رییس پلیس تهران: موردی از فروش واکسن کرونا در بازار سیاه نداشته‌ایم | ایران اینترنشنال

رییس پلیس تهران: موردی از فروش واکسن کرونا در بازار سیاه نداشته‌ایم

حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، در واکنش به گزارش‌ تجارت نیوز درباره فروش ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومانی واکسن کرونا در بازار سیاه گفت: «مورد خاصی درباره فروش واکسن کرونا و عرضه آن در بازارهای غیر و متفرقه نداشتیم.»

رحیمی روز سه‌شنبه ۲۴ فروردین در گفت‌وگو با ایسنا با تاکید بر این که «در فضای مجازی نیز چنین مواردی را تاکنون مشاهده نکردیم»، ادامه داد: «در بعضی موارد ما شاهد این هستیم که اظهاراتی مطرح می‌شود اما تاکنون ما چنین مواردی را مشاهده نکردیم.»

او با این حال اضافه کرد بعضی «با طرح ادعای واکسن به دنبال کلاهبرداری از شهروندان بوده و این احتمال هم وجود دارد که با دریافت مبالغی اقدام به فروش داروی جعلی تحت عنوان واکسن کنند.»

رییس پلیس تهران گفت: «هرگونه تبلیغ، عرضه و خرید و فروش واکسن کرونا در خارج از سیستم وزارت بهداشت و درمان چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی جرم بوده و طبیعتا پلیس با آن برخورد خواهد کرد.»

این اظهارات در حالی است که رحیمی یک ماه پیش، گزارش‌ها درباره فروش واکسن کرونا در بازار سیاه خیابان ناصرخسرو را تایید کرده بود.

رحیمی سه‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ در جریان اجرای «طرح رعد» گفت: «به ندرت چنین مواردی را نیز ما هم شنیده‌ایم اما اینطور نیست که بگویم یک پدیده شایع است.»

یکی از این دلالان روز دوشنبه ۲۳ فروردین به خبرنگار تجارت‌نیوز گفت می‌تواند «دو دوز واکسن اسپوتنیک روسی» را با واسطه و با همین قیمت فراهم کند، اما به دلیل شرایط خاص نگهداری واکسن کرونا، فرد متقاضی باید برای تزریق واکسن به بیمارستان مراجعه کند.

یک پزشک بخش کرونا در یکی از بیمارستان‌های دولتی که نامش ذکر نشده به این وبسایت خبری گفت او و همکارانش دو دوز واکسن روسی کرونا را تزریق کرده‌اند، اما زمانی که برای تزریق دوز دوم رفته‌اند «دو سه نفر غریبه» در صف تزریق بوده‌اند که مطمئن است کادر درمان نبوده‌اند.

یک پزشک دیگر نیز گفت: «درست در وسط تعطیلات نوروز برای تزریق دوز اول به بعضی از همکاران ما زنگ زدند. خیلی‌ها سفر بودند و نتوانستند دوز دوم را بگیرند. احتمالا واکسن آنهایی که نبوده‌اند را به فرد دیگری داده‌اند.»

پیشتر دبیر کل خانه پرستار کشور نیز در گفت‌وگو با تجارت‌نیوز تایید کرد: «واکسن‌های کرونا به صاحبان اصلی خود نرسیده و از کانال‌هایی به افرای غیر از کادر درمان رسیده است.»

همزمان با ورود اولین محموله‌های واکسن کرونا به ایران، گزارش‌هایی درباره فروش گران‌قیمت واکسن کرونا در خیابان ناصر خسرو تهران منتشر شد.

تازه چه خبر؟
دو هواپیمای سبک پس از آنکه بر فراز آسمان دنور در آمریکا با هم برخورد کردند، بدون هیچ تلفاتی در یک فرودگاه محلی بر زمین نشستند. به گزارش اسوشیتدپرس و...More
مارکو مندچینو، وزیر مهاجرت کانادا، اعلام کرد دولت این کشور به خانواده کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین که با شلیک سپاه پاسداران ساقط شد، امکان دریافت...More
سازمان عدالت برای ایران در نامه‌ای به رییس دانشگاه اُبرلین در آمریکا خواستار اخراج محمدجعفر محلاتی از این دانشگاه به دلیل «اختفای» کشتار هزاران...More
بانک مرکزی ایران اعلام کرد که با حکم دادگاه لوکزامبورگ دارایی‌های این بانک در موسسه «کلیر استریم» به آمریکا منتقل نمی‌شود. بر اساس این گزارش، دادگاه...More
کیانوش جهان‌پور، سخنگوی سازمان غذا و دارو، یک روز پس از تایید تخلف درباره مفقود شدن تعدادی از واکسن‌های وارداتی کرونا اعلام کرد: «هیچ واکسنی گم نشده...More