سازمان سنجش: می‌توانیم از مبتلایان به کرونا در بیمارستان آزمون دکترا بگیریم | ایران اینترنشنال

سازمان سنجش: می‌توانیم از مبتلایان به کرونا در بیمارستان آزمون دکترا بگیریم

 

سازمان سنجش آموزش ایران درباره چگونگی برگزاری کنکور دکترا اعلام کرد می‌توان این آزمون را برای داوطلبان مبتلا به کرونا که بستری‌اند، در بیمارستان برگزار کرد.

فاطمه زرین‌آمیزی، سخنگوی این سازمان، روز شنبه به خبرگزاری مهر گفت می‌توان آزمون داوطلبان مبتلا که در قرنطینه خانگی به سر می‌برند هم در یک مرکز جداگانه از حوزه‌های امتحانی برگزار کرد.

او روز جمعه به خبرگزاری ایلنا هم گفت: «در آزمون‌های دیگر ممکن است تعداد حوزه‎ها کمی تغییر کند، ولی در مجموع در تمام آزمون‌ها تعداد حوزه‌هایمان به خاطر فاصله‌گذاری اجتماعی و افزایش فاصله بین صندلی‌های داوطلبان زیادتر شده است.»

این مقام سازمان سنجش افزود:«اولین آزمونی که پیش رو داریم، آزمون دکتراست و برای آزمون دکترا فاصله بین صندلی‌ها ۱/۶ تا ۲ متر بین هر داوطلب از هر طرف است.»

زرین‌آمیزی ادامه داد شرایط حضور داوطلبان مشکوک و یا مبتلای قطعی به کرونا در آزمون سراسری در اطلاعیه‌ای که در این مورد اوایل هفته آینده بر روی وب‌سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد، اعلام خواهد شد.

او پیشتر اعلام کرده بودکنکور دکترا ۲۶ تیرماه و کنکور کارشناسی ارشد روزهای دوم و سوم مردادماه به فاصله یک هفته برگزار می شوند.

همزمان، مینو محرز، عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا، با توجه به افزایش شیوع کرونا در کشور، خواستار تاخیر در زمان برگزاری کنکور شد.

او همچنین گفت: «باید برای داوطلبان مبتلا به کرونا، آزمون به شکل از راه دور برگزار شود.»

محرز تاکید کرد: «برگزاری کنکور اشتباه است. البته داوطلب کنکور می‌تواند ماسک بزند و در طول جلسه هم ماسک را از صورتش بر ندارد، اما تحمل ماسک در ساعات طولانی مشکل است.»

پیشتر، ۱۵۰۰ دانشجوی مقطع دکترای دانشگاه آزاد در نامه‌ای به رییس این دانشگاه،‌ ضمن درخواست لغو آزمون جامع درباره پیامدهای برگزاری آن برای سلامت داوطلبان و شیوع کرونا در کشور هشدار دادند.

تعداد زیادی از دانش‌آموزان دوره نهم و دوازدهم هم در ماه‌های پیش به دلیل نگرانی از گسترش بیشتر کرونا با راه‌اندازی کارزارهایی خواستار برگزاری غیرحضوری امتحانات خود شده بودند.

تازه چه خبر؟
نرخ رسمی تورم سالانه در ایران که از سوی مرکز آمار این کشور اعلام می‌شود رکورد ۲۶ سال اخیر را شکاند و به رقم ۴۳ درصد در خردادماه رسید. نرخ تورم سالانه...More
در حالی که قیمت نفت برنت به بالاترین میزان در دو سال گذشته رسیده است، یک کارشناس شرکت خدمالی مالی سوییس‌کوت اعلام کرد این افزایش قیمت ناشی از رییس‌...More
علی ملک حسینی، دادستان عمومی و انقلاب یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، از بازداشت بیش از ۱۰۰ نفر در این شهر در روز برگزاری انتخابات خبر داد...More
علی ربیعی، سخنگوی دولت جمهوری اسلامی، در واکنش به تحریم گسترده انتخابات اخیر در ایران، گفت چه آرای باطله و چه کسانی که پیش از این پای صندوق رای حاضر...More
عبدالنبی موسوی‌فرد، نماینده خامنه‌ای در خوزستان، گفت که با وجود برگزیده شدن ابراهیم رییسی برای ریاست جمهوری، نباید توقع حل فوری مشکلات را داشته باشیم...More