فتاح: ملک مدرسه حدادعادل در الهیه متعلق به بنیاد مستضعفان و ارزش آن ۲۰۰ میلیارد تومان است | ایران اینترنشنال

فتاح: ملک مدرسه حدادعادل در الهیه متعلق به بنیاد مستضعفان و ارزش آن ۲۰۰ میلیارد تومان است

پرویز فتاح، رییس بنیاد مستضعفان، در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد ارزش بنایی که غلامعلی حدادعادل سال‌ها پیش در خیابان فرشته از بنیاد مستضعفان برای دایر کردن مدرسه فرهنگ اجاره کرده، امروز بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان است، اما او اجاره بهای آن را به روز نمی‌پردازد.

رییس بنیاد مستضعفان افزود تاکنون حدادعادل این ملک را با وجود کش و قوس‌های فراوان به بنیاد بازنگردانده است.

فتاح  با بیان اینکه قرارداد اجاره این مدرسه چندین نوبت میان بنیاد مستضعفان و حدادعادل تمدید شده است، تاکید کرد که اجاره بهای تعیین شده برای حدادعادل با ملاحظه بوده و مشمول نرخ روز نشده است و در حال حاضر موعد اجاره به سر رسیده است و باید تخلیه شود یا اجاره بها به نرخ روز تنظیم شود.

رییس بنیاد مستضعفان افزود که با توجه به گرانی منطقه‌ای که مدرسه در آن قرار دارد، پرداخت اجاره‌بهای به روز برای حدادعادل صرف ندارد و او نمی‌تواند مبلغ اجاره را از دانش‌آموزان مدرسه دریافت کند.

او گفت که خواست بنیاد این است که حدادعادل این ملک را تخلیه کرده و تحویل بنیاد مستضعفان دهد.

فتاح همچنین خبر داد که علاوه بر ملک خیابان فرشته، حدادعادل زمین دیگری به مساحت ۸ هزار متر مربع از بنیاد گرفته بود که در آنجا شعبه‌ای از مدرسه فرهنگ را بسازد، اما با اینکه سال‌ها این زمین در اختیارش بوده نتوانسته مجوز ساخت مدرسه را بگیرد زیرا این زمین به متراژ ۸ هزار متر در منطقه هروی و بر روی گسل قرار دارد.

او گفت که بنیاد مستضعفان به تازگی موفق شده این زمین را که ارزش آن ۴۰۰ میلیارد تومان است، پس بگیرد.

 

جنجال‌ها بر سر مدرسه فرهنگ

اشاره رییس بنیاد مستضعفان در خصوص ساختمانی که حدادعادل تاکنون آن را به این بنیاد بازنگردانده است، ملکی است که در منطقه الهیه و محدوده خیابان فرشته قرار دارد و از سال ۱۳۷۲ تاکنون نزدیک ۲۷ سال است از سوی بنیاد در اختیار حدادعادل قرار گرفته است.

در این ملک واقع در خیابان فرشته، خیابان چناران، کوچه یاسمن، دبیرستان دخترانه فرهنگ به عنوان دومین مدرسه تحت مدیریت حدادعادل و خانواده‌اش تاسیس شده است.

پاییز سال گذشته نیز مدارس تحت مدیریت خانواده حدادعادل پس از سخنان طیبه ماهروزاده در یک برنامه تلویزیونی خبرساز شد. او که مادر زن مجتبی خامنه‌ای و مادر عروس رهبر جمهوری اسلامی است در این مصاحبه گفت: «کلا با تاسيس مدارس غيرانتفاعی مخالف بودم اما خودم مدرسه غیرانتفاعی تاسیس کردم، چرا؟ چون پسرمان [فریدالدین حدادعادل] خواست از رشته ریاضی به علوم انسانی برود و در تمام تهران یک مدرسه از نظر محیطی سالم پیدا نکردیم.»

این اظهارات همسر حدادعادل با واکنش‌های گسترده‌ای مواجه شد از جمله امیرحسین فتاح، فرزند پرویز فتاح، در توییتی نوشتکه ملک مدرسه حدادعادل متعلق به بنیاد مستضعفان است و سال‌هاست که اجاره‌ای بابت آن پرداخت نشده است.

فریدالدین حدادعادل، در واکنش به این توییت، گفت که در وقت مناسبی در ملک مدرسه توضیح خواهد داد، اما قبل از آن باید مشخص شود که چرا فرزند رییس بنیاد مستضعفان اطلاعات کاری پدرش را در اختیار دارد و می‌تواند آن را منتشر کند.

اشاره توییت فرزند رییس بنیاد مستضعفان به همان ملکی بود که مدرسه دخترانه فرهنگ در منطقه الهیه در آن مستقر است و اکنون با گذشت چند ماه، خود پرویز فتاح در یک برنامه تلویزیونی جزییات بیشتری از آن را بیان کرد.

پاییز گذشته در جریان خبرساز شدن این ملک رسانه‌های ایران ارزش آن اجاره پرداخت نشده این ملک را با سکه برآورد کردند و نوشتند که میزان اجاره‌بهای معوق این ملک از سال ۱۳۷۲ تاکنون معادل ۹ هزار سکه طلاست.

روزنامه جوان چند روز بعد از واکنش‌های گسترده به موضوع چگونگی تاسیس و امکانات مدارس فرهنگ، نوشت که غلامعلی حدادعادل یکی از ۵۰ نفر حواریون اصلی انقلاب اسلامی است.

تازه چه خبر؟
چند روز پس از آنکه وزیر کشاورزی ایران قیمت هر شانه تخم مرغ را حدود ۲۶ هزار تومان اعلام کرد، خبرگزاری‌ها از تهران گزارش داده‌اند که ‌بهای هر شانه از...More
ارتش عراق روز دوشنبه اعلام کرد در پی اصابت راکت‌های کاتیوشا به خانه‌ای در بغداد پنج عضو یک خانواده، شامل سه کودک و دو زن،‌کشته شدند. خبرگزاری رویترز...More
در پی بالا گرفتن انتقادهای شخصیت‌های عراقی از یادداشت اخیر حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان، او روز دوشنبه در یادداشت جدیدی از آیت‌الله علی...More
وزیر ماهیگیری و شیلات دولت یمن بار دیگر شناورهای ایرانی را متهم کرد که در آب‌های سرزمینی یمن به صید غیرقانونی می پردازند. فهد سلیم کفاین، وزیر شیلات...More
در حالی که مقام‌های رسمی از حضور نیافتن بخش عمده دانش‌آموزان ایرانی در مدارس خبر می‌دهند، فشارها برای تعطیلی مدارس افزایش یافته است. علیرضا زالی،...More