شمار جان‌باختگان روزانه کرونا در ایران به رقم بی‌سابقه ۲۷۲ نفر رسید | ایران اینترنشنال

شمار جان‌باختگان روزانه کرونا در ایران به رقم بی‌سابقه ۲۷۲ نفر رسید

همزمان با افزایش رکورد روزانه فوتی‌های ناشی از کرونا به ۲۷۲ نفر در ایران، مقام‌های درمانی از کمبود ذخایر خون خبر می‌دهند.

سیماسادات لاری،‌ سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، روز دوشنبه ۲۱ مهرماه اعلام کرد طی شبانه‌روز گذشته ۲۷۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند و آمار کل مرگ‌ومیر این بیماری به ۲۸ هزار و ۸۱۶ نفر رسیده است.

این بالاترین تعداد جان باختگان روزانه از آغاز شیوع کرونا در ایران به شمار می‌رود.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت،‌ چهار هزار و ۲۰۶ مبتلای جدید به کرونا نیز شناسایی شدند که از میان آن‌ها دو هزار و ۶۳ نفر در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

همزمان محمدرضا مهدی‌زاده،‌ مدیرکل انتقال خون استان تهران، اعلام کرد: «متاسفانه در روزهای اخیر و با کاهش حضور مردم در مراکز انتقال خون، ذخایر فرآورده‌های خونی برای تامین نیاز بیماران و بیش از ۱۶۰ مرکز درمانی پایتخت در حالت هشدار قرار دارد.»

او ضمن اشاره به کاهش دما و نیاز بیشتر به ذخایر خون از مردم خواست برای اهدای خون اقدام کنند.

این بحران در حالی است که مقام‌های ستاد مقابله با کرونا از کاهش فاصله میان پیک‌های شیوع خبر می‌دهند.

علیرضا زالی،‌ فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، روز یکشنبه پیک سوم این بیماری را «خیلی هولناک‌تر،‌ عظیم‌تر و با دامنه عمیق‌تر» از پیک‌های قبلی عنوان کرده است.

با خیز مجدد شمار فوتی‌های کرونا، رییس بخش عفونی بیمارستان «مسیح دانشوری» هشدار داده ممکن است در آذرماه عدد فعلی به ۹۰۰ نفر در روز هم برسد.

یک مقام وزارت بهداشت می‌گوید در کنار عوامل دیگر، افزایش آلودگی هوا در برخی کلانشهرها هم احتمال مرگ را افزایش می‌دهد. 

عباس شاهسونی، رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، اشاره کرد بر اساس مطالعات و مقالات علمی مواجهه طولانی‌مدت با ذرات معلق و گازهای آلاینده موجب افزایش بار ویروس و اختلال سیستم دفاعی در بیماران می‌شود.

یک روز پس از آنکه دولت ایران بالاترین آمار مرگ روزانه بر اثر ابتلا به کرونا را اعلام کرد، مقام‌های درمانی از کمبود ذخایر خون خبر می‌دهند.

محمدرضا مهدی‌زاده،‌ مدیرکل انتقال خون استان تهران، روز دوشنبه ۲۱ مهرماه گفت: «متاسفانه در روزهای اخیر و با کاهش حضور مردم در مراکز انتقال خون، ذخایر فرآورده‌های خونی برای تامین نیاز بیماران و بیش از ۱۶۰ مرکز درمانی پایتخت در حالت هشدار قرار دارد.»

او ضمن اشاره به کاهش دما و نیاز بیشتر به ذخایر خون از مردم خواست برای اهدای خون اقدام کنند.

این بحران در حالی است که مقام‌های ستاد مقابله با کرونا از کاهش فاصله میان پیک‌های شیوع خبر می‌دهند.

علیرضا زالی،‌ فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، روز یکشنبه پیک سوم این بیماری را «خیلی هولناک‌تر،‌ عظیم‌تر و با دامنه عمیق‌تر» از پیک‌های قبلی عنوان کرده است.

از سوی دیگر در شرایطی که بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت شمار فوتی‌های روزانه این بیماری به ۲۵۱ نفر رسیده، رییس بخش عفونی بیمارستان «مسیح دانشوری» هشدار داده ممکن است در آذرماه این عدد به ۹۰۰ نفر در روز هم برسد.

همزمان یک مقام وزارت بهداشت گفته است با افزایش آلودگی هوا در برخی کلانشهرها احتمال مرگ به علت کرونا بیشتر می‌شود. 

عباس شاهسونی، رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، گفت که بر اساس مطالعات و مقالات علمی مواجهه طولانی‌مدت با ذرات معلق و گازهای آلاینده موجب افزایش بار ویروس و اختلال سیستم دفاعی در بیماران می‌شود.

تازه چه خبر؟
دیوید بیسلی، رییس برنامه جهانی غذای سازمان ملل، ضمن هشدار نسبت به وقوع قحطی در ده‌ها کشور جهان از شکل‌گیری فاجعه انسانی در سال ۲۰۲۱ خبر داد. بیسلی در...More
سازمان بهداشت جهانی ابراز امیدواری کرد این سازمان در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ تعداد ۵۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا را در سطح جهانی آماده توزیع کند. به گفته...More
برهم صالح، رییس جمهوری عراق گفت که دولت این کشور، واکسن کرونا را به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می‌دهد. رییس جمهوری عراق در سخنرانی خود در نشست...More
فریدون محمدی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری البرز گفت که در پی بارندگی‌های چند روز گذشته، بخشی از پل دختر کرج قدیمی‌ترین سازه موجود در این شهر بعد از...More
دادستان سنندج گزارش‌ها درباره قتل «ناموسی» زنی به دست دو برادرش با ضربات چاقو را تایید کرد. محمد جباری به پایگاه خبری رکنا گفت که دو برادر انگیزه خود...More