سپاه پاسداران کشته شدن نیروهایش در حمله اسرائیل به سوریه را تکذیب کرد | ایران اینترنشنال

سپاه پاسداران کشته شدن نیروهایش در حمله اسرائیل به سوریه را تکذیب کرد

 

احد کریمخانی، معاون سیاسی نیروی قدس سپاه پاسداران، کشته شدن نیروهای تحت حمایت جمهوری اسلامی در حمله اسرائیل به سوریه را تکذیب کرد. 

کریمخانی روز پنجشنبه ۲۵ دی ماه در مصاحبه با خبرگزاری فارس گفت حمله هوایی روز چهارشنبه اسرائیل به سوریه «هیچ تلفات انسانی» نداشته است. 

او همچنین تهدید کرد که حمله احتمالی اسرائیل به مواضع ایران و گروه‌های مورد حمایتش در سوریه «با واکنش سخت و شدید» مواجه خواهد شد. 

همزمان در روز پنجشنبه یک فرمانده گروه شبه‌نظامی «فاطمیون»، نیروهای افغان وابسته به سپاه قدس، گزارش‌ها درباره کشته شدن نیروهای این گروه در سوریه را تکذیب کرده بود. 

این فرمانده که نامش ذکر نشده در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم در عین حال گفت که بر اثر حمله هوایی روز چهارشنبه اسرائیل تعدادی از افسران ارتش سوریه کشته شده‌اند.

این در حالی است که دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرده است در این حمله دستکم ۵۷ نفر شامل ۱۶ شبه‌نظامی عراقی و ۱۱ عضو گروه فاطمیون کشته شدند. 

دیده‌بان حقوق بشر سوریه این حملات را «مرگبارترین حملات از ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ میلادی» عنوان کرد.  

این حملات در پی تشدید تنش‌های اخیر میان اسرائیل و ایران صورت می‌گیرد. به تازگی، وزیر اطلاعات اسرائیل از جو بایدن رییس جمهوری منتخب آمریکا، خواسته بود سیاست کنونی واشینگتن در مقابله با حضور نظامی ایران در کشورهای منطقه را ادامه دهد. 

با این حال معاون سیاسی نیروی قدس سپاه پاسداران گفت اسرائیل «جرات» حمله به مراکز و مواضع ایران و «گروه‌های مقاومت» در سوریه را ندارد. 

او در عین حال گفت که حملات اسرائیل به سوریه که «با عناوین مختلف» انجام می‌شود، حملاتی «کورکورانه و بدون اهداف استراتژیک» است. 

پیش از این گزارش‌های مختلفی درباره حملات اسرائیل به مواضع نیروهای مورد حمایت ایران در سوریه منتشر شده است. 

اسرائیل به ندرت حملات خود به مواضع ایران در سوریه را تایید می‌کند. این کشور اما بارها اعلام کرده مقابل حضور نظامی ایران در سوریه خواهد ایستاد.

تازه چه خبر؟
الکسی ناوالنی، اصلی‌ترین رهبر مخالفان دولت روسیه، پس از درمان مسمومیت با یک سم اعصاب، روز یکشنبه از آلمان به کشورش بازگردد. ناوالنی روز چهارشنبه...More
هنگ‌کنگ به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات کافی درباره نتایج آزمایش‌های بالینی واکسن کرونا ساخت شرکت سینواک چین، احتمالا صدور مجوز برای این واکسن را به...More
استاندار بارتین، در شمال ترکیه از غرق ‌شدن یک کشتی باری روسیه در سواحل این استان در دریای سیاه خبر داد. سینان گونر، استاندار بارتین روز یکشنبه ۲۸ دی...More
حسن روحانی، رییس‌جمهور ایران،‌ می‌گوید راهپیمایی «مراسم ۲۲ بهمن» باید به صورت خودرویی و موتوری برگزار شود. روحانی روز شنبه ۲۷ دی‌ماه در جلسه ستاد ملی...More
حامد اختری، مدیرکل منابع طبیعی گیلان، اعلام کرد طی ۷۲ ساعت گذشته ۵۶ هکتار از عرصه‌های جنگلی این استان درگیر آتش‌سوزی بوده است. اختری روز یکشنبه به...More