روحانی: دست هر کسی که تحریم را دور زده باید بوسید | ایران اینترنشنال

روحانی: دست هر کسی که تحریم را دور زده باید بوسید

 

 

حسن روحانی، رییس‌ جمهوری ایران، با اشاره دوباره به تحریم‌های بین‌المللی بر ایران گفت: «هر کسی تحریم را دور زده باید دستش را بوسید.»

روحانی روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه در جلسه هیات دولت پایان مذاکرات وین برای احیای برجام را «پیروزی برای مردم» عنوان کرد و افزود: «چرا از مذاکرات وین ناراحتید. می‌گویند چرا مذاکره می‌کنید،‌ در حالی که این دولت وارد هیچ مذاکره‌ای نشد، جز اینکه در آن پیروز شود.»

روحانی درباره مقابله با تحریم‌ها گفت: «در دولت قبل از ما تحریم را با فساد دور می‌زدند، اما ما در این سه سال و نیم تحریم را بدون فساد دور زدیم. دست کسی که تحریم‌ را دور می‌زند باید بوسید.»

پیش از این عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی دولت اول روحانی، گفته بود که دور زدن تحریم‌ها طی سال‌های گذشته ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد دلار بر اقتصاد ایران هزینه تحمیل کرده است.

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که روحانی نیز مانند برخی دیگر از مقام‌های کشور طی سال‌های گذشته گفته بود که تحریم‌ها تاثیری نخواهد داشت و جمهوری اسلامی قادر خواهد بود نفت ایران را بفروشد.

 

فردای انتخابات با فضای مجازی چه خواهید کرد؟

رییس‌ جمهوری ایران همچنین به برنامه‌ نامزدهای ریاست‌جمهوری و انتقادات از دولتش واکنش نشان داد و از منتقدان خواست مشخص کنند راهبردشان «تعامل [با جهان] است یا تقابل، افراط است یا اعتدال».

او در بخشی از سخنانش هم اعمال محدودیت بر اینترنت و فضای مجازی را مورد اشاره قرار داد و گفت: «نمی‌شود هشت سال مخالف فضای مجازی باشید، اما دم انتخابات موافق آن. تکلیف خودتان را معلوم کنید فردای انتخابات چه خواهید کرد؟»

 

در بورس دخالت نمی‌کنیم

روحانی در زمینه عملکرد اقتصادی دولت، به بازار بورس اشاره کرد و گفت:‌ «بازار سرمایه را ما به اوج رسانده‌ایم، قبلا چنین بازار سرمایه‌ای نداشتیم، حالا یک فراز و نشیبی هم دارد.»

روحانی دخالت دولت در بازار بورس را رد کرد و افزود: «دولت فقط باید کمک و یاری کند.»

این در حالی است که طی ماه‌های گذشته شمار زیادی از شهروندان در بازار بورس متضرر شده و طی تجمعاتی اقدام اعتراض و شعار علیه روحانی و مقام‌های دولتش کرده‌اند. 

علی خامنه‌ای،‌ رهبر جمهوری اسلامی، روحانی و مقام‌های اقتصادی کابینه از مردم خواسته بودند در بورس سرمایه‌گذاری کنند.

تازه چه خبر؟
شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران در تیرماه امسال نسبت به ماه مشابه پارسال حدود ۳۵ درصد (۳۴.۹ درصد) افزایش یافت که بالاترین تورم نقطه به نقطه اجاره‌...More
مجتبی ذوالنوری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، مدعی شد که غربی‌ها در مذاکرات جدید خواسته‌اند برد موشک‌های ایران «۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلومتر باشد...More
محمود احمدی‌نژاد در نامه‌ای به حسن روحانی، ضمن دفاع از عملکرد دولت خود، دولت روحانی را «ضعیف‌ترین، فرسوده‌ترین و ناکارآمدترین کابینه بعد از انقلاب»...More
بنابر گزارش‌ها، در جریان تجمع عصر جمعه شهروندان اهواز در بلوار ساحلی این شهر چند نفر بازداشت شدند. پایگاه خبری امتداد تعداد بازداشت‌شدگان را چهار مرد...More
بیش از ۸۰۰ دانشجو در بیانیه‌ای ضمن حمایت از اعتصاب کارگران صنعت نفت اعلام کردند که نفوذ خصوصی‌سازی ضربات جبران‌ناپذیری به کارگران و بخش‌های گوناگون...More