عادل الجبیر: عربستان پیامی برای ایران نفرستاده است | ایران اینترنشنال

عادل الجبیر: عربستان پیامی برای ایران نفرستاده است

 

عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی، ارسال پیام برای رهبران ایران را تکذیب کرد. او گفت ادعای ایران در این زمینه «دقیق» نیست.

پیشتر علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران، گفته بود که سران برخی از کشورها از سوی رهبران عربستان برای حسن روحانی پیام فرستاده‌اند.

الجبیر شامگاه سه‌شنبه نهم مهرماه در حساب کاربری خودش در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: «آنچه اتفاق افتاده این است که برخی از کشورهای دوست، خواهان تنش‌زدایی و آرامش بودند و ما به آن‌ها اطلاع داده‌ایم که موضوع پادشاهی عربستان همیشه این بوده که به دنبال ثبات و امنیت در منطقه است.»

علی لاریجانی، رییس مجلس ایران، نیز روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری الجزیره اشاره کرد که ایران از موضع محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، مبنی بر راه‌حل گفت‌وگو با تهران استقبال می‌کند.

پیشتر گزارش‌هایی منتشر شده بود که عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق، در پی میانجی‌گری میان رهبران ایران و عربستان برای دستیابی به یک راه‌حل صلح‌آمیز و کاهش تنش‌های موجود در منطقه است.

وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی، همچنین در پیام دیگری ایران را متهم کرد که از تروریسم حمایت می‌کند و در پی تنش و ناآرامی در منطقه است و در امور داخلی کشورهای عربی دخالت می‌کند.

وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی رهبران ایران را متهم کرد که به دنبال دستیابی به سلاح‌های کشتار جمعی هستند و در پی توسعه برنامه‌های موشک‌های بالستیک خود هستند.

به نوشته الجبیر، تنش‌زادایی باید از سوی طرفی تامین شود که با «اقدامات خصمانه» خود در حال تشدید تنش‌ها در منطقه است.

 وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی در پیام دیگری، ضمن «سرکش» توصیف کردن رژیم ایران گفت آخرین چیزی که ایران می‌خواهد آرامش در یمن است. او گفت عربستان با ایران درباره یمن گفت‌وگو نخواهد کرد و ادعای ایران را برای دستیابی به صلح در یمن غیرواقعی خواند.

 

تازه چه خبر؟
اینستاگرام قرار است امکانی را در این شبکه اجتماعی فراهم کند که از قرار گرفتن کاربران در معرض دریافت پیام‌های خصوصی آزاردهنده جلوگیری می‌کند. این شبکه...More
مرکز آمار ایران با انتشار گزارشی، نرخ تورم نقطه به نقطه فروردین ماه امسال را ۴۹/۵ درصد اعلام کرد که بالاترین نرخ تورم نقطه به نقطه در ۲۲ ماه گذشته به...More
گروهی از مال‌باختگان بورس روز چهارشنبه در تهران، اصفهان و مشهد تجمع کرده و شعارهایی را علیه مقام‌های جمهوری اسلامی سر دادند. بر اساس ویدیوهای منتشر...More
حسین تنهایی، رییس اتاق بازرگانی ایران و کره جنوبی، اعلام کرد که ۳۰ میلیون دلار از پول‌های بلوکه‌شده ایران در این کشور بابت خرید واکسن کرونا پرداخت...More
در حالی که برخی مقام‌های حکومت ایران فروش آزاد واکسن‌های کرونا در بازار سیاه را رد می‌کنند، محسن علیزاده، ‌عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفته واکسن فایزر...More