است.

همچنین بر تلفات این ویروس در میان مقام‌های دولتی نیز افزوده می‌شود؛ حمید همت‌زاده، مدیرکل مخابرات استان البرز، روز جمعه بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.

تازه چه خبر؟
سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، اعلام کرد وضعیت بیماری کرونا در کشور «به ویژه در شهرستان‌هایی که آبان‌ماه محدودیت در آنها اعمال شد، رو به بهبود است»...More
بنابر گزارش‌ها از افغانستان، انفجار خودرو بمب‌گذاری شده در یک پایگاه نظامی در ولایت غزنی، روز یکشنبه به کشته شدن شماری از نیروهای ارتش این کشور منجر...More
روزنامه جمهوری اسلامی، در سرمقاله شماره یک‌شنبه خود با عنوان «زمان پالایش از درون است»، عملیات منجر به کشته شده محسن فخری‌زاده را «بسیار دقیق» توصیف...More
همزمان با برگزاری جلسه‌ای غیرعلنی در مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر اطلاعات برای بررسی حمله منجر به کشته شدن محسن فخری‌زاده، علی ربیعی سخنگو و از...More
اولین محموله از دوزهای واکسن ویروس کرونا ساخت شرکت فایزر از بلژیک به ایالات متحده منتقل شد. بنابر گزارش‌ها، انتقال اولین دوزهای واکسن فایزر به آمریکا...More