محسن هاشمی: در مساله ملک جماران به روحانی ظلم شد،‌ آن‌جا قبلا خانه خاتمی هم بود | ایران اینترنشنال

محسن هاشمی: در مساله ملک جماران به روحانی ظلم شد،‌ آن‌جا قبلا خانه خاتمی هم بود

محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران، ضمن اشاره به حواشی ایجاد شده در زمینه ساخت‌وساز  غیرقانونی در منطقه جماران تهران گفت در این موضوع به حسن روحانی،‌ رییس‌جمهوری، ظلم شد.

هاشمی روز سه‌شنبه سوم تیرماه در حاشیه جلسه شورای شهر تهران گفت: «این زمین سال‌هاست متعلق به نهاد ریاست‌جمهوری است و مدت‌ها خانه خاتمی بود.»

او افزود: «این ملک خانه شخصی نیست و قرار بود دفتر ریاست‌جمهوری شود. به نظرم به روحانی در این زمینه ظلم شده است، چرا که این خانه متعلق به نهاد ریاست‌جمهوری و نه شخص رییس‌جمهور است.»

هاشمی در زمینه دلیل ساخت‌وساز در این زمین اشاره کرد: «از آن‌جایی که فرسوده بود و حتی استاندادهای ۲۸۰۰ را نیز پاس نمی‌کرد،‌ ریاست‌جمهوری تصمیم گرفت که نسبت به تخریب و بازسازی آن اقدام کند.»

رییس شورای شهر تهران با انتقاد از شهردار تهران در این زمینه گفت: «شهرداری می‌توانست بهتر عمل کند و اینقدر عجله به خرج دادن درست نبود و موجب سوء تفاهم می‌شود.»

او افزود: «چون این ملک در رابطه با دولت بود بهتر بود که حناچی که عضو هیات دولت است با تدبیر بیشتر این کار را انجام می‌داد.»

پیشتر محمدجواد حق‌شناس، عضو شورای شهر تهران، خبر «ساخت چهار هزار متر بنا از سوی روحانی بدون اخذ جواز از شهرداری و در زمینی دارای کاربری باغ در جماران» را تایید کرده بود.

او در توییتر نوشت: «دو عضو شورا از محل بازدید کردند و با تذکری که داده شد پروانه به تاریخ ۲۹ خرداد صادر شد. وجود برخی تخلفات محرز است.»

این اظهارات پس از شکایت شماری از اهالی جماران درباره ساخت‌وساز غیر قانونی در این منطقه بیان شد.

اما نهاد ریاست‌جمهوری روز شنبه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد ملک جماران اداری و متعلق به نهاد ریاست‌جمهوری بوده و ساخت آن در هماهنگی با شهرداری تهران انجام گرفته است.

هاشمی در ادامه درباره ساخت‌وسازهای غیرمجاز از وجود ۷۰ هزار پرونده در کمیسیون ماده ۱۰۰ خبر داد و گفت ۴۰ درصد از آن‌ها حکم تخریب دارند، اما هنوز اجرایی نشده‌اند.

تازه چه خبر؟
دانشگاه تل‌آویو و سازمان خدمات درمانی کللیت اسرائیل در مطالعه‌ای یافتند که واکسن کرونای فایزر-بیون‌تک در مقایسه با گونه اصلی ویروس کرونا و گونه‌ای که...More
مقام‌های دفاعی اسرائیل پس از انتشار گزارش‌هایی درباره عملیات اسرائیل علیه ایران در رسانه‌های خارجی، خواستار تحقیق درباره درز اطلاعات و منشا این...More
مریلند با تصویب اقدامات مربوط به پاسخگویی پلیس، به اولین ایالتی در آمریکا تبدیل شد که لایحه قانون حقوق پلیس این کشور را لغو کرده است. فرماندار مریلند...More
بالگرد «نبوغ» که قرار بود روز یک‌شنبه اولین پرواز خود را برای شناسایی تاریخ حیات بر مریخ آغاز کند، پس از بروز اشکالی در تیغه های موتور چرخنده آن، تا...More
علیرضا زالی، رییس ستاد مقابله با کرونا در استان تهران گفت با شرایط فعلی در زمینه اعمال محدودیت‌ها، شیوع کرونا کنترل نمی‎شود. زالی روز شنبه با بیان...More