مرگ کودک شش‌ساله در اشتهارد بر اثر ضرب‌ وجرح همسر عمویش  | ایران اینترنشنال

مرگ کودک شش‌ساله در اشتهارد بر اثر ضرب‌ وجرح همسر عمویش 

 

کامران ملکی،‌ فرمانده انتظامی اشتهارد در استان البرز، اعلام کرد یک کودک شش‌ساله بر اثر ضرب‌وجرح زن‌عمویش جان خود را از دست داد.

ملکی روز سه‌شنبه ۲۵ شهریور گفت این کودک که پدر و مادرش قبلا از همدیگر جدا شده بودند، در منزل عمویش زندگی می‌کرده و بر اثر ضرب‌وشتم همسر او جانش را از دست داده است.

این مقام پلیس گفت در بررسی‌های اولیه فرد ضارب مدعی شده بود این کودک حین بازی کردن از پله‌ها سقوط کرد و در بیمارستان جانش را از دست داد؛ اما کاراگاهان نیروی انتظامی پس از دریافت گزارش پزشکی قانونی، به ضربات وارد شده و صدمات بدن این کودک پی بردند.

به گفته فرمانده انتظامی اشتهارد، با توجه به «تناقض‌گویی» همسر عموی کودک، او سرانجام در تحقیقات بعدی به ضرب‌وجرح و بدرفتاری با این کودک اعتراف کرد.

بنابر همین گزارش، این زن در روز حادثه به بهانه‌ای واهی اقدام به کتک زدن کودک کرد تا حدی که او بیهوش شد و پس از انتقال به بیمارستان جانش را از دست داد.

زن‌عموی این کودک گفته از ابتدا مخالف حضور فرزندان برادر شوهرش در منزلشان بوده و با همسرش بر سر این موضوع اختلاف داشته است. به گفته رییس پلیس اشتهارد، این زن در حال حاضر در بازداشت است.

رشد کودک‌آزاری؛‌ انکار مسئولان

این پرونده در حالی مطرح می‌شود که به‌تازگی گزارش‌هایی درباره افزایش موارد کودک‌آزاری در ایران منتشر شده است.

روز دوشنبه معاون اداره کل بهزیستی خراسان رضوی از افزایش ۳/۵ برابری گزارش موارد کودک‌آزاری در این استان خبر داد.

پیش از آن هم در استان‌های اصفهان،‌ البرز،‌ گلستان و ایلام مسئولان آماری مبنی بر افزایش ۵۰ درصدی تا ۱۰ برابری تماس با اورژانس اجتماعی از زمان آغاز بحران کرونا گزارش کرده بودند.

دو مقام سازمان بهزیستی ایران در ماه‌های گذشته هشدار داده‌ بودند با اجرای طرح «فاصله‌گذاری اجتماعی» میزان خشونت‌های ثبت‌شده رشد قطعی نشان داد.

یک عضو کمیته حقوقی جمعیت خیریه «امام علی‌» می‌گوید ۷۰ درصد کودک‌آزاری‌ها از سوی اعضای نزدیک خانواده روی می‌دهد و این در مناطق حاشیه بیشتر عینیت دارد.

با این‌حال برخی مقام‌های ارشد دولت و رسانه‌های نزدیک به سپاه پاسداران انتشار این آمار و توجه به موضوع خشونت خانگی از سوی نهادهای دولتی و رسانه‌ها را با عنوان «سیاه‌نمایی» مورد انتقاد قرار داده‌ و به انکار آن پرداخته‌اند.

شماره تلفن ۱۲۳ در ایران مخصوص «اورژانس اجتماعی» است و شهروندان می‌توانند موضوعات موارد مربوط به کود‌ک‌آزاری، همسرآزاری و اقدام به خودکشی را به این شماره گزارش کنند.

تازه چه خبر؟
محمدحسین فرهنگی،‌ سخنگوی هیات رییسه مجلس ایران، ضمن حمایت از تحویل خودروهای ۵۰۰ میلیون تومانی «دنا پلاس» به نمایندگان گفت برخی نماینده‌ها از دریافت...More
فلسطین در اعتراض به عادی‌سازی رابطه چند کشور عربی با اسرائیل از ریاست دوره‌ای اتحادیه عرب کناره‌گیری کرد. ریاض المالکی، وزیر خارجه فلسطین، روز سه‌...More
بر اساس آمار رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، شمار موارد روزانه ابتلا به کرونا در کشور به چهار هزار نفر نزدیک شده است. سیماسادات لاری،‌...More
روسیه می‌گوید متحدان الکسی ناوالنی، منتقد سرشناس پوتین، شواهد مبنی بر مسمومیت شیمیایی او را از کشور خارج کرده‌اند و از این رو مسکو برای تحقیق درباره...More
یک مقام وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی ایران می‌گوید طی دو هفته اخیر شمار موارد ابتلا و بستری بیماران کرونا در «بسیاری از استان‌ها»، از جمله قم و...More