روحانی: ترامپ دو ساعت بعد از تهدید ایران پشیمان شد | ایران اینترنشنال

روحانی: ترامپ دو ساعت بعد از تهدید ایران پشیمان شد

 

حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به موضع‌گیری اخیر دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا گفت: «آنها که لحظه‌ای ما را تهدید می‌کنند، دو ساعت طول نمی‌کشد که پشیمان می‌شوند».

روحانی که روز سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت، در یک مراسم دولتی در ارومیه، مرکز استان آذربایجان غربی سخنرانی می‌کرد، ادامه داد: «کاخ سفید اعلام می‌کند که مردم ایران باید از حمله ما بترسند و دو ساعت بعد فشار پنتاگون باعث می‌شود رییس جمهوری آمریکا اعلام کند که ما قصد تحریم و حمله نداریم و این همان قدرت ملت ایران است.»

به نظر می‌رسد اشاره رییس جمهوری اسلامی ایران به توییت رییس جمهور آمریکا در روز یکشنبه است که نوشت «اگر ایران جنگ می‌خواهد، این رسما پایان کارش خواهد بود.»

با این حال، ترامپ شامگاه یکشنبه در گفتگو با فاکس نیوز تأکید کرد که «قصد جنگ با ایران» را ندارد و تنها می‌خواهد ایران به سلاح اتمی دست نیابد.

توییت ترامپ پیشتر واکنش دیگر مقامات ایرانی را برانگیخته بود. جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در این زمینه نوشت که ترامپ «امید دارد به چیزی دست یابد که اسکندر، چنگیز و دیگر متجاوزین در آن ناکام بوده‌اند.»

روحانی نیز روز سه‌شنبه گفت: «در دوران انقلاب افرادی داشتیم که شلاق می‌خوردند و حرف زشت می‌شنیدند، ولی به اصطلاح زندان نمی بریدند؛ حالا هم شاید ملت در فشار قرار گیرد ولی سر تسلیم در برابر قلدرمابان فرود نمی‌آورد.»

رییس جمهوری اسلامی ایران با این حال به تأثیر تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران اذعان و اضافه کرد: «البته توطئه دشمنان به زندگی مردم ما فشار وارد کرده، ولی این مردم را نمی‌تواند بشکند.»

حسن روحانی شامگاه دوشنبه ۳۰ اردیبهشت‌، نیز در جمعی گروهی از روحانیون، وضعیت کنونی ایران را مشابه شرایط زمان جنگ با عراق خواند و گفت همان‌طور که شورای عالی پشتیبانی جنگ در آن زمان اختیارات ویژه‌ای داشت در حال حاضر هم نیاز به چنین اختیاراتی است.

تازه چه خبر؟
مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، هشدار داد نمایندگان چین در ایالات متحده فرمانداران آمریکایی را تحت نظارت قرار داده‌اند. اورتگاس روز سه‌...More
رویترز به نقل از سازمان غیر دولتی دیده‌بان مناقشات اجتماعی ونزوئلا خبر داد از روز شنبه تاکنون در ۱۹ ایالت از ۲۳ ایالت ونزوئلا بیش از ۱۰۰ تظاهرات ضد...More
پایگاه خبری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از بازداشت تعدادی از شهروندان ساکن اردبیل خبر داد که برای حمایت از جمهوری آذربایجان در تجمع...More
حسن نصرالله ، دبیرکل حزب‌الله لبنان روز سه‌شنبه گفت که اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل درباره سایت‌های موشکی این گروه کذب است. نصرالله...More
کاخ کرملین در بیانیه‌ای خبر داد ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه، در گفت‌وگو با نیکول پاشینیان ، نخست وزیر ارمنستان، از طرفین درگیری در ناگورنو قره‌...More