مرگ کودک شش‌ساله در اشتهارد بر اثر ضرب‌ وجرح همسر عمویش  | ایران اینترنشنال

مرگ کودک شش‌ساله در اشتهارد بر اثر ضرب‌ وجرح همسر عمویش 

 

کامران ملکی،‌ فرمانده انتظامی اشتهارد در استان البرز، اعلام کرد یک کودک شش‌ساله بر اثر ضرب‌وجرح زن‌عمویش جان خود را از دست داد.

ملکی روز سه‌شنبه ۲۵ شهریور گفت این کودک که پدر و مادرش قبلا از همدیگر جدا شده بودند، در منزل عمویش زندگی می‌کرده و بر اثر ضرب‌وشتم همسر او جانش را از دست داده است.

این مقام پلیس گفت در بررسی‌های اولیه فرد ضارب مدعی شده بود این کودک حین بازی کردن از پله‌ها سقوط کرد و در بیمارستان جانش را از دست داد؛ اما کاراگاهان نیروی انتظامی پس از دریافت گزارش پزشکی قانونی، به ضربات وارد شده و صدمات بدن این کودک پی بردند.

به گفته فرمانده انتظامی اشتهارد، با توجه به «تناقض‌گویی» همسر عموی کودک، او سرانجام در تحقیقات بعدی به ضرب‌وجرح و بدرفتاری با این کودک اعتراف کرد.

بنابر همین گزارش، این زن در روز حادثه به بهانه‌ای واهی اقدام به کتک زدن کودک کرد تا حدی که او بیهوش شد و پس از انتقال به بیمارستان جانش را از دست داد.

زن‌عموی این کودک گفته از ابتدا مخالف حضور فرزندان برادر شوهرش در منزلشان بوده و با همسرش بر سر این موضوع اختلاف داشته است. به گفته رییس پلیس اشتهارد، این زن در حال حاضر در بازداشت است.

رشد کودک‌آزاری؛‌ انکار مسئولان

این پرونده در حالی مطرح می‌شود که به‌تازگی گزارش‌هایی درباره افزایش موارد کودک‌آزاری در ایران منتشر شده است.

روز دوشنبه معاون اداره کل بهزیستی خراسان رضوی از افزایش ۳/۵ برابری گزارش موارد کودک‌آزاری در این استان خبر داد.

پیش از آن هم در استان‌های اصفهان،‌ البرز،‌ گلستان و ایلام مسئولان آماری مبنی بر افزایش ۵۰ درصدی تا ۱۰ برابری تماس با اورژانس اجتماعی از زمان آغاز بحران کرونا گزارش کرده بودند.

دو مقام سازمان بهزیستی ایران در ماه‌های گذشته هشدار داده‌ بودند با اجرای طرح «فاصله‌گذاری اجتماعی» میزان خشونت‌های ثبت‌شده رشد قطعی نشان داد.

یک عضو کمیته حقوقی جمعیت خیریه «امام علی‌» می‌گوید ۷۰ درصد کودک‌آزاری‌ها از سوی اعضای نزدیک خانواده روی می‌دهد و این در مناطق حاشیه بیشتر عینیت دارد.

با این‌حال برخی مقام‌های ارشد دولت و رسانه‌های نزدیک به سپاه پاسداران انتشار این آمار و توجه به موضوع خشونت خانگی از سوی نهادهای دولتی و رسانه‌ها را با عنوان «سیاه‌نمایی» مورد انتقاد قرار داده‌ و به انکار آن پرداخته‌اند.

شماره تلفن ۱۲۳ در ایران مخصوص «اورژانس اجتماعی» است و شهروندان می‌توانند موضوعات موارد مربوط به کود‌ک‌آزاری، همسرآزاری و اقدام به خودکشی را به این شماره گزارش کنند.

تازه چه خبر؟
سفیر اسرائیل در سازمان ملل با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل خواستار رسیدگی فوری به حوادث دریایی اخیر و محکوم کردن جمهوری اسلامی به دلیل...More
نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، با اشاره به حمله به کشتی مرسر استریت گفت: «درباره کشتی و کلا درباره ایران، ما می‌کوشیم حمایت جهانی را کسب کنیم اما...More
محمدهادی ساروی با پیروزی در دیدار رده بندی وزن ۹۷ کیلوگرم رقابت های کشتی فرنگی المپیک توکیو مقابل حریف فنلاندی به مدال برنز دست یافت. ساروی در دور...More
محسن بهاورند، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن، اعلام کرد در سال جاری میلادی اسرائیل به ۱۱ کشتی تجاری ایرانی حمله کرده است. پیشتر اسحاق جهانگیری، از...More
در واکنش به انتقادها از چگونگی اختصاص سهمیه واکسیناسیون کرونا برای خبرنگاران در ایران، محمد خدادی، معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد گفت این معاونت نقشی در...More