سرباز سیلی‌خورده از نماینده: می‌دانستم قانون چیست و از هیچ‌کس ابایی ندارم | ایران اینترنشنال

سرباز سیلی‌خورده از نماینده: می‌دانستم قانون چیست و از هیچ‌کس ابایی ندارم

 

عابد اکبری،‌ سرباز ۲۲ ساله‌ راهنمایی و رانندگی که مورد برخورد فیزیکی نماینده مجلس در تهران قرار گرفت، درباره این اتفاق گفت: «می‌دانستم قانون چیست و نه آن لحظه و از یک نماینده مجلس، که در مقابل هیچ فرد دیگری هم تا زمانی که حق و قانون با من باشد ابایی ندارم.»

پایگاه خبری اعتمادآنلاین که روز دوشنبه ششم بهمن‌ماه گفت‌وگویی با این سرباز وظیفه انجام داده نوشت از طرف مجلس و ‌اعضای هیات نظارت بر رفتار نمایندگان هیچ تماسی با عابد اکبری گرفته نشده است.

اکبری در این گفت‌وگو اشاره کرده است:‌ «این چند روز صبح و بعدازظهر درگیر کارهای این پرونده هستم و به همین دلیل نتوانسته‌ام سر شیفت حاضر شوم،‌ اما به محض تمام شدن این ماجراها مجددا سر خدمت حاضر می‌شوم.»

روز شنبه تصاویر ویدیویی از درگیری فیزیکی علی‌اصغر عنابستانی، نماینده مجلس، با سرباز وظیفه راهنمایی و رانندگی در مرکز تهران منتشر شد که دلیل آن جلوگیری از ورود خودروی این نماینده به «خط ویژه» اتوبوس‌ها اعلام شد.

این سرباز در ویدیو اعلام کرده بود که به دلیل اجرای قانون از سوی نماینده مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران هم روز یکشنبه اعلام کرد: «مستنداتی مبنی بر برخورد فیزیکی نماینده با سرباز پلیس راهور داریم که کاملا کفایت می‌کند.»

با این حال عنابستانی یک بار به تکذیب برخورد فیزیکی پرداخت و مدعی توهین سرباز به خود شد. او سپس روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای در اظهارات متفاوتی بیان کرد مورد هجمه فیزیکی با باتوم از سوی این سرباز قرار گرفته است.

 

سرباز:‌ حافظ قانونم

 

این سرباز راهنمایی و رانندگی در بخشی دیگر از مصاحبه‌اش بر اجرای قانون تاکید کرد و گفت:‌ «از همان روز اول با خودم گفتم در این دو سال که باید در خدمت سربازی بگذرانم بدون هیچ ترسی حافظ قانون خواهم بود.»

او افزود: «من می‌دانم که همه چیز سلسله مراتب دارد. رییس من هم یک رییس دارد و همه چیز در قانون روشن است.»

اکبری اضافه کرد: «من هم ترسی از انجام کاری که رییس بالادستی و مهم‌تر از آن قانون به من سپرده ندارم.»

 

پدر سرباز: برای نماینده متاسفم

 

علی اکبری، پدر این سرباز وظیفه،‌ در این زمینه به وبسایت اعتمادآنلاین گفت: «برخی گفتند پیگیر ماجرا نشوید،‌ شاید مشکلی برایتان رخ دهد.»

او در همین زمینه به تماس‌ مقام‌های نیروی انتظامی برای پیگیری مساله اشاره کرد و گفت: «من هیچ حرفی با این آقای نماینده مجلس ندارم. کسی که دست به چنین کاری می‌زند اصلا نباید با او حرفی زد. فقط متاسف هستم .»

پدر این سرباز خواستار ورود مجلس به این پرونده و ساکت نماندن در قبال آن شد.

از سوی دیگر مادر این سرباز نیز به خبرگزاری فارس گفته است چون گوشی همراه هوشمند نداشته،‌ خبررا از طریق بستگانش در فضای مجازی دیده است. او هم از برخورد فیزیکی صورت گرفته با پسرش ابراز تاسف کرد.

تازه چه خبر؟
حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مجلس، اعلام کرد که پس از ارسال نامه نایب رییس مجلس به رییس قوه قضاییه، برخی از مدیران سازمان بورس برای پاسخگویی درباره...More
خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی خبر داد سومین محموله واکسن روسی کرونا روز پنج‌شنبه وارد ایران می‌شود. این خبرگزاری نوشت که سفارت ایران در روسیه سومین...More
آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، با اشاره به اقدام ایران در رد دعوت اتحادیه اروپا برای شرکت در نشست اعضای برجام گفت آمریکا راه دیپلماسی را باز...More
پس از آنکه دفتر پلیس ساختمان کنگره آمریکا از «توطئه» یک گروه شبه نظامی ناشناس برای ورود به ساختمان کنگره در روز پنج‌شنبه خبر داد، مجلس نمایندگان نشست...More
ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، گفت در نتیجه سیاست فشار حداکثری دولت ترامپ، ایران اجزای کلیدی برنامه هسته‌ای خود را توسعه داد و در اثر این سیاست...More