شهردار بندرعباس: باید معلوم شود چه کسی فیلم را منتشر کرده است | ایران اینترنشنال
ادامه واکنش‌ها به تخریب آلونک زن سرپرست خانواده

شهردار بندرعباس: باید معلوم شود چه کسی فیلم را منتشر کرده است

عباس امینی‌زاده، شهردار بندرعباس، با اشاره به انتشار فیلم تخریب آلونک یک زن در این شهر گفت که باید بررسی شود چه کسی فیلم تخریب خانه را منتشر کرده است.

او روز شنبه اول آذرماه گفت زمینی که این اتاقک در آن ساخته شده بود متعلق به راه و شهرسازی است.

امینی‌زاده همچنین گفت که دستور داده تیم اجرایی که اتاقک این زن را تخریب کرده‌اند، از کار معلق شوند.

شهردار بندرعباس افزود که شهرداری برای این زن مجوز‌های ساخت خانه را صادر می‌کند. امینی‌زاده اما توضیح نداد که این مجوز برای ساخت خانه در کدام زمین صادر خواهد شد.

پیشتر اعلام شده بود که قرار شده علاوه بر پرداخت هزینه‌های درمان، با هماهنگی وزارت مسکن و شهرسازی زمینی به این زن داده شود.

شهردار بندرعباس همچنین درباره انتشار فیلم تخریب این اتاقک نیز گفت که ممکن است برخی مسئولان و افراد قصد «تسویه حساب شخصی» داشته باشند و درباره این‌که چه کسی فیلم را پخش کرده باید دستگاه‌های ذی‌ربط رسیدگی کنند.

امینی‌زاده با اشاره به این‌که خودش در «بافت فرسوده» زندگی می‌کند، اضافه کرد که قصد استعفا ندارد.

تخریب اتاقک یک زن سرپرست خانواده از سوی ماموران شهرداری بندرعباس بازتاب گسترده‌ای داشت.

 

 

این زن ۳۵ ساله بندرعباسی که پس از تخریب خانه‌اش دست به خودسوزی زده بود، با ۱۷ درصد سوختگی در بیمارستان بستری است.

خبرگزاری ایسنا روز جمعه در گزارشی در همین زمینه به نقل از یکی از ساکنان خانه تخریب‌شده نوشته بود که سه زن سرپرست خانوار به همراه پنج فرزند در این خانه سکونت داشتند که سه نفر از آن‌ها دانش‌آموز بوده‌اند.

با این حال مقام‌های استان هرمزگان در سخنان خود تنها به رهن خانه برای این زن اشاره کرده و درباره وضعیت دو خانواده دیگر سخن نگفته‌اند.

در همین حال علی صالحی، رییس دادگستری هرمزگان، نیز گفت که کارکنان شهرداری برای تخریب این اتاقک حکم قضایی نداشتند اما برای تخریب آن اختیار قانونی داشتند.

او در عین حال گفت که اقدام آنان «نقض حقوق شهروندی» بوده است.

صالحی اعلام کرد که یک خانه برای این زن رهن شده و تعدادی از نهادها قول داده‌اند برای او خانه ساخته شود. 

تازه چه خبر؟
در حالی که ناسا به تصمیم‌گیری نهایی درباره انتخاب اولین تیم بخش خصوصی برای سفر به ماه در سال ۲۰۲۴ نزدیک شده است، جف بزوس، اعلام کرد که بلو اوریجین،...More
واکسیناسیون ضدکرونا در ۷۰ مرکز شهر مسکو، پایتخت روسیه، آغاز شد. در اولین مرحله، گروه‌های پرخطر و آسیب‌پذیر ضد این ویروس واکسینه می‌شوند. به گزارش...More
عیسی کلانتری، رییس سازمان محیط زیست ایران، به دلیل سخنانش درباره روح‌الله خمینی و انقلاب ۱۳۵۷ به دادسرا احضار و تفهیم اتهام شد. رسانه‌های ایران روز...More
در آستانه «روز دانشجو» در ایران، جمعی از دانشجویان این کشور با انتشار تصاویری همراه با هشتگ‌هایی در فضای مجازی، نسبت به سرکوب دانشجویان و فعالان مدنی...More