روحانی منتقدان آمار رسمی کرونا را «اقلیت کوچک» و «بلندگوی بیگانگان» نامید | ایران اینترنشنال

روحانی منتقدان آمار رسمی کرونا را «اقلیت کوچک» و «بلندگوی بیگانگان» نامید

در حالی که حتی برخی از مقام‌های جمهوری اسلامی نیز آمار رسمی دولت ایران درباره شیوع ویروس کرونا را زیر سوال برده‌اند، حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی گفت که این افراد «کاسب کرونا» و «اقلیت کوچکی» هستند که از خارج از کشور خط می‌گیرند.

روحانی، روز چهارشنبه سوم اردیبهشت، در جلسه هیات دولت، در این زمینه گفت: «یک افکار کودکانه و بچه‌گانه‌ای در ذهن یک اقلیت کوچکی سیر می‌کند و خیلی متاسفیم این اقلیت کوچک خط را از بیرون می‌گیرد و متاسفانه هر چه آنها می‌گویند، اینها دومرتبه تکرار می‌کنند و بلندگویی هستند که حرف بیگانگان را تکرار می کنند.»

او ادامه داد: «راجع به آمار تردید می کنند، راجع به درمان تردید می کنند، راجع به پیشرفت کشور تردید می کنند و راجع به کارآمدی نظام تردید می کنند و صبح تا شب دنبال وسوسه هستند.»

رییس جمهوری اسلامی بدون ذکر نام شبکه ماهواره‌ای خاصی گفت: «ملت را باید به آینده خوشبین و امیدوار کنیم. چرا دنبال آن باشیم که یک جایی یک چیزی را پیدا کنیم و آن را بزرگ کنیم. رسانه‌های ماهواره‌ای به اندازه کافی هستند که مسایل را بزرگ ‌می‌کنند دیگر به داخلی‌ها نیاز نیست.»

سه روز پیش، محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران گفته بود که آمار واقعی مبتلایان به ویروس کرونا بسیار بیشتر از آمار وزارت بهداشت است. اما کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران، در واکنش به این انتقاد گفت: «مگر دوستان شورای شهر به غیر از آمار انتخاباتی و زنان و زایمانی می‌توانند آمار دیگری بدهند؟»

روحانی همچنین در زمینه تامین تجهیزات درمانی برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا گفت: «امروز در زمینه مواد ضدعفونی کننده، شوینده و بهداشتی، نه تنها توان ما به گونه‌ای است که نیاز داخلی‌مان تأمین می‌شود حتی قدرت صادرات داریم و می‌توانیم بخشی از اینها را به کشورهایی که نیازمند هستند، صادر کنیم.»

او مشخصا به کیت‌های تشخیص کرونا اشاره کرد و گفت: «در زمینه کیت‌های تشخیص الان می‌توانیم صادر کننده باشیم.»

این در حالی است که مدیرکل گمرک بازرگان امروز اعلام کرد کیت‌های تشخیص کرونا ویروس خریداری شده از کشور فرانسه به ارزش ۴۴۴ هزار و ۶۸۵ یورو وارد ایران شده است.

این اظهارات در حالی است که پیشتر گزارش‌هایی از کمبود تجهیزات پزشکی و همچنین انجام ندادن یا گرانی آزمایش تشخیص کرونا برای مردم عادی در ایران منتشر شده است.

روحانی درباره افت شدید قیمت نفت در بازارهای جهانی نیز گفت: «چون اتکا ما به نفت خام خواسته یا ناخواسته و با اراده خودمان و یا با تحمیل دشمن کمتر شده است، حتما خسارت‌های ما کمتر خواهد بود.»

همچنین رییس جمهوری اسلامی درباره آمارهای تورم در ایران گفت که دولتش در مسیر کاهش تورم حرکت می‌کند.

تازه چه خبر؟
مصطفی نیلی، وکیل دادگستری، از تصمیم مقامات زندان تهران بزرگ برای انتقال زندانیان سیاسی از جمله معترضان آبان ماه و تهدید به استفاده از گارد زندان خبر...More
آمریکا ۱۳ نهاد سوری و شش نفر از جمله رییس بانک مرکزی سوریه را در لیست جدید تحریم‌های خود قرار داد. در همین راستا مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، هشدار...More
عربستان سعودی اعلام کرد جامعه بین‌الملل باید در برابر ایران موضعی قاطع اتخاذ کند. کابینه این کشور روز چهارشنبه ۹ مهرماه اعلام کرد از موضع پادشاهی این...More
در حالی که تنش‌های بین‌المللی به دلیل درگیری میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان شدت گرفته است، فرانسه و ترکیه، دو کشور متحد ناتو، بر اثر این مساله...More
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، نسبت به روابط اقتصادی ایتالیا با چین ابراز نگرانی کرده و فناوری مخابرات تلفن همراه چین را تهدیدی برای امنیت ملی...More