رشد ۱۰ برابری بستری کرونا در خوزستان؛ پیک چهارم آغاز شد | ایران اینترنشنال

رشد ۱۰ برابری بستری کرونا در خوزستان؛ پیک چهارم آغاز شد

 

مقام‌های محلی در استان خوزستان از رشد ۱۰ برابری بستری شدن بیماران مبتلا به کرونا نسبت به دو هفته قبل خبر می‌دهند و استاندار خوزستان نیز اعلام کرده این استان وارد پیک چهارم کرونا شده است.

قاسم سلیمانی دشتکی،‌ استاندار خوزستان،‌ روز دوشنبه چهارم اسفندماه درباره وضعیت این استان هشدار داد و گفت فاز چهارم شیوع آغاز شده و رشد تصاعدی مبتلایان «بسیار خطرناک است».

او همچنین ویروس جهش‌یافته موجود در این استان را «بسیار مهاجم» و دارای قدرت انتشار بالا دانست.

همزمان محمد علوی، رییس مرکز بهداشت خوزستان، روز دوشنبه در یک گفت‌وگوی تلویزیونی اعلام کرد آمار مراجعه به بیمارستان‌ها بسیار زیاد است و تخت‌های آی‌سی‌یو در بیمارستان‌ها پر شده است. او افزود: «اگر فکر اساسی به حال این موضوع نکنیم، بیمارستان‌های استان در روزهای آینده نمی‌توانند جوابگوی مراجعین باشند.»

این مقام محلی با اشاره به روند افزایشی بیماری، گفت حدود ۳۰ درصد موارد ابتلا در کشور مربوط به این استان است.

علوی در ادامه اضافه کرد: «در یکی دوماه گذشته بر خلاف استان‌های دیگر دوران راحتی را داشتیم،‌ اما اکنون تعداد آمار مبتلایان و بستری‌ها نسبت به دو هفته قبل ۱۰ برابر افزایش پیدا کرده است و به همین نسبت موارد مرگ در استان روند افزایشی دارد.»

جمال عالمی نیسی، فرماندار اهواز، نیز از پر شدن بیمارستان‌های این شهرستان خبر داده است. او با اشاره به اجرای برخی محدودیت‌های کرونا از شامگاه یکشنبه، هشدار داد که اهواز در وضعیت قرمز و بحرانی قرار دارد و آی‌سی‌یوهای بیمارستان‌ها پر شده‌اند.

سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، در مصاحبه‌ای تلویزیونی تایید کرده که روند موارد بستری روزانه در خوزستان «به شدت» در حال افزایش است.

به گفته او، شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

در شهرستان شادگان، سرپرست فرمانداری خبر داده که جاده شادگان از مسیر دارخوین به منظور کنترل شیوع ویروس کرونا تا اطلاع بعدی بسته شده است.

امید صبری‌پور در این زمینه از انجام روزانه ۳۵۰ آزمایش پی‌سی‌آر و ۳۰۰ تست سریع از ساکنان این شهرستان به صورت خانه‌به‌خانه خبر می‌دهد.

تازه چه خبر؟
رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه، گفت لغو تحریم‌های یک‌جانبه علیه ایران و بازگشت به توافق هسته‌ای، به ثبات منطقه کمک خواهد کرد تهران و واشینگتن، هر...More
میشل باشله، کمیسر عالی حقوق‌بشر سازمان ملل متحد، از نیروهای امنیتی در میانمار خواست تا حمله به تجمع‌های صلح‌آمیز معترضان را متوقف کنند. باشله افزود...More
بر اساس گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال در نقاط مختلف استان سیستان و بلوچستان همچنان اعتراض‌های پراکنده وجود دارد و فضا امنیتی است. طبق این گزارش...More
در حالیکه اعترافات یک فرد بازداشت‌شده در ارتباط با حملات راکتی اخیر به نیروهای آمریکا در عراق مبنی بر نقش داشتن یک گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در...More
سازمان نظارت بر فرآورده های دارویی و بهداشتی بریتانیا از تصمیم برای تایید سریع واکسن‌های جدید کرونا، که در آنها برای مبارزه با گونه‌های جهش‌یافته...More