شارمین میمندی‌نژاد موسس و دو عضو دیگر جمعیت امام علی بازداشت شدند | ایران اینترنشنال

شارمین میمندی‌نژاد موسس و دو عضو دیگر جمعیت امام علی بازداشت شدند

نیروهای امنیتی شامگاه یک‌شنبه شارمین میمندی‌نژاد موسس جمعیت امام علی، مرتضی کی‌منش و  کتایون افرازه دو عضو این جمعیت خیریه را بازداشت کردند.

جمعیت امام علی، جمیعیتی خیریه و غیر دولتی است که طی بیست و یک سال فعالیت خود چندین هزار داوطلب را در سراسر ایران برای انجام امور خیریه، رسیدگی به نیازمندان، و امدادرسانی در جریان بروز حوادثی چون زلزله و سیل متشکل کرده است.

جمعیت امام علی در صفحه توییتر خود خبر داد که ساعتی قبل نیروهای امنیتی با حضور در منزل شارمین میمندی‌نژاد موسس جمعیت امام علی، او را بازداشت کردند.

بنابر اعلام این جمعیت، نیروهای امنیتی همچنین مرتضی کی‌منش، مسئول رسانه‌ای جمعیت امام علی و کتایون افرازه بازرس علی‌البدل این جمعیت را بازداشت کردند.

گزارش‌ها حاکی است که همزمان نیروهای امنیتی با حضور در دفتر جمعیت امام علی در تهران، دفتر این جمعیت را نیز پلمب کردند.

جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی، سازمان غیردولتی و دانشجویی است که از سال ۱۳۷۸ فعالیت خود را آغاز کرد و سال ۱۳۷۹ نخستین دفتر رسمی خود را در دانشگاه صنعتی شریف تاسیس کرد.

موسس این جمعیت، شارمین میمندی‌نژاد است و در زمینه امور خیریه و کمک به نیازمندان فعالیت می‌کند. این جمعیت از سال ۲۰۱۰ به عضویت شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد، ECOSOC، درآمده است.

پیش از بازداشت‌ سه عضو جمعیت امام علی در شامگاه یک‌شنبه اول تیر ماه، اکانت‌های تلگرام، جی‌میل، فیسبوک و لینکدین تعداد زیادی از اعضای این جمعیت در ششم اردیبهشت ماه هدف «حمله سایبری سازمان‌دهی شده از طریق پیامک‌های مخابرات» قرار گرفت.

در جریان این حملات «‌پیامک‌های متعدد برای تایید ورود به تلگرام به گوشی‌های شخصی هر یک از این افراد ارسال شد، و بلافاصله هکر توانست از طریق دزدیدن یا شنود این پیامک‌ها،به اکانت‌های شخصی اعضای جمعیت امام علی دست پیدا کند.» در پی این حمله سایبری سازماندهی شده، [اکانت‌] سازنده کانال تلگرام جمعیت امام علی نیز هک شده بود.»

این حملات باردیگر  بامداد ۱۳ خرداد ماه نیز بار دیگر حساب‌های تعدادی از اعضای جمعیت امام علی در شبکه‌های اجتماعی مورد حمله قرار گرفت و بنابر اعلام این جمعیت، پیگیری‌های قانونی برای شناسایی عاملان حمله، نتیجه‌ای در بر نداشت.

علاوه بر این طی سال‌های گذشته برخی از رسانه‌های نزدیک به نهادهای امنیتی و همچنین روزنامه کیهان با طرح اتهاماتی علیه این جمعیت، خواهان برخورد نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی با جمعیت امام علی شده بودند.

در جریان سیل سال فروردین۹۸ در لرستان و خوزستان، روزنامه کیهان  که تحت نظر نماینده علی خامنه‌ای منتشر می‌شود، جمعیت امام علی  را به دلیل حضور فعال در این مناطق و به بهانه انتشار یک ویدیو از اعتراضات مردم نسبت به وضعیت امدادرسانی، «ضدانقلاب و هتاک» به آیت‌الله خمینی توصیف کرد و نوشت این جمعیت با الگوگیری از «جریان استعماری میسیونری»، به «تحریف تاریخ اسلام، بدعت‌گذاری در مناسک دینی و نشر افکار التقاطی» مشغول است.

کیهان همچنین جمعیت  امام علی را تشکلی خواند که با «حمایت ویژه رسانه‌های بیگانه و ارتباط با برخی مجامع جهانی»، در قالب گروه‌های امدادی، به «یارگیری» از «طبقات مستضعف» می‌پردازد.

تازه چه خبر؟
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران اعلام کرد شمار جان‌باختگان روزانه ویروس کرونا از ۲۰۰ نفر بالاتر رفته است. سیماسادات لاری،‌ سخنگوی این...More
عربستان سعودی از انهدام «یک گروه تروریستی که سپاه پاسداران آنها را آموزش داده بود» خبر داده است؛ ایران این اتهام را «بی‌اعتبار» و «تکراری» خواند...More
همسر بهنام محجوبی،‌ درویش زندانی، می‌گوید ماموران زندان پس از فلج شدن نیمی از بدن این زندانی سیاسی به دلیل تشنج و زمین‌خوردگی در پی قطع داروها، او را...More
غلامرضا خادمی، رییس بخش مراقبت‌های ویژه «بیمارستان کودکان اکبر» در شهر مشهد، با اشاره به اینکه شمار کودکان مبتلا به کرونا و تعداد بستری شدن آنها...More
کمیته یهودیان آمریکا اعلام کرد کمپینی جهانی را برای ممنوع کردن حضور ایران در بازی‌های المپیک سال ۲۰۲۱ ژاپن آغاز کرده است. این سازمان در نامه‌ای به...More