سومین آتش‌سوزی خبرساز طی یک هفته: انفجار و آتش‌سوزی در کارخانه فولاد زرند ایرانیان | ایران اینترنشنال

سومین آتش‌سوزی خبرساز طی یک هفته: انفجار و آتش‌سوزی در کارخانه فولاد زرند ایرانیان

شامگاه شنبه کارخانه فولاد زرند ایرانیان واقع در شهر زرند استان کرمان دچار انفجار شدید و آتش‌سوزی گسترده شد و مقام‌های رسمی گفتند که به فاصله چند ساعت آتش‌سوزی در این کارخانه بدون تلفات جانی مهار شده است.

انفجار و آتش‌سوزی در کارخانه فولاد زرند ایرانیان سومین آتش‌سوزی خبرساز در ایران طی کمتر از یک هفته است. سه روز قبل از آتش‌سوی در این کارخانه، انفجار و آتش‌سوزی در پالایشگاه تهران رخ داد و کمتر از یک هفته پیش نیز  ناو خارک در آب‌های جاسک دچار آتش‌سوزی شد که به غرق این ناو به عنوان یکی از بزرگترین شناورهای نظامی ایران منجر شد.

منابع محلی در ساعات پایانی شنبه شب، شانزدهم خرداد ماه، از وقوع انفجار شدید و آتش‌سوزی در کارخانه فولاد زرند ایرانیان خبر دادند و گفتند که انفجار و آتش‌سوزی در بخش کوره بلند کارخانه فولاد زرند ایرانیان رخ داده است.

مدیرعامل این شرکت و همچنین فرماندار زرند ساعتی بعد از وقوع انفجار و آتش‌سوزی در کارخانه فولاد زرند ایرانیان گفتند این حادثه چند مصدوم داشته که حین فرار دچار سانحه شده‌اند اما تاکنون کسی جان خود را از دست نداده است.

در همین ارتباط صدای زرند از قول پرسنل این کارخانه نوشت که ساعاتی قبل انفجار و آتش‌سوزی، به دلیل بروز یک مشکل فنی «وقوع احتمالی این حادثه پیش‌بینی شده بود و به همین دلیل محوطه کارخانه از ساعاتی قبل تخلیه شده» بود و در لحظه انفجار کسی در بخشی که دچار آتش‌سوزی شد حضور نداشت.

به گفته منابع محلی شدت انفجار در کارخانه فولاد زرند ایرانیان به حدی بود که صدای مهیب آن تا روستاها و مناطق اطراف شنیده شد.

ماشاالله سهراب‌نژاد، مدیرعامل فولاد زرند ایرانیان، با تاکید براینکه آتش‌سوزی در این کارخانه تلفات جانی نداشته است، درباره دلیل وقوع آن گفت که بعد از مهار آتش‌سوزی باید دلیل وقوع این حادثه بررسی شود.

سهراب‌نژاد همچنین با اشاره به «شمارش نیروها توسط سرشیفت‌ها» پس از وقوع انفجار و آتش‌سوزی، گفت: «بنابر اعلام سرشیفت‌ها این حادثه خسارت جانی نداشته و تنها یک نفر زمان فرار از محوطه از ناحیه پا مجروح شد که مشکل چندانی ندارد.»

درحالی که چندین ویدیو از این حادثه منتشر شد که وقوع انفجار در جریان آتش‌سوزی کارخانه فولاد زرند ایرانیان را نشان می‌دهد، علی صادق‌زاده، فرماندار زرند، وقوع انفجار را رد کرد. او گفت: «سرریز یک‌باره حجم مواد مذاب در کوره بلند فولادسازی باعث به‌وجود آمدن آتش و دود شده و انفجاری در محل کوره و یا قسمت‌های دیگر این کارخانه رخ نداده است.»

فرماندار زرند با گذشت چند ساعت از حادثه کارخانه فولاد زرند ایران، گفت که آتش‌سوزی مهار شده اما مردم از حضور در محل کارخانه خودداری کنند.

علی صادق‌زاده افزود که در جریان این آتش‌سوزی، خساراتی به کابل‌های اطراف محوطه کوره بلند کارخانه فولاد زرند کرمان وارد شده است.

فرماندار زرند همچنین گفت که برای جلوگیری از حوادث احتمالی، نیروهای آتش‌نشانی و اورژانس همچنان در محل حاضر هستند و اطلاعات دقیق‌تر در این باره طی یاعات آینده اعلام می‌شود.

 

تازه چه خبر؟
رویترز به نقل از دیپلمات‌های آگاه گزارش داد که بریتانیا قصد دارد روز جمعه در نشست شورای امنیت که پشت‌ درهای بسته برگزار خواهد شد، موضوع حمله پهپادی...More
سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به سخنان وزیر دفاع اسرائیل، گفت: «هر گونه اقدام احمقانه علیه ایران با پاسخی قاطع...More
سخنگوی گمرک ایران شامگاه پنج‌شنبه چهاردهم مرداد ماه از بسته شدن پایانه‌های مرزی میلک و گمشاد در مرز افغانستان خبر داد. روح‌الله لطیفی، سخنگوی گمرک...More
باشگاه بارسلونا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد لیونل مسی با این باشگاه تمدید نخواهد کرد. در بیانیه باشگاه بارسلونا آمده است: «با وجود توافق باشگاه و...More
تعداد فوتی‌های روزانه کرونا به بیشترین میزان خود از زمان شیوع موج پنجم در ایران رسید. بنابر آمار روز پنجشنبه وزارت بهداشت، در شبانه‌روز گذشته ۴۳۴ فرد...More