رییس پلیس تهران: میزان خطا در طرح ارسال پیامک کشف حجاب یک یا دو درصد است | ایران اینترنشنال

رییس پلیس تهران: میزان خطا در طرح ارسال پیامک کشف حجاب یک یا دو درصد است

 

در پی گزارش‌‌های اخیر شماری از شهروندان درباره ارسال انبوه پیامک‌ اشتباه «کشف حجاب»، حسین رحیمی، رییس پلیس تهران اعلام کرد میزان خطاها در این طرح ممکن است «یک یا دو درصد» باشد.

رحیمی روز سه‌شنبه ۲۵ شهریور به روزنامه خراسان گفت: ‌‌«طرح ناظر با مشکل خاصی مواجه نیست و طبق روال عادی در حال اجراست.»

او با این حال امکان خطا و اشتباه در ارسال پیامک‌های مربوط به حجاب را تایید کرد و میزان آن را «یک یا دو درصد» دانست.

طی روز‌های اخیر شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی گزارش دادند پیامک احضار و اخطار مربوط به «کشف حجاب» را به صورت اشتباه دریافت کرده‌اند. 

در میان دریافت‌کنندگان این پیامک نام‌ برخی چهره‌های شناخته‌شده و فعالان اجتماعی مرد از جمله مرتضی روحانی، روحانی مدیر انتشارات ترجمان و امید نعمتی خواننده گروه «پالت » نیز دیده می‌شد.

برخی کاربران دیگر نیز به عدم استفاده از خودروی خود در تاریخ اعلام شده توسط پلیس اشاره کردند. 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره این اشتباهات گفت: «طبیعی است و عجیب نیست؛ کار توسط انسان انجام می‌شود و امکان اشتباه وجود دارد.»

رحیمی افزود: «گاهی ممکن است یک اشتباه رایانه‌ای در ثبت شماره پلاک رخ بدهد یا ممکن است وقتی همکاران ما شماره پلاک یک ماشین را با چشم می‌بینند،‌ در نوشتن آن یک شماره بالا و پایین بشود.»

رییس پلیس تهران در زمینه بررسی اشتباهات گفت: «این طور نیست که بخواهیم اصرار کنیم حتما آن‌ها مرتکب کشف حجاب در خورو شده‌اند. در اکثر موارد هم ملاک ما همین نظرات مردم است و بر مبنای آن تصمیم‌گیری می‌کنیم.»

ارسال پیامک اشتباه قبلا از سوی خبرگزاری ایرنا، رسانه رسمی دولت ایران، و همچنین مقام‌های قضایی و انتظامی هم مورد اشاره و تایید قرار گرفته است. 

شهریورماه ۱۳۹۸ غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه، در یک نشست خبری در پاسخ به سوالی در همین موضوع گفته بود: «ممکن است در جایی اشتباه شود و آن‌ها [پلیس] نیز می‌پذیرند و باید بپذیرند.»

با این حال برخی کاربران توییتر از جمله شراگیم زند،‌ روزنامه‌نگار،‌ هم‌زمانی ارسال انبوه این پیامک‌ها با تشدید واکنش‌های داخلی و خارجی به اعدام نوید افکاری را با هدف «تحت‌الشعاع» قرار دادن آن خواندند.

 
تازه چه خبر؟
محمدحسین فرهنگی،‌ سخنگوی هیات رییسه مجلس ایران، ضمن حمایت از تحویل خودروهای ۵۰۰ میلیون تومانی «دنا پلاس» به نمایندگان گفت برخی نماینده‌ها از دریافت...More
فلسطین در اعتراض به عادی‌سازی رابطه چند کشور عربی با اسرائیل از ریاست دوره‌ای اتحادیه عرب کناره‌گیری کرد. ریاض المالکی، وزیر خارجه فلسطین، روز سه‌...More
بر اساس آمار رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، شمار موارد روزانه ابتلا به کرونا در کشور به چهار هزار نفر نزدیک شده است. سیماسادات لاری،‌...More
روسیه می‌گوید متحدان الکسی ناوالنی، منتقد سرشناس پوتین، شواهد مبنی بر مسمومیت شیمیایی او را از کشور خارج کرده‌اند و از این رو مسکو برای تحقیق درباره...More
یک مقام وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی ایران می‌گوید طی دو هفته اخیر شمار موارد ابتلا و بستری بیماران کرونا در «بسیاری از استان‌ها»، از جمله قم و...More