سازمان خدمات عمومی دولت ترامپ روند انتقال قدرت به بایدن را آغاز کرد | ایران اینترنشنال

سازمان خدمات عمومی دولت ترامپ روند انتقال قدرت به بایدن را آغاز کرد

اداره خدمات عمومی  دولت دونالد ترامپ، عصر دوشنبه اعلام کرد که براساس نتایج مقدماتی انتخابات روند انتقال قدرت به جو بایدن را آغاز کرده است.

امیلی مورفی، رییس سازمان خدمات عمومی دولت ترامپ، روز دوشنبه طی نامه‌ای به جو بایدن اعلام کرد منابع لازم برای انتقال قدرت به دولت آینده را در اختیار او قرار خواهد داد.

رییس سازمان خدمات عمومی آمریکا، در نامه خود به جو بایدن تاکید کرد که در تاخیر پیش آمده برای اعلام انتقال قدرت از سوی هیچ‌مقامی تحت فشار قرار نگرفته بود.

همزمان دونالد ترامپ در توییتی نوشت که به دعوای حقوقی خود در مورد نتیجه انتخابات ادامه می‌دهد اما به خاطر مصالح کشور با آغاز روند انتقال قدرت به تیم بایدن موافقت کرده است.

ترامپ در توییت خود، همچنین ضمن تشکر از تلاش‌های رییس سازمان خدمات عمومی طی انتخابات، گفت که امیلی مورفی رییس این سازمان در این مدت مورد «تهدید و آزار» قرار گرفته و تاکید کرد که نمی‌خواهد این وضع برای مورفی، خانواده‌اش و کارکنان سازمان خدمات عمومی ادامه پیدا کند.

از سوی دیگر، مورفی در نامه خود به بایدن با اشاره با این که قوانین ایالات متحده در مورد انتقال قدرت در شرایطی که شکایت‌های قانونی در جریان هستند رویه و استانداردی را مشخص نکرده از کنگره خواست قوانین موجود را اصلاح کند.

تصمیم سازمان خدمات عمومی پس از آن اعلام شد که هیات بررسی آرای میشگان اعلام کرد جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری در این ایالت با اختلاف ۱۵۵ هزار رای پیروز شده و ۱۶ رای الکترال این ایالت را از آن خود کرده است.

طبق اعلام کمپین بایدن، روند انتقال قدرت با جلسه مقام‌های دولت فدرال در مورد مقابله با کرونا و مسائل امنیت ملی آغاز خواهد شد.

در ایالات متحده، مسئول فراهم آوردن مقدمات انتقال قدرت، بخشی از دولت به نام اداره خدمات عمومی، جی‌اس‌ای، است که پس از هر انتخابات با آغاز روند انتقال قدرت، دسترسی‌های لازم، دفاتر و تجهیزات اداری را در اختیار تیم رییس جمهور منتخب قرار می‌دهد.

اداره خدمات عمومی  علاوه بر این، در دوره‌ای که رییس جمهور منتخب در حال معرفی اعضای دولت آینده و انتصاب نزدیک به چهار هزار نفر در سمت‌‌های مختلف است، وظیفه بررسی سوابق این افراد را بر عهده دارد.

 

تازه چه خبر؟
ایالات متحده آمریکا اعلام کرد چین در سرکوب مسلمانان اویغور مرتکب «نسل کشی و جنایت علیه بشریت» شده است. مایک پمپئو ، وزیر خارجه آمریکا روز سه شنبه گفت...More
شاهزاده رضا پهلوی طی پیامی در ارتباط با واکسن کرونا، اقدام علی خامنه‌ای در ممنوعیت‌هایی که برای خرید واکسن‌ تعیین کرده را «جنایت برای ثروت، و توجیه...More
وزارت دادگستری آمریکا از بازداشت کاوه لطف‌الله افراسیابی که با اسم لطف‌الله کاوه افراسیابی نیز شناخته می‌شود، در روز دوشنبه در خانه‌اش در واترتاون در...More
خبرگزاری رویترز گزارش داد ممانعت ایران و ترکیه از شرکت عربستان سعودی، امارات متحده عربی و قبرس در مذاکرات خلع سلاح سازمان ملل متحد موجب نگرانی...More
بر اساس اعلام هیات دولت عراق، انتخابات سراسری این کشور به روز دهم اکتبر آینده موکول شد. سال گذشته، کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق، تاریخ برگزاری...More