قوه‌قضاییه فرار شهردار اسبق صدرا از ایران را تایید کرد | ایران اینترنشنال

قوه‌قضاییه فرار شهردار اسبق صدرا از ایران را تایید کرد

یک مقام قوه‌قضاییه ایران تایید کرد منوچهر قائدی شهردار اسبق شهر صدرا در استان فارس که به جرم «‌ارتشا» محکوم شده بود از ایران خارج شده است. 

حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب شیراز روز شنبه ۲۳ شهریور،  گفت شهریور سال ۱۳۹۷ زمانی که ماموران برای بازداشت متهمان پرونده ارتشا در شهرداری اقدام می‌کنند از خروج شهردار اسبق این شهر از ایران مطلع می‌شوند. 

قائدی آبان ماه سال ۱۳۹۴ به همراه چند مدیر دیگر شهرداری به اتهام «فساد مالی» بازداشت و بعد از محاکمه با قرار وثیقه آزاد شده بود.

دادستان شیراز با تاکید بر اینکه وثیقه‌های ضامنان این فرد به مزایده می رود بیان کرد: «در حال حاضر وثیقه‌های مربوط به ضامنان این فرد که یکی در داخل استان و دیگری خارج از استان است به مزایده گذاشته شده است.»

به گفته او «شهردار اسبق صدرا به اتهام ارتشا به مبلغ یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان وجه نقد، ۲۱۰ عدد سکه بهار آزادی و یک دستگاه آپارتمان به ارزش ۳ میلیارد ریال  به ۱۵ سال حبس تعزیری، جزای نقدی معادل وجوه اموال محصله و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم» شده است.

دادستان عمومی و انقلاب شیراز تایید کرد که قائدی ممنوع الخروج بوده و به صورت غیرقانونی از ایران خارج شده است. 

اظهار نظر دادستان شیراز درباره خروج شهردار اسبق صدرا از ایران در شرایطی است که عباس ملک‌زاده شهردار سابق این شهر نیزهمراه برخی از مسئولان شهرداری و شورای شهر با اتهام فساد مالی بازداشت شده‌اند. 

دادستان شیراز روز ۲۷ مرداد اعلام کرد که شهردار صدرا، معاون و یکی از کارکنان شهرداری با عناوین اتهامی ارتشا و تبانی در معاملات، قرار بازداشت شده‌اند و برای رییس شورای شهر قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی صادر شده است.

ماه‌ گذشته برخی کانال‌های تلگرامی، با انتشار ویدیویی منتسب به عباس ملک‌زاده شهردار سابق صدرا، او را به روابط غیراخلاقی نیز متهم کردند اما خبرگزاری فارس به نقل از یک منبع آگاه ضمن تکذیب انتساب این ویدیو‌ها به شهردار صدرا گفت: «اتهام مسؤلان شهرداری صدرا صرفاً ارتشاء و مسائل مالی است.»

تازه چه خبر؟
علی مجتهدزاده، وکیل، خبر داد که به وکالت از تعدادی از خبرنگاران از کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، به دلیل «پفیوز» خواندن منتقدان...More
آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌های کوه شب‌لیز شهرستان دنا که از صبح چهارشنبه آغاز شده همچنان ادامه دارد و تاکنون دست‌کم ۵۰ هکتار از منابع طبیعی این منطقه...More
حمید سوری، رییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید۱۹ از فوران گونه‌های جهش‌یافته کرونا در چند کانون هرمزگان، فارس و بوشهر خبر داد و نسبت به اوج گرفتن موج...More
اورژانس یزد اسامی پنج سرباز معلم جان‌باخته در تصادف صبح پنج‌شنبه اتوبوس حامل سربازمعلم‌ها با تریلی در دهشیر یزد را اعلام کرد. بنابر اعلام اورژانس یزد...More
ابراهیم رییسی در جریان گفت‌وگوی تلفنی با امیر قطر، «امنیت جمعی» را به عنوان «دکترین سیاست خارجی» دولت خود در منطقه عنوان کرد. شیخ تمیم بن حمد آل ثانی...More