سپاه پاسداران کشته شدن نیروهایش در حمله اسرائیل به سوریه را تکذیب کرد | ایران اینترنشنال

سپاه پاسداران کشته شدن نیروهایش در حمله اسرائیل به سوریه را تکذیب کرد

 

احد کریمخانی، معاون سیاسی نیروی قدس سپاه پاسداران، کشته شدن نیروهای تحت حمایت جمهوری اسلامی در حمله اسرائیل به سوریه را تکذیب کرد. 

کریمخانی روز پنجشنبه ۲۵ دی ماه در مصاحبه با خبرگزاری فارس گفت حمله هوایی روز چهارشنبه اسرائیل به سوریه «هیچ تلفات انسانی» نداشته است. 

او همچنین تهدید کرد که حمله احتمالی اسرائیل به مواضع ایران و گروه‌های مورد حمایتش در سوریه «با واکنش سخت و شدید» مواجه خواهد شد. 

همزمان در روز پنجشنبه یک فرمانده گروه شبه‌نظامی «فاطمیون»، نیروهای افغان وابسته به سپاه قدس، گزارش‌ها درباره کشته شدن نیروهای این گروه در سوریه را تکذیب کرده بود. 

این فرمانده که نامش ذکر نشده در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم در عین حال گفت که بر اثر حمله هوایی روز چهارشنبه اسرائیل تعدادی از افسران ارتش سوریه کشته شده‌اند.

این در حالی است که دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرده است در این حمله دستکم ۵۷ نفر شامل ۱۶ شبه‌نظامی عراقی و ۱۱ عضو گروه فاطمیون کشته شدند. 

دیده‌بان حقوق بشر سوریه این حملات را «مرگبارترین حملات از ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ میلادی» عنوان کرد.  

این حملات در پی تشدید تنش‌های اخیر میان اسرائیل و ایران صورت می‌گیرد. به تازگی، وزیر اطلاعات اسرائیل از جو بایدن رییس جمهوری منتخب آمریکا، خواسته بود سیاست کنونی واشینگتن در مقابله با حضور نظامی ایران در کشورهای منطقه را ادامه دهد. 

با این حال معاون سیاسی نیروی قدس سپاه پاسداران گفت اسرائیل «جرات» حمله به مراکز و مواضع ایران و «گروه‌های مقاومت» در سوریه را ندارد. 

او در عین حال گفت که حملات اسرائیل به سوریه که «با عناوین مختلف» انجام می‌شود، حملاتی «کورکورانه و بدون اهداف استراتژیک» است. 

پیش از این گزارش‌های مختلفی درباره حملات اسرائیل به مواضع نیروهای مورد حمایت ایران در سوریه منتشر شده است. 

اسرائیل به ندرت حملات خود به مواضع ایران در سوریه را تایید می‌کند. این کشور اما بارها اعلام کرده مقابل حضور نظامی ایران در سوریه خواهد ایستاد.

تازه چه خبر؟
محمدصادق اکبری، رییس کل دادگستری مازندران گفت حکم نهایی پرونده سه محیط‌بان در آمل هنوز صادر نشده است. به گزارش ایلنا، اکبری روز سه‌شنبه ۳۰ فروردین در...More
با ادامه مذاکره غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین، گابی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل، از قدرت‌های جهانی خواست اطمینان حاصل کنند که ایران در آینده قادر...More
محمدصادق اکبری، رییس کل دادگستری مازندران گفت حکم نهایی پرونده سه محیط‌بان در آمل هنوز صادر نشده است. به گزارش ایلنا، اکبری روز سه‌شنبه ۳۰ فروردین در...More
حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، گفت واکسیناسیون گسترده در برابر کرونا، در راس همه برنامه‌ها و اقدامات دولت قرار دارد. به گزارش ایسنا، روحانی...More
نیروی انتظامی بوکان، در استان آذربایجان غربی، اعلام کرد فردی که با بستن یک قلاده سگ به خودرویش و کشیدن آن اقدام به حیوان‌آزاری کرده بود، دستگیر شده...More