شمار بیماران کرونا در خوزستان از یازده هزار نفر گذشت؛ سن ۹۰ درصد بیماران جدید در هرمزگان زیر چهل سال‌ | ایران اینترنشنال

شمار بیماران کرونا در خوزستان از یازده هزار نفر گذشت؛ سن ۹۰ درصد بیماران جدید در هرمزگان زیر چهل سال‌

شمار بیماران مبتلا به کرونا در خوزستان با افزوده شدن ۶۲۹ بیمار جدید از ۱۱ هزار نفر گذشت و همزمان رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اعلام شناسایی ۲۰۵ بیمار جدید در این استان، گفت: «۹۰ درصد بیماران جدید کرونا در هرمزگان زیر ۴۰ سال سن دارند.»

بنابر اعلام سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز در بیست و چهار ساعت منتهی به دوشنبه پنجم خرداد ماه، با مثبت شدن آزمایش ۶۲۹ نفر و تایید ابتلای قطعی آن‌ها به کرونا، شمار بیماران مبتلا به کرونا در استان خوزستان از ۱۱ هزار نفر گذشت و به ۱۱ هزار و ۴۸ نفر رسید.

تعداد بیماران جدید مبتلا به کرونا در خوزستان در بیست و چهارساعت منتهی به روز یک‌شنبه ۴۹۰ نفر اعلام شده بود که نشان می‌دهد و در روز دوشنبه با افزایش قابل توجهی تعداد بیماران جدید در این استان به ۶۲۹ نفر رسید.

علی احسان‌پور گفت، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز همچنین گفت که طی شبانه روز گذشته ۱۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در خوزستان جان‌ خود را از دست دادند و  تعداد جان‌باختگان کرونا در این استان به ۴۶۵  نفر افزایش یافت.

در حالی که  روند افزایشی و پر شتاب شیوع و ابتلا به کرونا در خوزستان همچنان ادامه دارد، رضا نجاتی سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان اعلام کرد که پس از چند روز تعطیلات، تمامی ادارات دولتی و بانک‌ها از روز سه‌شنبه باز هستند و فعالیت خود را از سر می‌گیرند.

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان گفت که «تعطیلی ادارات و اصناف هزینه سنگینی برای استان دارد چرا که خوزستان یک استان اقتصادی است و فعال بودن تشکیلات اداری لازمه فعالیت در این استان است.»

نجاتی گفت که اصناف پر خطر در خوزستان تا آخر هفته تعطیل هستند اما سوپرمارکت‌ها، قصابی‌ها، نانوایی‌ها و دیگر فروشگاه‌های خدمات‌رسان کم خطر با رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مجاز به فعالیت هستند.

افزایش پرشتاب بیماران جدید کرونا در هرمزگان

حسین فرشیدی، رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: «با ابتلای ۲۰۵ نفر دیگر به کرونا، شمار مبتلایان در استان به دو هزار و ۷۴۳ بیمار افزایش یافت.»

فرشیدی با تاکید بر اینکه روند ابتلا به کرونا در هرمزگان طی هفته اخیر افزایشی بوده است، گفت که «۹۰ درصد بیماران جدید کرونا در هرمزگان زیر ۴۰ سال سن دارند و ۸۵ درصد مبتلایان بدون علامت هستند.»

او با بیان اینکه در بیست و چهار ساعت گذشته رکورد انجام تست کرونا در هرمزگان با ۶۵۹ مورد آزمایش تشخیص کووید ۱۹ شکسته شد، گفت که اکنون ۱۵۷ نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند و ۲۸ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری اند که وضعیت نیمی از آن‌ها بحرانی است.

فرشیدی گفت که در بیست و چهار ساعت گذشته دو نفر در هرمزگان  فوت کرده‌اند  که یک بیمار ۶۳ ساله و دیگری زنی ۲۴ ساله از بندرعباس بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تاکید کرد که بررسی آمار و وضعیت مبتلایان به کرونا در این استان نشان می‌دهد در وضعیت پیک بیماری در استان قرار داریم و نسبت به به اوج گیری شیوع و ابتلا به کرونا در یکی دو هفته آینده در هرمزگان هشدار داد.

فرشیدی از «افزایش آزمایش‌های تشخیصی کرونا و رعایت نکردن فاصله‌‌گذاری فیزیکی و هوشمند» به عنوان دلایل افزایش آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان نام برد و خواهان تشدید مراقبت‌های بهداشتی شد. 

 

تازه چه خبر؟
حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران،‌ ضمن اشاره دوباره به تاثیر تحریم‌های بین‌المللی و کاهش درآمد ارزی کشور، گفت: «برای ما روشن است که مردم در سختی هستند...More
امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نایب‌رییس اول مجلس، از مقامات دولت خواست که «هرچه سریع‌تر به وضعیت بورس سروسامان دهند و با خاطیان برخورد شود». قاضی‌زاده...More
بیش از ۲۰۰ هزار تن برنج از چندین ماه پیش در گمرک و بنادر دپو شده و مجوز ترخیص ندارد. خبرگزاری ایسنا با اعلام این خبر نوشت اخباری در رابطه با فاسد شدن...More
سایت باشگاه خبرنگاران جوان، وابسته به صدا و سیما، از کمبود روغن خوراکی و همچنین افزایش دو برابری قیمت آن خبر داد. امیر هوشنگ بیرشک، دبیر انجمن صنفی...More
خبرگزاری آنا گزارش داد که پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی در اقدامی ناگهانی با ورود به یکی از گرمخانه‌‌های تهران تعدادی از معتادان متجاهر را...More