روایت کاربران توییتر از خاکسپاری استاد شجریان: حصاری که همه مردم پشت آن گیر افتاده‌اند | ایران اینترنشنال

روایت کاربران توییتر از خاکسپاری استاد شجریان: حصاری که همه مردم پشت آن گیر افتاده‌اند

برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری محمدرضا شجریان همراه با حضور پرشمار نیروهای امنیتی و همچنین پخش نشدن مراسم‌های او از صداوسیما موضوع نوشته‌های برخی از کاربران رسانه‌های اجتماعی شده است.

تعدادی از کاربران توییتر دو عکس منتشر شده از حضور ماموران امنیتی در بهشت زهرای تهران در مقابل مردم و همچنین حضور مردم در پشت حصارها در خاکسپاری شجریان در توس را نشانی از وضعیت مردم ایران دانسته‌اند. در عکس منتشر شده از مراسم بهشت زهرا، خانواده شجریان و مردم در یک طرف و نیروهای انتظامی روبه‌روی آنان قرار دارند. 

کاربر بلبل خوش‌الحان نیز با انتشار تصویر مراسم خاکسپاری شجریان در توس نوشت: «توصیف تصویری دقیق از شرایط امروز ایران و مردمی که در پشت حصارها گیر افتاده‌اند.»

 احسان بداغی نیز با انتشار عکس مراسم بهشت زهرا نوشت : «نه فقط داستان استاد شجریان بلکه هزاران حکایت دیگر از ایران را می‌شود در همین یک عکس سجاد صفری خلاصه کرد. جایی‌که قرار است با صدای چکمه و بیم باتوم، چیزی در دل مردم عوض شود و البته که هزار سال دیگر نمی‌شود.»

 

 تعدادی از کاربران رسانه‌های اجتماعی به نصب نشدن پوستر شجریان در سطح شهر تهران و همچنین حاضر نشدن شهردار و اعضای شورای شهر و همچنین اصلاح‌طلبان در مراسم او اعتراض کرده‌اند.

 

 یاشار سلطانی، روزنامه‌نگار، در توییتر خود نوشت: «انتظار از شهردار و شورای شهر تهران این بود که در نماز و بدرقه استاد شجریان حضور می‌یافتند؛ هرچند افکار عمومی دیگر از روحانی انتظار انتخاب مردم به‌جای قدرت را ندارد. قالیباف هم برخلاف ژست‌های سابق خود نشان داد که به اندازه دو سطر پیام تسلیت برای فرهنگ و هنر ایران ارزش قائل نیست.»

 

 پس از گذشت دو روز از فوت استاد شجریان، رهبر جمهوری اسلامی و رییس قوه قضاییه و رییس مجلس که «همشهری» او  خوانده می‌شوند هنوز پیام تسلیت صادر نکرده‌اند. موضوعی که مورد توجه برخی از روزنامه‌نگاران و کاربران رسانه‌‌های اجتماعی قرار گرفته است. در این میان برخی از کاربران به سابقه آشنایی رهبر جمهوری اسلامی با خانواده شجریان از مشهد اشاره کرده‌اند.

 

 تعدادی از کاربران رسانه‌های اجتماعی به انتشار خبر کوتاه درگذشت شجریان در کیهان و روزنامه‌های اصول‌گرا اشاره کرده‌اند.

 

 اعلام نشدن عزای عمومی به مناسبت درگذشت شجریان و همچنین سخنان داریوش پیرنیاکان درباره این موضوع خشم برخی از کاربران را به دنبال داشته است. او ابراز امیدواری کرده که در سالگرد شجریان عزای عمومی اعلام شود.

 

 برخی از کاربران رسانه‌های اجتماعی نیز تصاویری را از شروع کلاس‌های درس مجازی با تصویر و ترانه شجریان منتشر کرده‌اند.


 

تازه چه خبر؟
شاهزاده رضا پهلوی با صدور پیامی خطاب به جو بایدن،‌ رییس‌جمهوری آمریکا، هم‌زمان با آغاز به کارش، از او خواست مردم ایران را در «مبارزه علیه دیکتاتوری»...More
با وجود تایید فرماندار باغملک خوزستان مبنی بر مشاهده مواردی از ابتلا به «هپاتیت نوع آ»،‌ غلامرضا شریعتی،‌ استاندار این استان،‌ می‌گوید این بیماری...More
دادستانی تهران گزارش‌ها درباره اتهام‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را «تقطیع شده» خواند و صدور دستور برای فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی در دو سال...More
سخنگوی وزارت خارجه ایران بازداشت کاوه لطف‌الله افراسیابی، استاد علوم سیاسی ایرانی‌تبار، به اتهام «نقض قانون ثبت نمایندگان خارجی» را « گروگان‌گیری»...More
نام محمودرضا بانکی،‌ ایرانی-آمریکایی محکوم به نقض تحریم‌های ایالات متحده،‌ در فهرست ده‌ها نفر از افرادی قرار گرفت که دونالد ترامپ،‌ رییس‌جمهور آمریکا...More