سیل در گیلان؛ نماینده تالش: استاندار جواب تلفنش را نمی‌دهد | ایران اینترنشنال

سیل در گیلان؛ نماینده تالش: استاندار جواب تلفنش را نمی‌دهد

 

با ادامه سیل در مناطق استان گیلان، مقام‌های این استان از مسدود شدن مسیر دسترسی به بسیاری از روستاها و قطع آب، برق و گاز خانوارها در تالش خبر می‌دهند؛ همزمان نماینده تالش از در دسترس نبودن استاندار انتقاد کرد.

امیر مرادی، مدیرکل مدیریت بحران گیلان،‌ یکشنبه ۳۰ شهریور به خبرگزاری ایسنا گفت در حال حاضر همه چهار بخش شهرستان تالش درگیر سیل شده و آب وارد بسیاری از خانه‌های روستایی شده و مسیر دسترسی بسیاری از روستاها هم مسدود است.

مدیرعامل هلال احمر استان گیلان نیز از تخریب هشت خانه مسکونی و اب‌گرفتگی شمار دیگری از منازل خبر داده است؛ به گفته سیاوش غلامی، به۱۷۵سیل‌زده کمک‌رسانی شده است.

حسن محمدیاری، نماینده تالش، نیز می‌گوید میزان خسارت‌ها در این شهرستان «زیاد» ارزیابی می‌شود.

تصاویری از تخریب خیابان‌ها و پل عابر پیاده تالش در توییتر منتشر شده است.

حسن محمدیاری همچنین از عدم پاسخگویی ارسلان زارع، استاندار این استان، انتقاد کرد و گفت: «در رابطه با وقوع سیل در شهرستان تالش بارها با استاندار گیلان تماس گرفته شد،‌ اما او پاسخگو نبوده و پیوسته محافظان استاندار پاسخ می‌دهند.»

همزمان معاون فرماندار تالش در زمینه خسارت‌های این شهرستان گفت: «محور اسالم به خلخال، مسیر روستایی کیش دیبی به مریان و ۳۳ پل شهر تالش بر اثر جریان سیلاب و آبگرفتگی به طور موقت بسته شده است.»

مدیرکل مدیریت بحران اشاره کرده که محور اسالم به خلخال دچار رانش هم شده است.

خبرگزاری فارس در گزارشی در همین زمینه نوشته بارش باران موجب شد تاسیسات آب،‌ برق،‌ گاز و راه دسترسی هفت خانوار در روستای سیاه‌بیل شهرستان رضوانشهر نیز قطع شوند.

بنا به گفته مدیرکل مدیریت بحران، علاوه بر تالش گزارش «وضعیت بحرانی» از نقاط دیگر استان هم از سوی بخشداران و فرمانداران دریافت شده است.

مرادی عمده خسارت‌های وارده را ناشی از «عدم انجام اقدامات حوزه آبخیزداری» عنوان کرد. او «تجاوز به حریم رودخانه ها» و «ساخت و ساز در بستر رودخانه و آبراهه ها» را نیز از عوامل تشدید تخریب سیل عنوان کرد.

 از سوی دیگر، نماینده تالش به «استاندارد نبودن سازه‌های عمرانی» به عنوان عامل دیگر تخریب سیل اشاره کرد.

محمدیاری همچنین اضافه کرد با وجود وقوع سیل در چند هفته اخیر «به هیچ وجه» خسارت‌های اخیر جبران نشده و اعتبارات آن از سوی دولت اختصاص نیافته است.

تازه چه خبر؟
جمعیت خیریه دانشجویی «امام علی» تایید کرد شارمین میمندی‌نژاد،‌ موسس این جمعیت، روز سه‌شنبه با قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد. بر اساس تصویری که...More
علی ربیعی، سخنگوی دولت روحانی، روز سه‌شنبه گفت کره جنوبی در قبال ارزهای بلوکه‌شده ایران در آن کشور موافقت کرده یک «مسیر جزئی ورود دارو» باز کند...More
خبرگزاری تسنیم روز سه‌شنبه گزارش داد وزارت اطلاعات ۱۹ نفر از اعضای شبکه‌ای را که با استفاده از کارت‌های بازرگانی صادرشده به نام کارتن‌خواب‌ها به...More
سازمان ملل اعلام کرد که سوء تغذیه کودکان در مناطقی از یمن «به بالاترین میزان» در طول جنگ هشت ساله در این کشور رسیده و نزدیک به ۱۰۰ هزار کودک به دلیل...More
روسای سه رکن سازمان نظام پزشکی ایران در نامه‌ای به حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی، با «غیرقابل قبول» خواندن میزان مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به کرونا در...More