مدیرکل بحران استان البرز: انفجار مهیب شامگاه پنج شنبه در کرج دست‌کم دو کشته برجا گذاشت | ایران اینترنشنال

مدیرکل بحران استان البرز: انفجار مهیب شامگاه پنج شنبه در کرج دست‌کم دو کشته برجا گذاشت

درپی گزارش‌های متعدد از شنیده شدن صدای انفجار شدید در کرج، محمدرضا فلاح‌نژاد، مدیرکل بحران استانداری البرز اعلام کرد انفجار مهیب شامگاه پنج‌شنبه در کرج دست‌کم دو کشته برجا گذاشته است.

پس از آنکه کاربران شبکه‌های اجتماعی شامگاه پنج‌شنبه شنیده شدن صدای مهیب یک انفجار در کرج خبر دادند، عباس وحیدی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی کرج، وقوع یک انفجار شدید را تایید کرد و اعلام کرد که این انفجار در منطقه حیدرآباد کرج رخ داده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی کرج گفت که «شامگاه پنج‌شنبه صدای انفجار شدید در یک واحد مسکونی ویلایی در منطقه حیدرآباد کرج تا شعاع دور دست در این کلانشهر شنیده شد.»

عباس وحیدی افزود که به دنبال شنیده شدن انفجار شدید در شامگاه پنج‌شنبه، نیروهای امدادی بلافاصله به محل انفجار در یک واحد مسکونی ویلایی واقع در منطقه حیدرآباد کرج اعزام شدند.

او تاکید کرد که این واحد ویلایی براثر انفجار تخریب شده و مصدوم اول این حادثه یک مرد ۴۵  ساله ساکن یکی از ساختمان های مجاور کانون انفجار بوده که به بیمارستان انتقال یافت و تلاش امدادگران برای نجات ساکنان ساختمان اصلی محل انفجار ادامه دارد.

با گذشت دو ساعت از وقوع این انفجار، اما محمدرضا فلاح‌نژاد، مدیرکل بحران استانداری البرز اعلام کرد که انفجار مهیب شامگاه پنج‌شنبه در کرج تاکنون دو کشته برجا گذاشته است.

فلاح‌نژاد گفت که کشته‌شدگان این انفجار یک دختر ۱۲ ساله و یک مرد حدود ۴۰ ساله هستند و تنها مصدوم این انفجار نیز پس از انتقال به بیمارستان از مرگ نجات یافته است.

مدیرکل بحران استانداری البرز با تاکید براینکه انفجار حیدرآباد کرج سبب تخریب کامل یک ساختمان ویلایی با زیربنای حدود ۱۲۰ متر مربع و آسیب جدی به دو ساختمان ویلایی مجاور شده است، افزود که در این انفجار یک دستگاه خودرو نیز آسیب کلی دیده است.

این مقام استان البرز گفت که در مجموع این انفجار دو کشته برجای گذاشته که یکی از آنها یک دختر ۱۲ ساله است. او افزود که «جسد پدر خانواده به عنوان ساکن ساختمان اصلی حادثه دیده، نیز پس از چند ساعت جست‌وجو با تلاش ماموران آتش‌نشانی کرج پیدا شد».

مدیرکل بحران استانداری البرز  تاکید کرد که اکنون عملیات امداد و نجات پایان یافته و نیروهای عملیاتی در حال ایمن سازی محل و بررسی علت دقیق حادثه هستند.

مدیرعامل آتش‌نشانی کرج نیز گفت که در این انفجار خسارات زیادی به بار آمده است و نیروهای آتش‌نشانی ضمن انجام عملیات امداد و نجات، مشغول ایمن سازی واحدهای آسیب دیده از این انفجار هستند.

در همین حال خبرگزاری ایرنا، گزارش داد که «طبق بررسی اولیه احتمالا علت حادثه انفجار گاز بوده اما مسئولان آتش‌نشانی کرج اظهار داشتند که دلیل انفجار باید به صورت دقیق بررسی شود.»

تازه چه خبر؟
محمد الوندی، رییس پارک ملی کرخه در استان خوزستان، از آتش‌سوزی بخشی از این جنگل در شهرستان شوش خبر داد و گفت آتش‌سوزی هنوز ادامه دارد. الوندی دوشنبه...More
یائیر لاپید، وزیر خارجه جدید اسرائیل، سیاست‌های خود را در مسئولیت جدیدش تشریح کرد و درباره برجام گفت که پیش از این نیز با این توافق مخالفت کرده بود و...More
سران پیمان نظامی ناتو در پایان نشست خود در بروکسل ضمن انتقاد از جاه‌طلبی‌های چین، رفتار جسورانه این کشور را چالشی جدی در برابر نظام جهانی خواندند...More
سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، اعلام کرد مجوز مصرف اضطراری واکسن ایرانی «کووایران برکت» صادر شده است. نمکی روز دوشنبه در استان مرکزی گفت: «امروز می‌...More
علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، در واکنش به وعده‌های برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: «فکر می‌کنند واکسن بستنی است.» رئیسی...More