عضو شورای شهر تهران تایید کرد: روحانی درحال ساخت بنای چهار هزار متری غیرمجاز در جماران است | ایران اینترنشنال

عضو شورای شهر تهران تایید کرد: روحانی درحال ساخت بنای چهار هزار متری غیرمجاز در جماران است

محمدجواد حق‌شناس، عضو شورای شهر تهران، خبر «ساخت ۴ هزار متر بنا از سوی حسن روحانی بدون اخذ جواز از شهرداری و در زمینی دارای کاربری باغ در جماران» را تایید کرد.

این عضو شورای شهر تهران در صفحه توییتر خود با اشاره به خبر اعتراض شماری از ساکنان محله جماران تهران به ساخت و ساز در این منطقه و اخبار منتشر شده درباره انجام این ساخت و ساز از سوی حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی، در صفحه توییتر خود نوشت: « این خبر را بررسی کردم . متاسفانه حقیقت دارد. دو تن از اعضاء شورا از محل بازدید کردند، با تذکری که داده شد پروانه به تاریخ ۲۹ خرداد صادر شد.»

حق‌شناس تاکید کرد که در ساخت و ساز منتسبت به حسن روحانی «وجود برخی تخلفات محرز است» و گفت که در آینده «اطلاع رسانی بیشتر انجام خواهد شد.»

پیشتر مصطفی فقیهی، سردبیر سایت انتخاب، خبر داده بود که حسن روحانی در حال «ساخت یک بنای ۴ هزار متری غیرقانونی در نیاوران» است. او با اشاره به اینکه «قبل‌تر گفته بودم، روحانی قصد مهاجرت به جماران دارد»، نوشت که «اینک درحال ساخت ۴  هزار متر بنا بدون اخذ جواز از شهرداری و در زمینی دارای کاربری باغ است، آن‌هم بدون رعایت ضوابط و مقرارت و صد در صد سطح اشغال.»

در نامه‌ای خطاب به پیروز حناچی، شهردار تهران، که به امضای شماری از ساکنان جماران رسیده آمده است که «مدتی است شخص یا اشخاص نامعلوم و با ادعای ارتباط با مقام‌های دولتی اقدام به ساخت و ساز غیر قانونی در مقیاس وسیع در بخشی از اراضی واقع در یاسر، خیابان حمید حسنی‌کیا اول چوبینه» کرده‌اند.

نویسندگان این نامه تاکید کرده‌اند که سازندگان این بنا با «تخطی از موازین شهرسازی و مقررات شهرداری عملا سبب اضرار به حقوق مادی و معنوی» اهالی محله کرده‌اند و «سبب‌ساز جو نارضایی در سطح عمومی شده‌اند.»

آنها نوشتند که «چنین اقداماتی نه تنها از مصادیق بارز حقوق شهروندی محسوب و سبب ضایع شدن حقوق حقه ساکنین می‌شود بلکه با قواعد و اصول فقه خصوصا لاضرر در تعارض بوده و امری خلاف قانون و شرع تلقی می‌شود.»

امضاکنندگان این نامه از شهردار تهران خواستند تا با فید فوریت به موضوع رسیدگی کرده و دستور توقف عملیات ساختمانی و اعاده وضع به حال قبل را صادر کند.

در جریان انتخابات ریاست جمهوری دوره قبل، گزارش‌هایی درباره خانه حسن روحانی در خیابان کامبیز ولنجک منتشر شد و از جمله تیم‌های رسانه‌ای رقبایش او را متهم کردند که ۵۰۰ متر زمین این خانه در سال ۱۳۷۳ با قیمت ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از سوی شهردار وقت تهران، غلامحسین کرباسچی و از محل فروش تراکم پرداخت شده بود. نزدیکان روحانی این اتهام را رد کرده‌اند اما مراجع رسمی تاکنون درباره آن اعلام نظر نکرده‌اند.

تازه چه خبر؟
۱۳ گزارشگر ویژه و کارشناس حقوق بشر سازمان ملل با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن ادامه حبس نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر در ایران، خواستار آزادی...More
انجمن خانواده‌های جانباختگان هواپیمای اوکراینی با انتشار بیانیه‌ای به مناسبت برنده اعلام شدن ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری، خواستار همبستگی...More
در پی انتشار گزارش ایران‌اینترنشنال درباره اصرار مذاکره‌کنندگان ایرانی در وین بر لغو تحریم‌های رهبر جمهوری اسلامی و بیت رهبری، سعید خطیب‌زاده سخنگوی...More
رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گفت ایران هنوز پاسخی درباره تمدید احتمالی توافق دوجانبه نداده است. گروسی در گفت‌وگو با وبسایت «پس‌...More
محمد روشنی، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران، گفت که با توجه به قول حسن روحانی برای تخصیص سهمیه واکسن کرونا به رانندگان تاکسی، رانندگان دارای پروانه‌...More