روایت فرمانده پلیس از احتمال ناآرامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن | ایران اینترنشنال

روایت فرمانده پلیس از احتمال ناآرامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن

 

حسین اشتری، ریيس پلیس ایران از برنامه‌ریزی «معاندین» برای ایجاد نا‌آرامی در مراسم راه‌پیمایی ۲۲بهمن و پایان سال خبر داده است.

وی گفته طبق برآوردهای پلیس امسال حضور مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن بیشتر از سال‌های قبل است و «یک ۲۲بهمن متفاوت‌تر از ۳۹سال گذشته را تجربه خواهیم کرد.»

وی توضیح نداده که چه گروهی قصد انجام چه کاری دارد ولی تاکید کرده که هدف‌گذاری «گروه‌های معاند و دشمنان» برای ایجاد آشوب و ناامنی در ایران شکست خورده است.

او گفت: «امسال سال پرحجمی را در حوزه‌های امنیتی، اقتصادی و فضای مجازی پشت سر گذاشته‌ایم و اکثر توطئه‌ها خنثی شد و آشوبگران در اهداف خود ناکام ماندند.»

در طول یکسال گذشته، اعتراض‌های متعددی در ایران با محوریت مشکلات اقتصادی، بحران صندوق‌های مالی و اعتباری و بحران آب برگزار شد و در موارد متعددی پلیس اقدام به سرکوب معترضان کرد.

با وجود این، فرمانده پلیس ایران گفته است که نتایج چهار نظرسنجی نشان می‌دهد که «احساس امنیت و اعتماد مردم به پلیس افزایش یافته است.»

در هفته‌های اخیر تبلیغات رسانه‌ای درباره راهپیمایی ۲۲بهمن با تمرکز بر چهل ساله‌شدن جمهوری اسلامی افزایش یافته است. شعار محوری امسال این راهپیمایی، «افتخار به گذشته، امید به آینده» اعلام شده و مقام‌های جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ خواستار براندازی حکومت ایران پیش از رسیدن به چهل سالگی‌اش شده، از نادرستی محاسبات مسئولان آمریکایی در این زمینه و خنثی شدن تبلیغات آنها با حضور مردم در راهپیمایی‌ ۲۲ بهمن سخن می‌گویند.

تبلیغات حکومتی درباره این راهپیمایی یک دستور کار معمول است. سال گذشته نیز پس از وقوع اعتراض‌های دی‌ماه و افزایش نارضایتی‌های عمومی، آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی پیش‌بینی کرد که راهپیمایی ۲۲بهمن تماشایی و متفاوت خواهد بود. پس از این اظهارنظر، تبلیغات رسانه‌ای و اظهارنظر مسئولان درباره اهمیت و وسعت این راهپیمایی افزایش یافت.

انتظار می‌رود در هفته‌های آینده نیز با توجه به اهمیت راهپیمایی امسال برای حکومت به دامنه تبلیغات رسانه‌ای و تحرک نهادهای مسئول برگزاری این راهپیمایی سالانه افزوده شود و تدابیر امنیتی شدیدتری اتخاذ شود.

 

تازه چه خبر؟
معصومه ابتکار، رییس پیشین سازمان حفاظت محیط زیست، اعلام کرد با اینکه این سازمان مخالف خشک کردن هورالعظیم برای استخراج نفت بود اما در سال ۸۹ آب به روی...More
سخنان محمدرضا نقدی،‌ معاون سپاه پاسداران،‌ که منتقدان طرح محدودسازی اینترنت را «یک مشت منافق کامنت‌گذار» خوانده بود ،‌ با اعتراض‌ها و واکنش‌هایی روبه...More
آمار رسمی وزارت بهداشت در روز جمعه هشتم مرداد نشان می‌دهد که شمار جان‌باختگان و مبتلایان کرونا نسبت به هشتم تیر تقریبا دو برابر شده است. بر اساس آمار...More
حساب توییتری ۱۵۰۰ تصویر و برخی از کاربران رسانه‌های اجتماعی از بازداشت تعدادی از مادران داغدار آبان پس از تجمع آنها در میدان آزادی خبر داده‌اند. بر...More
علیرضا معزی، معاون ارتباطات دفتر رییس جمهور ایران، گزارش‌ها درباره تاخیر عمدی حسن روحانی در دیدار اخیر خامنه‌ای با اعضای دولت را تکذیب کرد. او نوشت...More