مادر بهنام محجوبی در گفت‌وگو با ایران اینترنشنال از اعتصاب غذای فرزندش خبر داد | ایران اینترنشنال

مادر بهنام محجوبی در گفت‌وگو با ایران اینترنشنال از اعتصاب غذای فرزندش خبر داد

 

مادر بهنام محجوبی، درویش زندانی، در مصاحبه با ایران اینترنشنال خبر داد که فرزندش در اعتراض به شرایط نگهداریش و عدم دسترسی به خدمات پزشکی از روز چهارشنبه اعتصاب غذا کرده است.

بتول حسینی به ایران اینترنشنال گفت که پسرش پس از دی‌ماه ۹۸ و به دنبال درگذشت نورعلی تابنده، رهبر دراویش گنابادی، دچار «پنیک» (اختلال اضطرابی) می‌شد و تحت نظر پزشک دارو مصرف می‌کرد.

به گفته او، با اینکه پزشک برای بهنام محجوبی نامه عدم تحمل حبس نوشته بود اما او برای اجرای حکم دو سال زندانش به زندان منتقل شد و در دو هفته اول نیز از دادن قرص به او جلوگیری شد.

مصرف نکردن دارو در آن دو هفته باعث تشدید بیماری و بی حس شدن بدن بهنام محجوبی و زمین خوردن او شد اما او را به جای اعزام نزد پزشک داخلی، به تیمارستان امین‌آباد منتقل کردند.

به گفته بتول حسینی، وضعیتی که در تیمارستان امین‌آباد برای پسرش پدید آوردند «قابل بیان نیست».

او برای مثال اشاره می‌کند که فرزندش را به صورت صلیبی به تخت می‌بستند و گاه به دلیل اینکه سربازی برای باز کردن دست‌هایش و فرستادن او به دستشویی در محل نبوده، او ساعت‌ها دچار مشکل می‌شده است.

به گفته مادر این زندانی سیاسی، لخت کردن بیماران و هم‌اتاق کردن او با یک بیمار بدحال که روی بهنام ادرار کرده از دیگر موارد شرایط سخت در امین‌آباد بود.

او البته از برخی داروها و آمپول‌هایی که پسرش تزریق شد و آنها اطلاعی از محتویات آن نداشتند نیز گفت. به گفته او، پس از این تزریق‌ها بدن بهنام ورم کرده، حافظه‌اش دچار مشکل شده و حرف زدن برایش سخت شده است.

بهنام محجوبی خرداد امسال پس از حضور در شعبه اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و برای تحمل حکم دو سال حبس خود به زندان منتقل شد.

بهنام محجوبی به زندان بازگردانده شده اما همچنان به پزشک دسترسی ندارد.

صالحه حسینی، همسر بهنام محجوبی، پیشتر در نامه ای ضمن ابراز نگرانی از وضعیت سلامت همسرش، نوشته بود او تحمل شرایط حبس را ندارد و مسئولیت جان همسرش با «جمهوری اسلامی» است.

تازه چه خبر؟
پایگاه خبری هرانا گزارش داد تعدادی از روزنامه‌نگاران زن در ایران با انتشار بیانیه‌ای ضمن انتقاد از سکوت و ابهام فعالیت انجمن صنفی روزنامه‌‌نگاران...More
بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران، تهران از روز شنبه آینده از وضعیت قرمز شیوع کرونا به وضعیت نارنجی بازخواهد گشت. به گزارش ایلنا، در...More
یک خودرو در منطقه‌ای از مرکز شهر تری‌یر در غرب آلمان که ورود خودرو به آن ممنوع است، عابران پیاده را زیر گرفت. به گزارش رویترز، در این حادثه دستکم دو...More
خبرگزاری رویترز نوشته متن مکاتبات دیپلماتیکی را مشاهده کرده که نشان می‌دهد در ماه میلادی اکتبر سه کشور بریتانیا،‌ آلمان و فرانسه از دولت دونالد ترامپ...More
انفجار در یک خانه مسکونی در محله ۶۰ متری شهر خرم‌آباد مرکز استان لرستان دو کشته و ۱۲ مصدوم برجای گذاشت. خبرگزاری ایرنا روز سه‌شنبه ۱۱ آذر اعلام کرد...More