صعودی بودن کرونا در ۲۵ استان و افزایش ۴۸ درصدی جان‌باختگان؛ محدودیت تردد در شب‌های قدر لغو شد | ایران اینترنشنال

صعودی بودن کرونا در ۲۵ استان و افزایش ۴۸ درصدی جان‌باختگان؛ محدودیت تردد در شب‌های قدر لغو شد

 

با وجود صعودی بودن شیوع کرونا در ۲۵ استان ایران و افزایش ۴۸ درصدی جان‌باختگان، محدودیت تردد در شب‌های قدر لغو و برگزاری نماز عید فطر نیز آزاد اعلام شد.

علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد مقابله با کرونا، روز شنبه چهارم اردیبهشت گفت که مراسم شب قدر و نماز عید فطر در شهرهای زرد و آبی در فضای سربسته و در شهرهای قرمز و نارنجی در فضای باز می‌تواند برگزار شود.

او همچنین گفت که محدودیت تردد شبانه در شب‌های قدر لغو شده است.

پس از موج چهارم کرونا در ایران دولت از ۲۰ فروردین محدودیت‌هایی را به مدت ۱۰ روز اعلام کرد و در اکثر استان‌ها این محدودیت‌ها تمدید شده است.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا همچنین اعلام کرد که شیوع کرونا در ۲۵ استان صعودی و در هفت استان تهران، خراسان رضوی و شمالی، گلستان، لرستان و همدان «به شدت صعودی» است.

در همین حال بر اساس گزارش وزارت بهداشت در ۲۴ ساعت گذشته  ۳۷۴ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند  و ۱۸ هزار و ۲۳۰ بیمار جدید شناسایی شدند.

سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، نیز گفت که در هفته گذشته تعداد بیماران حدود ۱۷ درصدی و تعداد جان‌باختگان ۴۸ درصد افزایش یافته است.

پیش از سفرهای نوروزی تعداد جان‌باختگان روزانه کرونا حدود ۸۰ نفر و تعداد مبتلایان حدود هفت هزار نفر بود. تعداد فوت‌شدگان پس از این سفرها به حدود ۴۰۰ نفر و در یک روز نیز به ۴۵۳ نفر رسید.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا همچنین نسبت به ورود ویروس شناسایی شده در هند به ایران از طریق استان‌های شرقی هشدار داد.

حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، نیز گفت که اگر این ویروس وارد کشور شود، مشکل بزرگی پیدا می‌کنیم.»

در همین حال سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، نیز خواستار لغو پروازهای مستقیم و غیرمستقیم از هند به ایران شد.

محمدحسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، نیز اعلام کرد که پرواز‌های هند و پاکستان از ساعت بامداد یکشنبه ممنوع می‌شود.

عبدالرضا رحمانی فضلی، فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، نیز در نامه‌ای به وزیر راه و شهرسازی، هرگونه تردد مستقیم یا غیرمستقیم مسافر و کالا به هندوستان را تا اطلاع بعدی ممنوع اعلام کرد.

تازه چه خبر؟
علی مجتهدزاده، وکیل، خبر داد که به وکالت از تعدادی از خبرنگاران از کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، به دلیل «پفیوز» خواندن منتقدان...More
آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌های کوه شب‌لیز شهرستان دنا که از صبح چهارشنبه آغاز شده همچنان ادامه دارد و تاکنون دست‌کم ۵۰ هکتار از منابع طبیعی این منطقه...More
حمید سوری، رییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید۱۹ از فوران گونه‌های جهش‌یافته کرونا در چند کانون هرمزگان، فارس و بوشهر خبر داد و نسبت به اوج گرفتن موج...More
اورژانس یزد اسامی پنج سرباز معلم جان‌باخته در تصادف صبح پنج‌شنبه اتوبوس حامل سربازمعلم‌ها با تریلی در دهشیر یزد را اعلام کرد. بنابر اعلام اورژانس یزد...More
ابراهیم رییسی در جریان گفت‌وگوی تلفنی با امیر قطر، «امنیت جمعی» را به عنوان «دکترین سیاست خارجی» دولت خود در منطقه عنوان کرد. شیخ تمیم بن حمد آل ثانی...More