روحانی گزارش‌ ایران اینترنشنال از مباحث شورای عالی امنیت ملی درباره نگرانی از اعتراض‌ خیابانی را تایید کرد | ایران اینترنشنال

روحانی گزارش‌ ایران اینترنشنال از مباحث شورای عالی امنیت ملی درباره نگرانی از اعتراض‌ خیابانی را تایید کرد

 

حسن روحانی در جلسه‌ ستاد ملی مقابله با کرونا، گزارش های ایران اینترنشنال درباره مباحث شورای عالی امنیت ملی در مورد نگرانی از اعتراض‌های خیابانی را تایید کرد.

روحانی  روز شنبه ۲۱ تیرماه گفت راحت‌ترین راه این است که بگوییم فعالیت‌ها تعطیل شود اما روز بعد مردم از به هم ریختگی و گرسنگی و فشار اعتراض می کنند.

او همچنین گفت: «هیچ کشوری در دنیا نمی‌تواند شش ماه این کار را ادامه دهد و تنها راه، ادامه فعالیت‌های اقتصادی یا فرهنگی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.»

ایران‌ اینترنشنال، ۲۱ فروردین ماه، براساس اطلاعات منابع خود، اعلام کرد روحانی در جلسه ۱۹ فروردین شورای عالی امنیت ملی، بر بازگشایی کسب‌وکارها با وجود شیوع ویروس کرونا در کشور تاکیدکرده و گفته است  حتی در صورت جان باختن دو میلیون نفر، دولت به دلیل وضعیت اقتصادی نمی‌تواند کشور را تعطیل کند.

یک روز بعد، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر حسن روحانی رییس ‌جمهوری اسلامی ایران، خبر اختصاصی ایران‌ اینترنشنال درباره سخنان روحانی در جلسه اخیر شورای عالی امنیت ملی را تکذیب کرد.

حسن روحانی رییس جمهوری ایران در جلسه روز شنبه، بر لغو تجمع‌هایی نظیر عزا، عروسی، سمینار‌ها و جشنواره‌ها تاکید کرد و گفت برای کنکور هم اگر «وزارت بهداشت مشکلی داشته باشد، تمهیدات بیشتری در نظر می‌گیریم».

در همین حال علیرضا زالی، رییس ستاد مقابله با کرونا در تهران، خواستار ممنوعیت برگزاری هرگونه تجمع بالای ۱۰ نفر در این استان شد.

زالی  در نامه‌‌ای به انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران، نوشت: «دستور فرمایید تا اطلاع ثانوی برگزاری هرگونه سمینار، جشنواره و فعالیت‌‌های نمایشگاهی و تجمعات بالاتر از ۱۰ نفر و برگزاری رسمی و غیررسمی مجالس عروسی و ترحیم در استان تهران تعلیق شود.»

در هفته‌های اخیر، تجمع‌های عمدتا صنفی و کارگری با خواسته‌های معیشتی در برخی شهرهای ایران برگزار شده است. تجمع‌های خیابانی‌ کارگران نیشکر هفت‌تپه از جمله این اعتراض‌هاست که شعارهایی چون «‌کارگر هفت‌تپه‌ایم، گرسنه‌ایم گرسنه‌» در آن به وفور شنیده می‌شود. 

شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایران طی هفته‌های اخیر رو به افزایش بوده و طبق آمار رسمی تا ظهر روز شنبه ۲۱ تیرماه،  ۱۲ هزار و ۶۳۵ نفر بر اثر کرونا جان‌باخته و شمار رسمی مبتلایان به ۲۵۵ هزار و ۱۱۷ نفر رسید.

منابع مستقل شمار واقعی مبتلایان و جان‌باختگان را چندین برابر این آمار ارزیابی می‌کنند. 

تازه چه خبر؟
شانزده عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا، در نامه‌ای به مریک گارلند، دادستان کل آمریکا، از اقدامات گذشته شرکت آلمانی طراحی نرم‌افزار اس‌ای‌پی در...More
سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز استفاده اضطراری از واکسن کرونای فایزر را برای افراد ۱۲ تا ۱۵ سال صادر کرد. آزمایش‌های بالینی نشان داده واکسن کرونای...More
ارتش اسرائیل خبر داد راکت‌هایی از نوار غزه به سوی این کشور پرتاب شده و آژیر خطر در بیت‌المقدس به صدا در آمده است. ارتش اسرائیل همچنین اعلام کرد در...More
سفارت آمریکا در بغداد با انتشار بیانیه‌ای ترور ایهاب الوزنی، از فعالان شناخته‌شده شهر کربلا و از مخالفان حضور جمهوری اسلامی در عراق، را به شدت محکوم...More
هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، بار دیگر بر احیای برجام تاکید کرد و گفت: «این تنها راهی است که تضمین می‌کند ایران قادر به داشتن سلاح‌های هسته‌ای نخواهد...More